We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
PLAYAboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Zmiany na Sezon 52, oraz Ważne Informacje

Zmiany na Sezon 52, oraz Ważne Informacje

Wedle prośby niektórych z was, przed wprowadzeniem zamieszczamy informację na temat zmian oraz nowości, które wprowadzamy w sezonie 52 oraz w przyszłości ;)

Cześć Wszystkim!

Tak jak co sezon, oto przed wami cosezonowy artykuł z My Racing Career, wraz z wszystkim co nadchodzi w najbliższej (jak i teraźniejszej ;)) przyszłości. W pierwszym semestrze tego roku pracowaliśmy bardzo ciężko, dzięki czemu mamy wiele rzeczy do opowiedzenia. Zaczynajmy!

AKTUALIZACJI O NOWYM INTERFEJSIE UŻYTKOWNIKA
Jak zapewne wiecie z artykuł z wiadomościami o sezonie 51, przez ostatnie 6 miesięcy pracowaliśmy nad nowym projektem interfejsu użytkownika. Możemy powiedzieć, że około 60% pracy jest już wykonane, czyli w zasadzie najważniejsze ekrany oraz nasz najnowszy dodatek, intrygująca aktualizacja transmisji z wyścigów. Zaczęliśmy od ekranu kwalifikacji, który możecie zobaczyć na zrzucie ekranu.Jak widać jest on o wiele bardziej nowoczesny, z grafiką HD i, jeżeli spojrzysz na dół, trzema przyciskami do regulacji prędkości z jaką chcesz oglądać sesję, co było funkcją o którą dopytywało wielu graczy. Oprócz tego, możesz zobaczyć różnicę z każdego sektora w prawym górnym rogu. Podstawowa wersja będzie miała grafikę F1, lub podobną, jednak z biegiem czasu chcielibyśmy by każda seria sezonowa miała swoją grafikę podobną do tej z rzeczywistości. Jednak są to detale, które będą dopracowywane w przyszłości. Nowy system transmisji jest znaczącym krokiem, ponieważ pozwoli nam na wprowadzanie zmian częściej niż w przypadku obecnego systemu.

W każdym razie, nie oznacza to, że wszystko jest już gotowe. Przed rozpoczęciem beta testów, trzeba opracować kolejne elementy, w kolejności złożoności (i priorytetu):
- Transmisje wyścigów
- Transmiję rajdów
- Ekrany ‘serii’
- Strony ‘Klubów wyścigowych’
- Publiczna strona Formuły 1 (zarządzanie zespołem F1 będzie dostępne na początku ze starej wersji gry)
- Sklep z nadwoziami
- Informacje o super licencji + płatności

Poza tym niektóre funkcje nie są aż tak ważne, więc na początku będą dostępne tylko w starej wersji gry, a później zostaną dodane do nowego interfejsu użytkownika.

W poprzednim artykule powiedzieliśmy wam, że program beta testów najpewniej rozpocznie się między sezonami 51 i 52. Można powiedzieć, że jeszcze się nie zaczął :) ale pomysł jest taki, by rozpocząć go w jakimś momencie w III kw. 2023, podczas gdy pełna wersja nowej wersji gry pojawi się w IV kw. 2023. To tylko kwestia starań zespołu MRC, a jeżeli chodzi o Was to pozostaje wam cierpliwie czekać ;)

ZMIANY W ŚCIEŻKACH KARIERY
Odbyło się wiele dyskusji na temat ścieżek kariery, niektóre z nich bronią tego, że powinny pozostać w formie w jakiej są obecnie, podczas gdy inne preferują by pozwolić im istnieć, ale ich w ogóle nie 'przestrzegać'. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić ścieżki podrzędne. Oznacza to, że nie będzie możliwe by uczestniczyć w Seria Sezonowych innych niż ścieżka podrzędna, ale ściganie się w Pojedynczych Wyścigach, Seriach Prywatnych, czy Serii Rookie będzie dozwolone. Na przykład wszyscy kierowcy TOROWI wezmą udział w Serii Rookie F4.

Poza tym, ponieważ wielu menadżerów wykorzystuje istniejącą lukę, zmiana ścieżki kariery będzie możliwa tylko raz na karierę kierowcy, a podścieżki kariery będzie możliwa tylko raz na 3 sezony. Oto podział, który stworzyliśmy:

ŚCIEŻKA - TORY
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - OPEN WHEEL (Formula) OD SEZONU 52
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - TOURING CARS (TCR, GT...) OD SEZONU 52
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - STOCK CARS (NASC, NASC TRUCK...) OD SEZONU 52
ŚCIEŻKA - MOTO
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - MOTO CIRCUIT OD SEZONU 52
* SŚCIEŻKA PODRZĘDNA - SPEEDWAY GP (w przyszłości)
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - ENDURO (w przyszłości)
ŚCIEŻKA - RAJDY
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - STAGE RACES OD SEZONU 52
* ŚCIEŻKA PODRZĘDNA - RALLYCROSS

OGRANICZENIA WIEKOWE W KRAJOWYCH SERIACH F4
Rzuć okiem na wszystkie listy zgłoszeń krajowych serii F4. Szybko zauważysz, że bardzo niewielu młodych kierowców znajduje się w 'top 5' a czasem nawet I w 'top 10', co jest dowodem na to, że nowym kierowcom jest bardzo trudno mieć szansę w tych seriach, póki nie rozwiną się przez sezon lub dwa. Właśnie dlatego, od 1 dnia sezonu 52, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ograniczenia wiekowego U21 dla każdej Krajowej Serii F4, które będzie stosowane w zapisach na sezon 53. Jeżeli to zadziała (I jeśli jest potrzebne), ograniczenia wiekowe będą wprowadzone również do serii regionalnych F4.

OGRANICZENIA WIEKOWE W SERII ROOKIE
Jednocześnie, kierowcy w wieku powyżej 30 lat nie będą mogli uczestniczyć w Serii Rookie. Jeżeli menadżer nie znajdzie miejsca dla kierowcy w żadnej serii, to w zasadnie nie weźmie udziału w żadnej serii sezonowej.

CART POWRACA DLA KIEROWCÓW WETERANÓW
Stare dobre Championship Auto Racing Teams (CART) powraca do My Racing Career! Ze wszystkimi swoimi osobliwościami, będzie to Seria Sezonowa tylko dostępna dla kierowców weteranów. Naszym pomysłem jest utworzenie go dla ponad 30 letnich kierowców, jednak wiek minimalny może być zmieniony przed udostępnieniem serii. Będzie dostępny dla wszystkich ścieżek kariery, bez ograniczeń.

Korzystając z sytuacji, w której realizujemy obecnie (niestety) nieistniejącą serię, pozwolimy WAM uczestniczyć w budowie kalendarza. Planem jest by wziąć całą 'paletę' torów CART użytych kiedykolwiek w serii od 1979 do 2003 i wybrać z nich 14-16. Uważamy, że jest to dobry pomysł by zaangażować społeczność, I jeżeli się sprawdzi, rozszerzymy go na inne serie takie jak krajowe i regionalne serie F4.

OGRANICZENIA WIEKOWE DLA SERII SPECJALNYCH
W tej chwili, gdy Twój kierowca kończy 22 lub 26 lat w środku sezonu, serie specjalne U21 i U25 są automatycznie blokowane. Ta zmiana będzie polegała na zastosowaniu tej samej zasady co w Pucharze Narodów (jeżeli kierowca ma 21 lat w 1 dniu sezonu, będzie mógł brać udział w seriach specjalnych U21 do końca sezonu).

Do tej pory nie można było zobaczyć historii I trofeów emerytowanych kierowców, niezależnie od tego czy użytkownik był menadżerem emerytowanego kierowcy, czy po prostu użytkownikiem z super licencją. Ta funkcja była zaprojektowana dla nowego interfejsu użytkownika, ale zostanie dodana do obecnego.

ZMIANY W RAJDACH
Jak być może pamiętacie, artykuł z newsami na sezon 50 ogłosiliśmy zmiany w rajdach. Ze względu na zaawansowany etap prac nad nowym interfejsem, a także nadchodzące funkcje, postanowiliśmy opóźnić wdrożenie zmian do czasu pojawienia się nowego interfejsu . Wszystko zostało już zaprojektowane I zaplanowane, ale dopracowanie tego zajmie znacznie więcej czasu, dlatego uważamy, że to najlepsza decyzja.

DROBNE ZMIANY
Na koniec wprowadziliśmy kilka zmian, by upodobnić grę do realnego życia, oraz klika by poprawić doświadczenie z gry:
- System punktacji Indy = wszystkie wyścigi będą punktowane w ten sam sposób, brak podwójnych punktów za Indy500. Wchodzi w życie przed upływem terminu zgłoszeń do serii
- Puchar Narodów będzie zawierał 4 różne klasyfikacje (pełna klasyfikacja z wszystkimi kierowcami , oraz oddzielne klasyfikacje dla seniorów, u25, u21, z podziałem na miejsca 1, 2, 3 itd.).
- Podczas tworzenia nowych serii prywatnych będzie można zmniejszyć, zmienić lub zachować wybrany system punktowy w wyścigach z ‘odwróconym gridem’, tak jak ma to miejsce w F2 lub F3.


------

I to wszystko na dziś. Mamy nadzieję, że podobają się Wam nowe funkcje. My jesteśmy podekscytowani tym, że możemy wam dostarczać tak wiele nowych rzeczy częściej niż miało to miejsce wcześniej. Czy coś byś zmienił lub dodał? Możesz przekazać nam swoją opinie i przemyślenia w sekcji komentarzy.

TERMINY ZGŁOSZEŃ DO SERII SEZONOWYCH

Dzień 72
- F1

Dzień 73
- Indy
- NASC Gold Cup
- DTWS
- World TCS
- TCS Europe
- Formula E
- Formula 2 World
- Moto 1

Dzień 74
- Indy Junior
- V8 Supercars
- World GT
- 911 Supercup
- Superb Formula
- Moto 2
- World Rally Series

Dzień 75
- F3 World
- Moto 3
- Moto E
- NASC Silver Cup
- World Rally Series 2
- Superbike World

Dzień 76
- F3 Continentals
- F3 Central European
- F4 Regionalne
- TCS Regionalne
- Moto 3 Junior
- World Rally Series 3
- World Rally Series Junior
- Superbike British & USA
- Rally Continentals

Dzień 77
- pozostałe, wcześniej niewymienione serie

Jeżeli nie zgłosisz się do żadnej z wymienionych serii na sezon 52, Twój kierowca zostanie automatycznie przypisany do serii Rookie zgodnej z wybraną ścieżką kariery.

==========

In case you want to help the game and have some advantages such as free Super License use as well as coin rewards for a job well done, we have a few vacancies in the MRC Team:
- Translators for Slovenian, Mandarin Chinese, Belarussian, Romanian, Indonesian, Hindi and Greek languages.
- Community helper for the Russian community.
- Two socialmedia managers for Twitter, one for Facebook, one for Instagram and one for Reddit.

For the translator and community helper vacancies, you can contact the MRC Team Leader, beltmann.
For the social network positions, please send a private message to nicorz, leader of Social Media and Promotion.

by nicorz
Translator: Okmamseara
Article is also available in these languages:
Беларуская Català Čeština Dansk English Español Suomi Français Hrvatski Magyar Indonesia Italiano 日本語 Latviešu Nederlands Português, Brasil Polski Português Русский Svenska Српски 中文