We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
PLAYAboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Změny a důležité novinky pro sezonu 52

Změny a důležité novinky pro sezonu 52

Jak si mnozí z vás přáli, ještě než změny dáme do hry, chceme vás o nich informovat.

Ahoj všem!

Stejně jako v poslední době vám přinášíme článek, ve kterém najdete vše, co se chystá v blízké (a bezprostřední) budoucnosti. V prvním pololetí letošního roku jsme pilně pracovali, což znamená a nyní předkládáme výsledky:UPDATE UŽIVATELSKÉHO ROZHRANÍ
Jak jsme psali již dříve v Článku, pracovali jsme na novém designu uživatelského rozhraní hry. Ty nejdůležitější části máme hotové, odhadem cca 60%, nové stránky a také živé vysílání. Na screen z kvalifikace se můžete podívat:Jak můžete vidět, působí mnohem moderněji, má grafiku v HD rozlišení, a pokud se podíváte na spodní část, najdete zde tři tlačítka pro nastavení rychlosti, kterou chcete vysílání sledovat, což byla po dlouhou dobu velmi žádaná funkce. Kromě toho nyní v pravém horním rohu vidíte intervaly jednotlivých sektorů. Základní verze bude mít grafiku F1 nebo jí podobnou, i když postupem času je záměrem mít podobnou grafiku, jakou mají skutečné seriály jednotlivých sérií. Jedná se však samozřejmě o velmi specifické a drobné detaily, takže budou v budoucnu dopracovány. Tento nový systém vysílání je pro nás významným krokem, protože nám umožní provádět změny častěji než doposud.

Ještě nás čeká práce na:
- vysílání závodů
- vysílání rally
- profily sérií
- stránky závodních klubů
- veřejné stránky F1 týmů (management týmu nebude v první fázi předělán do nového designu)
- obchod s designy
- stránka superlicence a plateb

Nejspíše to bude následně tak, že nedůležité stránky nebudou převedeny ihned do nového designu ale přijde na ně řada později. Předběžný plán je v Q3 2023 dokončit a otestovat a v Q4 publikovat ve hře.


Změny se směru kariéry
Kolem této změny bylo nemálo diskuzí a po vyslechnutí názorů jsme se rozhodli představit subkategorie. V pravidlech se tedy změní to, že bude možné mít dva jezdce ve stejné kategorii hlavního směru kariéry, ale musí být rozdílné subkategorie. Můžete tedy například mít oba jezdce jako Rally směr, ale jeden bude muset mít klasickou rally a druhý rallykros, viz subkategorie níže.
Nadále bude platit, že hlavní směr kariéry bude možné změnit jen jednou za jezdcovu kariéru, subkategorii bude možné změnit jednou za 3 sezony.

SMĚR - OKRUHY
* SUBKATEGORIE - OPEN WHEEL (Formule) OD s52
* SUBKATEGORIE - CESTOVNÍ VOZY (TCR, GT...) OD s52
* SUBKATEGORIE - ZÁVODNÍ SPECIÁLY (NASC, NASC TRUCK...) OD s52

SMĚR - MOTO
* SUBKATEGORIE - OKRUHY OD s52
* SUBKATEGORIE - SPEEDWAY GP (V BUDOUCNU)
* SUBKATEGORIE - ENDURO (V BUDOUCNU)

SMĚR - RALLY
* SUBKATEGORIE - KLASICKÁ RALLY OD s52
* SUBKATEGORIE - RALLYCROSS (V BUDOUCNU)

VĚKOVÉ OMEZENÍ PRO SEZONNÍ SÉRIE NÁRODNÍ F4
Když se podíváte na výsledkové listiny těchto sérií, málokde je v top5 mladý jezdec, což mimo jiné i zhoršuje tréninkové možnosti mladých jezdců. A proto od dne 1 sezony 52 bude pro národní F4 série zaveden limit 21let, tedy se to projeví až v sezoně 53. Pokud náš záměr vyjde, plánujeme i další omezení v jiných sériích.


VĚKOVÉ OMEZENÍ PRO nováčkovské SÉRIE
Pro tuto série bude věkové omezení 30 let. Pokud se takový jezdec nedostane do jiné řádné sezonní série, tak prostě nikde nepojede.


SÉRIE CART PRO VETERÁNY
Historicky oblíbená americká série CART je zpět a bude v MRC. A jak jsme avizovali, tato série bude omezena pro veterány nejspíše nad 30 let. Ještě to může být ale před příchodem série upraveno. Tato série bude pro veterány dostupná bez ohledu na jejich směr kariéry.
Tím že tato série se už nejezdí, nabízíme možnost i pro vás ovlivnit, které okruhy z let 1979-2003 bychom do série zařadili. Pokud to zaujme, můžeme tento model výběru tratí dát i k nižším sezonním sériím.


VĚKOVÉ OMEZENÍ VOLNÝCH SÉRIÍ
Nyní platí, že pokud jezdec dovrší 22 nebo 26 let v půli sezony, jsou mu série U21 a U25 nedostupné. Zde dojde ke změně, pravidlo bude stejné jako je např u A1GP, tedy pokud má jezdec v den 1 sezony 21 let (tedy i kdyby mu bylo druhý den 22), může se dané věkové série účastnit celou sezonu.


REKORDY TRATÍ JEZDCŮ V DŮCHODU POKUD MÁ MANAŽER SUPERLICENCI
Doposud takové rekordy nebylo možní u důchodců vidět. Toto napravíme a rekordy budou k vidění i po odchodu do důchodu.

VYLEPŠENÍ RALLY
Jak jsme avizovali v minulém článku, zrevidovali jsme jsme celý režim rally, kvůli pracem na mnoha jiných věcech výše ale tyto změny ještě nebudeme dávat do hry, dokud nebude nové rozhraní (museli bychom to defakto dělat dvakrát)


DROBNÉ ZMĚNY
Provedli jsme také několik malých změn:
- bodování Indy - odebrali jsme dvojité body za indy500
- v Poháru národů budou 4 různá pořadí dle kategorií, tři podle věku a jedno celkové.
- Při tvorbě soukromé série bude možné nastavit různý systém bodování pokud je použit pro závod opačný grid, podobě jako např je v F2 či F3.

------UZÁVĚRKY SEZONNÍCH SÉRIÍ

Den 72
- F1

Den 73
- Indy
- NASC Gold Cup
- DTWS
- World TCS
- TCS Europe
- Formula E
- Formula 2 World
- Moto 1

Den 74
- Indy Junior
- V8 Supercars
- World GT
- 911 Supercup
- Superb Formula
- Moto 2
- World Rally Series

Den 75
- F3 World
- Moto 3
- Moto E
- NASC Silver Cup
- World Rally Series 2
- Superbike World

Den 76
- F3 Continentals
- F3 Central European
- F4 Regionals
- TCS Regionals
- Moto 3 Junior
- World Rally Series 3
- World Rally Series Junior
- Superbike British & USA
- Rally Continentals

Den 77
- Všechny ostatní výše neuvedené

Pokud byste se do žádné série nepřihlásili či nebyli přijati, budete zařazeni do Nováčkovské Série dle zvoleného směru kariéry.

==========
záměrně necháno v angličtině:

In case you want to help the game and have some advantages such as free Super License use as well as coin rewards for a job well done, we have a few vacancies in the MRC Team:
- Translators for Slovenian, Mandarin Chinese, Belarussian, Romanian, Indonesian, Hindi and Greek languages.
- Community helper for the Russian community.
- Two socialmedia managers for Twitter, one for Facebook, one for Instagram and one for Reddit.

For the translator and community helper vacancies, you can contact the MRC Team Leader, beltmann.
For the social network positions, please send a private message to nicorz, leader of Social Media and Promotion.

by nicorz
Translator: FBednar
Article is also available in these languages:
Беларуская Català Čeština Dansk English Español Suomi Français Hrvatski Magyar Indonesia Italiano 日本語 Latviešu Nederlands Português, Brasil Polski Português Русский Svenska Српски 中文