AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Pohár národů S36 11.týden - Zisk zlatého grálu?!

Pohár národů S36 11.týden - Zisk zlatého grálu?!

Zdravím všechny čtenáře a příznivce české reprezentace nejen v Poháru národů, neboť konečně nastal čas uzavřít minulou sezónu, a to velkým víkendovým finále, do kterého jsme vstupovali s nadějí na celkové vítězství, neboť jsme ztráceli zanedbatelný počet bodů na první příčku.

Do víkendu jsme vstupovali ve zcela identické sestavě jako minulý týden a to tedy: Paboučková, Zatáčka, Wolf Jr., Kobylka, Kadeřábek a Enge. Jezdci kategorie Unlimited odšpuntovali poslední víkend sezóny kvalitními výkony, které stačily na 6. (Laduška) resp. 5. místo. O 20 minut později na ně navázal Wolfik, který si vyjel výborné 3. místo. Vláďa Kobylka 10. místem v silné konkurenci jezdců rozhodně nezklamal a byl čas na U21. Dominikovi chyběl v Portugalsku kousíček k poleposition (2. místo) a Vašek Enge ukázal, že nešťastně nedotažené kvalitní výkony nebyly náhodné a vyjel 6. místo na startovním roštu.

Páteční den opět odstartovala Paboučková a jízdou bez chyb a také bez předjíždění si dojela pro zlepšení o jednu pozici pro celkové 5. místo. Gusťa Zatáčka taktéž zajel bezchybný závod, taktika ho ale nejspíš stála lepší umístění, protože po druhém pitstopu se už nedokázal dostat před dánského jezdce a skončil na 11. místě. Rocco nastoupil do pátečního sprintu náležitě motivován, neboť startoval z velmi nadějné třetí pozice, ale nejspíš ho váha závodu dostihla už na samotném začátku závodu, a proto nedokázal ovládnout svůj vůz při nájezdu do poslední sekce maďarského Pannonia Ringu, což vyústilo v rychlé DNF. U „Kobyláka“ dlouho nic nenasvědčovalo výraznému posunu či ztrátě, ale po posledním SC si Vláďa konečně uvědomil, že má zataženou ruční brzdu, předjel 4 jezdce a všem ukázal, že by mohl být v příštích 2 sezónách jedním z tahounů reprezentace, neboť mu je čerstvě teprve 24 let. Dojel si totiž pro krásné 5. místo a posun o 5 míst.

Dominik Kadeřábek vstoupil do pátečního sprintu s jasným cílem, a to porazit polského konkurenta celý zbytek startovního pole a přesně to se mu povedlo. Nikomu totiž nedal šanci a v naprostém poklidu si dojel pro nejvyšší pódiový stupínek, úžasné. Vašek Enge chtěl uzavřít páteční večer kvalitním výkonem, ale tentokrát proti němu silně zapracovala smůla, která si pro něj nejdříve připravala propad na 11. místo a následně dohromady trojité poškození vozu, které vyústilo v konečné 18. místo a velmi smolný závod pro mladého borce. Páteční super výkony polské reprezentace prakticky rozhodly o vítězi celého poháru, neboť Poláci měli na naše 150bodový náskok a naši měli na Rusko pouhopouhých 6 bodů, takže bitva o 2. místo byla stále nerozhodnutá.

Nedělní závod rozjela Laduška velmi nadějně, když se v určitých fázích ocitla dokonce na prvním místě, ale chyba v 66. kole ji stála propad za rakouského jezdce, před kterého se už bohužel do konce závodu nedokázala dostat a to znamenalo menší propad na konečné 11. místo. Gustíka čekala perná neděle, protože startoval z 11. pozice na roštu a navíc ho čekaly měnící se podmínky. Právě náročné podmínky a i obecná charakteristika okruhu zapříčinila, že se toho z Gusťova pohledu moc nestalo a skončil na 12. místě. Rocco šel do nedělního závodu ve stylu všechno nebo nic, protože startoval z předposlední pozice a vyplatilo se. Rocco předvedl až na dvě chybky krasojízdu, vyšperkovanou nejrychlejším kolem závodu a postupem na konečné 8. místo. Kobylkův nedělní závod byl jako houpačce, neboť v jedné chvíli vedl a o pár kol později byl kvůli pitstopu a chybě až na 13. místě. V druhé polovině závodu ovšem předvedl comeback hodný talenta jeho kvalit a dojel na 6. místě. Jako největší naděje na zisk bodů vstupoval do posledního dne mladý Kadeřábek a polovinu závodu to vypadalo, že toto naše přání i vyplní. V jednom kole ho ale před vjezdem do zatáčky vyrušila černá kočka, která mu přeběhla přes cestu a Dominik skončil o zatáčku později, jednoduše smůla a DNF. Monza opět nezklamala a dodala nám napínavý a dramatický závěr sezóny, kdy Vašek Enge bojoval jako správný český lev a i přes dvojité poškození svého vozu dojel na hezkém 8. místě.

Možná jste to na základě výsledků poznali, bohužel jsme prohráli s našimi soupeři z Ruska a skončili celkově na 3. místě. Rozhodně to ale není důvod ke svěšení hlav, neboť jde o jeden z nejlepších výsledků v historii a naše repre hlavně ukázala, že má na boje se světovou špičkou stále dost sil. Mým i Ludweiovým jménem bych rád poděkoval všem borcům a borkyním, kteří se zapojili do teď už loňských bojů a statečně reprezentovali náš stát.