AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Pohár národů S36 10.týden - Bitva o vítězství pokračuje

Pohár národů S36 10.týden - Bitva o vítězství pokračuje

Zdravím, všechny členy české komunity MRC a také případné čtenáře našich sousedů ze Slovenska. Nejdříve bych se rád vyjádřil k volbám. Vzhledem k tomu, že jsem byl jediným kandidátem, tak bylo na 99.9% jasné, že se stanu příštím prezidentem naší asociace, ale stejně bych rád poděkoval všem 20 voličům, kteří si našli čas, odvolili, a že ve mně, doufám, mají aspoň trochu důvěry. A teď už se dostáváme k tomu hlavnímu, a to k posledním dvěma týdnům Poháru národů. Rozhodl jsem se, že týdny vyjdou v jednotlivých článcích a rovnou se omloubám, ale mé články nebudou tak zajímavé jako byly ty od Ludwy, kterému tímto chci ještě jednou poděkovat za všechno, co pro naši komunitu kdy udělal.

Do 10. týdne vstupovala naše reprezentace s velkou nadějí na celkové vítězství v celé sérii, kdy na vedoucí repre ztrácela necelých 30 bodů. Středeční kvalifikace nám nabídly velké bitvy a hlavně výborné výkony našich jezdců, kdy jsme měli jen dva jezdce mimo TOP 4 a to jen kvůli náhodné chybě od Vaška Enge a Ladušce k lepší než 13. pozici na startu nestačil ani nejrychlejší poslední sektor a celková ztráta pouhých 29 tisícin na vítěze.

Páteční kolotoč odstartoval náš Gustav pěknou čistou jízdou, kterou si dojel pro 5. místo. Ladušku čekal na Mobikrogu velmi těžký úkol při touze vylepšit své umístění, neboť je na této trati velmi těžké předjíždět. Ladušce se to ale i tak povedlo, dostala se na 11. místo a mohli bychom jen debatovat nad tím, o jak moc by to dopadlo lépe, kdyby nepřišla ve třetině závodu chyba, která její rozlet znatelně zpomalila. Jako další šel na řadu Rocco, který zajel výborně a v poklidu dojel tam, kde začal, na 2. místě, a navíc i pár kol vedl. Vláďa Kobylka si jel prakticky celý závod minimálně pro TOP 5 a už už to vypadalo, že si dojede pro své startovní umístění, bohužel ale udělal 5 kol před cílem osudnou chybu, kvůli které se před dostal Brit s Němcem a Kobylka skončil 6. Dalším bojovníkem byl Dominik Kadeřábek, který předvedl ve Švýcarsku boj hodný gladiátora a dojel na úžasném 2. místě. Venca Enge určitě chtěl zabojovat o TOP 10, ale hned začátku se dostal do kolize s francouzským jezdcem, která ho odsunula na konec startovního pole a zdálo se být vše ztracené, ale Enge předvedl srdce bojovníka a nakonec se ještě dokázal o jednu pozici zlepšit, 13. pozice v cíli.

Neděle slibovala velké bitvy a hned v ukrajinském Lvově jsme jednu dostali, neboť Gustav nám ukázal, jak jezdí světová špička a byl velmi blízko vítězství, ale při nájezdu do posledního kola udělal chybičku a ještě více zvýraznil obrovský comeback Němce Eichenschilda, který vyhrál, přestože startoval na 21. místě. Gustav ale celý víkend předváděl nádherné výkony a nedělní 2. místo to jen vyšperkovalo. Laduška měla velkou motivaci zlepšit své konečné umístění, když ji v pátek jen o kousek uniklo TOP 10, ale dost možná právě motivace byla příčinou relativně brzkého, kdy v zatáčce číslo 8 nezvládla svůj vůz a skončila v bariéře…velká škoda, protože v tu dobu jela na 9. místě. Rocco celou dobu předváděl, že by si zasloužil v Zolderu vyhrát, ale ke konci závodu přišly 3 velké chyby a všechny sny o výhře byly ty tam. 5. místo je ale stále výborným výsledkem. Vláďa ukázal, že i náročné klimatické podmínky dánského okruhu mu nedělají potíže a i přes 3 velké chyby si dojel pro 5. místo, kterým zakončil povedený víkend. Dominik opět ve Švýcarsku bojoval jako lev a v závodě plném zvratů dokázal uhájit pódiové umístění a dojel si pro 3. místo. Jako poslední vstoupil do nedělních bitev Enge a velmi povedený začátek závodu napovídal, že by mohlo přijít vytoužené umístění v TOP 10, kdy jel dokonce na 6. místě. To ovšem trvalo jen do té chvíle, než se chtěl před Vaška agresivně protlačit španělský jezdec, který ale svou mladickou nerozvážností pouze způsobil kolizi a našemu borci ukončil závod.

Pro všechny jezdce mám jen slova chvály, protože ukázaly bojovné výkony, díky kterým se naše repre stále držela ve hře o celkové vítězství s minimálním odstupem na 1. a s praktickou jistotou pódia. Bohužel se vyskytly i 2 DNF bubáci, kteří nám povedený víkend lehce narušily, ale i ti bohužel k motorsportu patří.

Zatáčka – (4.), (5.), (2.)
Paboučková – (13.), (11.), DNF
Wolf – (2.), (2.), (5.)
Kobylka – (4.), (6.), (5.)
Kadeřábek – (4.), (2.), (3.)
Enge – (14.), (13.), DNF

Všichni z vás už nejspíš ví, jak nakonec dopadly naše boje v posledním týdnu Poháru národů, ale nebojte, o report z bitevních polí stejně nepřijdete, jen si ještě nejsem jistý, kdy ho vydám, ale rozhodně to bude před prvním reportem z nové sezóny. A vzhledem k tomu, že ho určitě nestihnu vydat, před zítřejšími prvními kvalifikacemi, tak bych rád popřál všem našim reprezentantům hodně štěstí, a aby jim to zítra na tratích co nejvíce lepilo.

Jinak pro doplnění, zítra naše repre startuje v tomto složení: G. Zatáčka, L. Paboučková, V. Kobylka, D. Kadeřábek, V. Enge, V. Vašík.

on 2020-04-22 00:19:46 by Koruzi
Likes: 6 | Rating: 11.27