AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Ohlédnutí za S36 a upoutávka na S37 v jedné stopě.

Ohlédnutí za S36 a upoutávka na S37 v jedné stopě.

Dnešním dnem nám začala sezona s pořadovým číslem 37, a tak je načase se za sezonou 36 ohlédnout a za tím jak si vedli naši jezdci v nejvyšších motocyklových seriálech světa

První na seznamu je český mladík, svěřenec manažera Sleeper, Aleš Dřínovský, který vybojoval 15. místo v celkovém pořadí v kategorii Moto 1. Podle mnohých expertů to sice není největší český úspěch v sezoně 36, ale já bych s nimi nesouhlasil. V ročníku 36 získal 34 bodů, dokázal bodovat v 10 závodech a jeho nejlepším výsledkem bylo 10 místo z GP Španělska, ve srovnání s S35 si pohoršil o jedno místo a 15 bodů. Snad v sezoně 37 bude mít více štěstí než v těch uplynulých a podaří se mu výsledků v první desítce.

Jiří Cháb český motocyklový veterán, i když je mu pouhých 24 let, tak se stal nejstarším zástupcem naší země na poli mistrovství světa silničních motocyklů. V kategorii Moto 3 jezdí již od sezony s pořadovým číslem 31. První tři ročníky v jeho podání byly velice slabé, když se pohyboval mimo nejlepší desítku v celkovém pořadí, ale pak přišel velký zvrat. V S 34 vybojoval první vítězství své kariéry na poli mistrovství světa a ještě v dalších pěti závodech se podíval na pódium. S 35 v jeho podání byla podobná jako S 34 v 15 závodech dokončených v top 10 se 12 krát dokázal dostat na pódium, bohužel vítězství z S 34 zopakovat nedokázal a v celkovém součtu si pohoršil o 3 body. Ročník číslo 36 byl vsak dosavadním vrcholem, když z 20 závodů 17 dokončil v top 5, získal 16 umístění na stupních vítězů a 13 krát stanul na stupni nejvyšším. V celkovém součtu získal 398 bodů a stal se po Ondřeji Krejčím druhým českým mistrem světa v Moto 3. Následující sezonu postoupí o třídu výše a tou bude Moto 2.

Oliver Hájek 21 let starý svěřenec manažera Snipex měl poněkud rychlejší průchod kategorií Moto 3, avšak nedosáhl výsledků jako výše zmíněný Jiří. V sezoně 36, která byla jeho 3. v kategorii, dosáhl na 3 pódiová umístění a celkově získal 127 bodů. Smolných pro něj bylo 5 závodů od GP Finska až po GP v italském Misanu, když 5 krát v řadě nedokázal bodovat. Stejně tak jako Jirka se také Oliver posune pro S 37 o kategorii výše do Moto 2. Papírově by se měl pohybovat na hranici top 10, ale jak říká Josef Kubíček "motocykl je nástroj velmi vrtkavý", snad nás Oliver překvapí pravidelnými výsledky v nejlepší desítce.

Carlos Pokorný nejmladší z českých reprezentantů v S 36 bojoval o umístění v nepříliš známé kategorii Moto E, což je šampionát elektrických motocyklů. Nejlepším umístěním bylo 7 místo z GP San Marina. V průběhu sezony se ještě 3 krát podíval do nejlepší desítky a celkově získal 53 bodů, to mu stačilo na 15. příčku. Bohužel manažer kajapokor neoznámil zda nebo kde svůj talent Carlos v S 37 prosadí.

Všem zástupcům naší země přeji hodně štěstí, zdraví a sportovních úspěchů do sezony 37 přeje DNFWCH.

on 2020-04-20 23:04:41 by DNFWCH
Likes: 5 | Rating: 9.12