AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - F2: Atelšek povečal vodstvo, a le za 5 točk

F2: Atelšek povečal vodstvo, a le za 5 točk

Dirkači serije F2 so se tokrat borili v Bakuju, na stezi ki je, prav tako kot še nekaj drugih iz serije F2, na koledarju tudi v seriji Formule 1.

Atelšek je po težavah na kvalifikacijah (4. mesto) petkovo dirko odlično odpeljal. Videli smo tesen obračun vodilnih treh v seštevku - Atelška, Szalonne in Wirdheima.
Ob številnih izmenjavah prvih treh mest, je v zadnjih dveh krogih Atelšek prehitel oba dirkača in dirko dobil z minimalno prednostjo 0,141s pred Szalonno in Wirdheimom.

Na nedeljski dirki je sicer najhitreje začel Solberg, ampak je z napako pri taktiki izgubil možnosti za zmago, saj mu ob prvem postanku niso zamenjali pnevmatik.

Atelšek je tako iz vodstva zapeljal v bokse po 19 krogih, krog za njim pa je postanek opravil Wirdheim. Od 22. kroga pa vse do cilja (34 krogov) sta se Atelšek in Wirdheim kar 12-krat zamenjala v vodstvu in jasno je bilo, da bo zmagovalec tisti, ki bo prehitel zadnji, verjetno celo v zadnjem krogu.
Na koncu je bil uspešnejši Wirdheim, ki je pred vstopom v zadnji krog prevzel vodstvo in ga zadržal do cilja. Atelšek je na drugem mestu zaostal 0,144s, tretji Szalonna pa je končal več kot 8 sekund za vodilnima.

Tudi Ožbolt je dirki v Bakuju odpeljal dobro in končal na 5. oz. 7. mestu.

V seštevku je Atelšek povečal vodstvo na 13 točk, Ožbolt pa napredoval na 7. mesto.

9. V. Strayk (RUS), 63 točk

Predzadnji teden bodo dirkači serije F2 dirkali v Ameriški Daytoni.

Kot kaže bomo spremljali troboj za naslov prvaka vse do zadnje dirke...

on 2019-10-29 14:30:12 by Darac
Likes: 3 | Rating: 5.68
This is a reaction to following press release:

F2: Atelšek v mokri Suzuki zadržal vodstvo

on 2019-10-24 11:22:36 by Darac - Likes: 3 | Score: 5.672

V 7. tednu sezone so se dirkači F2 zbrali na vzhodu, v japonski Suzuki. Atelšek je na kvalifikacija, kot že večkrat prej, postavil 3. najhitrejši čas. Na prvi dirki, kjer so bile vremenske razmere idealne za dirkanje, je Atelšek takoj na štartu iz...

Reactions to this press release

F2: Atelšek ima lepo prednost pred zadnjim tednom

on 2019-11-05 14:55:19 by Darac - Likes: 4 | Score: 7.597

Pretekli teden so dirkači F2 dirkali v Daytoni. Kvalifikacije so bile po godu Atelška, saj je prvič v sezoni in tudi v seriji F2 osvojil pole position. Atelšek je na mokri stezi ostal zbran in brez napak postavil najhitrejši čas, ki ga ni izboljšal ...