AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - F2: Atelšek v mokri Suzuki zadržal vodstvo

F2: Atelšek v mokri Suzuki zadržal vodstvo

V 7. tednu sezone so se dirkači F2 zbrali na vzhodu, v japonski Suzuki. Atelšek je na kvalifikacija, kot že večkrat prej, postavil 3. najhitrejši čas.

Na prvi dirki, kjer so bile vremenske razmere idealne za dirkanje, je Atelšek takoj na štartu izgubil mesto proti izkušenemu Rusu J. Graff. Do konca dirke je ostal tik za njim, ni pa našel dovolj prostora in hitrosti da bi ga prehitel.
Tako je prvo dirko dobil Madžar S. III. Szalonna pred Švedom K. Wirdheim, sledila pa sta že omenjena J. Graff in D. Atelšek.

Na drugi dirki je dež poskrbel za večji spektakel. Atelšek je najprej v 11. krogu prehitel K. Wirdheim za 3. mesto. Ko je Atelšek po 15 krogih zapeljal v bokse je že bilo jasno da bo opravil še en postanek.
Po 28 krogih je to storil še drugič, takrat pa se je nahajal na 2. mestu. S postankom je sicer padel na 4., ampak je imel bolj nove gume, ki jih je lahko uporabil bolj agresivno.
V 31. krogu je že prehitel S. III. Szalonna, v 35. pa še K. Wirdheim in bil spet na drugem mestu. Za vodilnim J. Graff je zaostajal 7,8 sekunde, do konca pa je ostalo le še 5 krogov. Do cilja je Atelšek lahko azliko samo zmanjšal na dobrih 5 sekund, to pa je bilo tudi vse.
2. mesto na dirki je bil navsezadnje odličen rezultat, saj je končal pred obema najbližjima tekmecema v seštevku.

A. Ožbolt je v Suzuki osvojil 6. in 8. mesto.

9. V. Strayk (RUS), 62točk

Ta teden bodo dirkači F2 dirkali v Bakuju.

Kvalifikacije je dobil Madžar S III. Szalonna pred K Wirdheim in Norvežanom P. Solberg.
Atelšek je po napaki postavil 4. čas, kljub temu da je bil najhitrejši v 2 sektorjih. A. Ožbolt bo štartal 7.

on 2019-10-24 11:22:36 by Darac
Likes: 3 | Rating: 5.67
This is a reaction to following press release:

F2: Atelšek z dvema zmagama v Monzi prevzel vodstvo!

on 2019-10-15 12:20:23 by Darac - Likes: 3 | Score: 5.670

6. teden sezone 34 je bil za Atelška najuspešnejši do sedaj. V italijanski Monzi si je na kvalifikacijah privozil 2. štartno mesto in s tem izenačil svoj najboljši kvalifikacijski rezultat v sezoni. Na petkovi dirki je za dodatno atrakcijo poskrbe...

Reactions to this press release

F2: Atelšek povečal vodstvo, a le za 5 točk

on 2019-10-29 14:30:12 by Darac - Likes: 3 | Score: 5.675

Dirkači serije F2 so se tokrat borili v Bakuju, na stezi ki je, prav tako kot še nekaj drugih iz serije F2, na koledarju tudi v seriji Formule 1. Atelšek je po težavah na kvalifikacijah (4. mesto) petkovo dirko odlično odpeljal. Videli smo tesen o...