AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - F2: Atelšek z dvema zmagama v Monzi prevzel vodstvo!

F2: Atelšek z dvema zmagama v Monzi prevzel vodstvo!

6. teden sezone 34 je bil za Atelška najuspešnejši do sedaj. V italijanski Monzi si je na kvalifikacijah privozil 2. štartno mesto in s tem izenačil svoj najboljši kvalifikacijski rezultat v sezoni.

Na petkovi dirki je za dodatno atrakcijo poskrbelo vreme - rahlo spremenljiva mokrota steze (28-34%) je nekoliko začinila dogajanje. Ampak med najhitrejšimi so vsi dirko prevozili na gumah za suho stezo.
Za zmago smo vse do zadnjega metra spremljali troboj med Atelškom, Madžarom S. III. Szalonna in Švedom K. Wirdheim.
Vsi trije so se celotno dirko prehitevali in izmenjevali pozicije, tako da je že sredi dirke postalo jasno da se nihče ne bo odlepil in bo dirko odločilo to, kdo bo zadnji prehitel tekmeca.
Ko so dirkači vstopili v zadnji krog, je bil Atelšek na 3. mestu. Ob tem ko je K. Wirdheim po ciljni ravnini že prehitel Madžara S. III. Szalonna, je Atelšek odlično izkoristil zavetrje in v eni potezi prehitel oba! Do konca kroga je Atelšek uspešno odbil napade obeh in zmagal za samo 0,150 sekunde. Slovenski uspeh je s 5. mestom dopolnil še A. Ožbolt.

Na drugi dirki so dirkači izkusili idealne razmere za dirkanje. Suho, toplo vreme je dirkačem dajalo možnost, da izkoristijo svojo kreativnost pri izbiri taktike.
In taktika je bila ključnega pomena na tej dirki.
Atelšek je štartal odlično in se od začetka oddaljeval zasledovalcem. Takoj je bilo jasno, da bo tudi tokrat izbral taktiko dveh postankov. Sledila sta mu Madžar S. III. Szalonna in pa A. Ožbolt, ki je odlično štartal iz 5. mesta.
Izkazalo se je, da je ta trojica najhitrejša na dirki in da so to edini trije dirkači med najboljšimi, ki so izbrali taktiko dveh postankov.
Dirko so v takšnem vrstnem redu tudi končali - Atelšek je zmagal pred S. III. Szalonna in Ožboltom in odpeljal tudi najhitrejši krog na dirki.
Na četrtem mestu je končal Šved K. Wirdheim.

V skupnem seštevku je z dvema zmagama Atelšek prevzel vodstvo, Ožbolt pa je prav tako napredoval po lestvici navzgor.