AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - "Ez életem futamgyőzelme!" - Rayzor Blog #1

"Ez életem futamgyőzelme!" - Rayzor Blog #1

Szalay László - vagy ahogy hívom, Laci - nem éppen rövid karrierje 11. győzelmét aratta a nürburgringi Quick Race-en. De nem is akárhogy!
Az időmérőn nem ment jól a pilótám, csak a 13. lett a Dallara-Renault-val. Viszont a versenyre záport jósoltak, ami alapból megkavarja az erőviszonyokat. A taktikusok viszont nem figyeltek eléggé az előrejelzésre, és mind a két etapra száraz pályás gumikat jelöltek ki.
A rajtnál már enyhén vizes volt a pálya, és beborult az ég. A futam elején nagy csata bontakozott ki Laci és a portugál Rod Rom között, de szerencsére ütközés nem volt. A küzdelem hevében eleredt az eső, a 14. körben ki is jött Laci a boxba az esős pályára alkalmas gumikért. Nem sokkal ezután Jason Button kicsúszása miatt jött a SC. Ez sokat segített abban, hogy a kiállások sorozata után a 8. helyen haladt a magyar pilóta.
Azonban jött a fekete leves: a SC kiállása után óriási bakot lőttek a taktikusok. Azonnal kihozták Szalayt, hogy felrakják neki a száraz pályás gumit, de ehelyett véletlenül esőgumikat kapott. Nagy pechünkre éppen felfelé száradt a pálya, és Laci körökön belül elkezdett szenvedni. A rádióban csúnyán leszidta ezért a hibáért a box csapatot, és nekem kellett rászolni, hogy ne idegeskedjen, és koncentráljon a versenyre.
Eddig sem volt ekkor sok reményünk a győzelemre, pláne ezután a baki után. Azonban néhány kör múlva minden megváltozott...
Az eddig is izgalmas futam 23. körében ismét bejött a Safety Car, ezúttal Carlos Neves és Marco Fuffolo utolsó kanyaros balesete miatt. Bár korábban is volt egy ütközés, de ott nem volt kieső pilóta. 5 körrel a futam vége előtt 3., egyben utolsó alkalommal jött ki Szalay a boxba. Friss esőgumikat kapott, de a versenymérnöke azonnal elmondta neki a rádión, hogy pillanatokon belül le fog szakadni az ég. Quesada-nak(Laci versenymérnöke) igaza volt: nem sokkal a kiállás után elkezdett szakadni az eső. Utánunk Berksen(5. alkalommal jött ki!) és a tehetséges Tales jöttek ki esőgumikért. Mint később kiderült, mind a hárman jól jártunk.
A Safety Car a 30. körben kijött a boxba, és már csak 2 kör volt hátra a versenyből. Az újraindításnál azonban elszabadult a pokol, amit nem részletezek, mert olyan sok dolog történt, hogy az külön cikket érne...
Legyen elég annyi, hogy az utolsó két kör hatására csütörtököt mondott a live timing. A verseny közepén a sok helycsere miatt már előjött az a tipikus hiba, hogy összekeverődtek a helyezések. A versenyigazgatóságnak hála azonban már fél perc után megtudtuk a hivatalos végeredményt, amely szerint Laci nyert Teles és Berksen előtt. Mindezt azok után, hogy Teles 23, Laci 22, Berksen pedig 21 helyet jött fel az utolsó 2 körben!
A futam után Laci boldogan nyilatkozott. Bár az interjú közben kitért a rosszról jóra forduló taktikára is, illetve a kínos bakira, de megbocsátott a boxutcai csapatnak is. A futam után azonnal elugrott Everlandbe, ahol 3. lett a versenyen. A nap végén a nap sikereit egy közös vacsorával ünnepeltük meg.
Igaz láttam már drámaibb futamokat is, pl. a 23. szezonban a Formula 3 World Series utolsó versenyét(ahol egy drámai futam után lett Czobor Sanyi a széria első magyar bajnoka), de ez a verseny benne van a Top 5-ös listámban. Akiknek van egy kis ideje, itt a futam beszámolója:

on 2018-07-03 23:10:34 by rayzor06
Likes: 2 | Rating: 2.93