Details OK
AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Pohár národu S27 5.týden "štěstí přijde?"

Pohár národu S27 5.týden "štěstí přijde?"

Pátý týden byl no. Stál pěkně za hovno. Bohužel se nám ne zcela tak moc všem dařilo. A díky tomu jsme klesli na průběžné 8.místo. Ale není tam zase takový rozdíl, takže pokud budeme mít štěstí což budeme, protože zítra toho dovezu pár vagónu z továrny na štěstí., takže máme šanci se prodrat na vyšší příčky.

Dan Daniel
Na Slovinském letišti se pořádal další závod v poháru národů a dle krátké tratě jsme mohli očekávat velmi těsné rozestupy po kvalifikaci, které se nám taktéž potvrdily. Dan bude startovat s 12.místa. Odstup na prvního byl neuvěřitelných +00.018 sekundy!!!. Ve sprintu do čtyřicátého kola to vypadalo velmi slibně když Daniel byl na osmém místě. Bohužel měl pár špatných okamžiků a tak cílem projel až na 13.místě. Hlavní závod bude tedy jistě opět zajímavý. U nás však dopadla smůla a poškodilo se nám zavěšení se kterým se sice dalo jet, ale podstatněji pomalu a tak Dan dojel až na 21.místě. Takže Slovinsko no… neradi na něj budeme vzpomínat.
Na Slovinsko musíme zapomenout, říká skleslí Daniel

Libor Václav
Le Mans je známé snad pro všechny a taky si všichni jistě uvědomují jakmile vyjede safety může být vše úplně jinak. Začneme tedy nejprve kvalifikací kdy Libor si vyjel na pěkném 11.místě. Sprint bude zajímavý a snad prognózy jezdce se nenaplní…..ano moc si před závodem nevěřil, tak jsem mu domluvil schůzku s naším sportovním psychologem, aby se dal do kupy a nemyslel nijak černě. A nejspíše to velmi mohlo Liborovi, protože ve sprintu jel fantasticky a dostal se na 8.místo. Hlavní závod byl dramatický a pro Libora to bylo ještě polepšení celkově o jednu příčku, takže 7.místo z hlavního závodu a pěkný bodový příjem na naše konto, je prostě moc fajn.
Libor Václav začíná se projevovat jako velmi silný soupeř,který válcuje zkušenější soupeře

Jaroslav Kadeřábek Jr.
Nezvyklé teplo ve Finském Ahvenistu panovalo a Jaroslav měl kupodivu dobrou náladu již před samotnou kvalifikací. Jsem rád, že vždy neúspěch hodí za hlavu a soustředí se na to co bude následovat. Kvalifikace dopadla dobře a start z 10.místa je pro sprint dobrá vyhlídka. Fantastický start předvedl Jarda a doslova válcoval soupeře a kdyby byl delší sprint, do ví kde by skončil o kolik výše. Nic méně Kadeřábek dojel na super 6.místě . Že by prolomení ledů? V hlavním závodě naopak neměl vůbec dobrý start, ale jakštakš to ustál a dojel v hlavním závodě na 8.místě.
Že by Kadeřábek prolomil konečně smůlu?

Rocco Wolf
Do kvalifikace vyjel dokonce jako první aby hned zajel svůj čas. Ten stačil na celkové 12.místo na startovním roštu. Ve sprintě se krásně dostal před jeden pár jezdců a dojíždí si pro TOP10 tedy 10.místo. V hlavním závodě se nám stala taková nemilá věc. Při plánované zastávce vše proběhlo v pořádku, ale jeden z našich mechaniků co drží lízátko mu upadlo při výjezdu Rocca a spadlo mu rovnou na přední křídlo a trochu se poškodilo. Na další boxy už nebyl čas. Auto bylo lehce více přetáčivé, ale Wolf dojel celkově na 13.místě a z takovým autem je to good výsledek.
jiskřící bilboardy ukazují, že Rocco má stále dobrou jiskru pro závody

Honzík Volák Jr.
Buenos dias Argentina mučačitos …. No tak kvalifikace se nám vůbec nepovedla a Honza startuje až z 19.místa. Snad sprint nebude tak chyboví a posune se zdárně vpřed. Sprint nebyl též nijak moc fajn, i když začal hned po startu několika předjetím výborně. Pár větších chyb odsunulo veškeré naděje o větší progres a tak v cíli viděl 17.místo. Hlavní závod byl však úplně z jiného soudku. V polovině závodu kdy vyjel safety car, hned Jan zareagoval a jel přezout. Toto dobře načasovanou zastávkou získal velmi mnoho pozic a cíl tak protnul na 9.místě.
V pravý čas zastávka přinesla ovoce

Krystyna Pospíšilová
Trať na Dánském letišti v Padborgu hrála pro Krystynu dobrou volbou a hned po kvalifikaci nám předvedla, že í to tam dost dobře jde. Kvalifikaci zvládla na 5.místě. Ve sprintu dojela dokonce na 4.místě a za ní hned Francouz co ji vyřadil minule v Holíči. Stále čekáme na omluvu . Hlavní závod byl jako ten v Holíči. Dřív než začal, tak už pro Krystynu skončil . Snad ta smůla odejde. Nebo dva závody hned po sobě je opravdu frustrující. A to moc dobře znám a vím o čem mluvím.