AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Podsumowanie sezonu i plany na następny Pawła Gizy

Podsumowanie sezonu i plany na następny Pawła Gizy

Miniony sezon.

W swoim czwartym sezonie Paweł Giza ścigał się w F3 Czechoslovakian Series. Inauguracja sezonu miała miejsce na torze Slovakiaring, jednak nie była to najlepsza runda. W kwalifikacjach mimo dwóch błędów na decydującym kółku wywalczył 3 miejsce, natomiast w pierwszym wyścigu przez zły dobór opon finiszował na odległym 24 miejscu z ponad 1.5 minuty straty. W drugim wyścigu udało się Pawłowi przebić się na 13 miejsce, jednak popełnił po drodze sporo błędów. Kolejna runda na torze w czeskim Brnie była już zdecydowanie lepsza. W kwalifikacjach ponownie zajął 3 miejsce i takie same zajął w pierwszym wyścigu. W drugim wyścigu po pit-stopach Paweł jechał na drugim miejscu, jednak niestety w pierwszym zakręcie przedostatniego okrążenia popełnił błąd, który zepchnął go na miejsce piąte. Kolejne wyścigi były udane, choć na kolejne podium musiał czekać aż do 16 wyścigu sezonu, który odbył się na torze Poznań, gdzie zajął drugie miejsce poprawiając tym samym swój najlepszy rezultat, wcześniej wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach, w 1 wyścigu jechał po podium, ale znów popełnił błąd i ostatecznie finiszował na czwartej pozycji. Od drugiego wyścigu w Poznaniu Paweł nie schodził z podium, na zmianę zajmował pozycje drugie i trzecie. Na koniec sezonu zgromadził 705 punktów, 6 razy stał na podium, 16 razy finiszował w TOP5 i 18 razy w TOP10.

25. Adi Peluś (POL) 205

Paweł Giza brał też udział w seriach specjalnych: Quick Trophy VIII (8 miejsce, 26 punktów), Friendship Cup XIII (12 miejsce, 18 punktów), World Peace Tour LXI (12 miejsce, 11 punktów), w Czechoslovakian Cup LXXXIX (7 miejsce, 32 punkty) a także w dwóch seriach prywatnych- w Masaryk F3 Euro Cup był 30 w stawce 40 zawodników, z sześcioma punktami na koncie oraz w World Superbike Championship, gdzie na Hondzie zdobył 15 punktów, dających mu 12 miejsce, a jego najlepszym rezultatem były dwa siódme miejsca na torach Philip Island i Misano.

Łączne statystyki sezonu:
- 179 wyścigów
- 72 razy w TOP10
- 19 razy w TOP5
- 7 podiów

Plany na nadchodzący sezon

Na kolejny sezon Paweł Giza przenosi się na wyższy poziom do Indy Junior International Series, gdzie czeka go 16 wyścigów na całym świecie. Sezon rozpoczną wyścigi uliczne na torach Hamilton w Nowej Zelandii i Gold Coast w Australii. Następnie zawodnicy pojadą w Hiszpanii na torze Ascari, a później czeka ich kolejny daleki wyjazd, tym razem do Chin do Szanghaju i powrót na dwa wyścigi do Europy na tory Monza (wersja owalna) i Zandvoort. Kierowcy zmierzą się też m.in. w Argentynie, RPA, Japonii, Rosji, Indonezji, Singapurze, a sezon zakończy się 26 czerwca na torze Rockingham w Wielkiej Brytanii. W kalendarzu znalazło się miejsce dla wielu różnych torów- 6 owali, 5 torów drogowych, stałych i 5 torów ulicznych. Paweł nie będzie jedynym reprezentantem Polski w Indy Junior International Series, bowiem zgłosił się tam również Paweł Ladziak.

Pełny kalendarz

1. 20-22.04 Nowa Zelandia- Hamilton Street Circuit (uliczny)
2. 24-26.04 Australia- Gold Coast (uliczny)
3. 29-04-01.05 Hiszpania- Ascari Race Resort (drogowy)
4. 03-05.05 Chiny- Shanghai International Circuit (drogowy)
5. 08-10.05 Włochy- Autodromo Nazionale di Monza (owalny)
6. 12-14.05 Holandia- Zandvoort (drogowy)
7. 16-18.05 Argentyna- Autodromo de Rafaela (owalny)
8. 20-22.05 Niemcy- Lausitzring (owalny)
9. 25-27.05 RPA- Phakisa Freeway (owalny)
10. 29-31.05 Japonia- Twin Ring Motegi (owalny)
11. 03-05.06 Monaco- Circuit de Monaco (uliczny)
12. 07-09.06 Francja- LeMans Bugatti (drogowy)
13. 12-14.06 Rosja- Moscow Raceway (drogowy)
14. 16-18.06 Indonezja- Sentul International Circuit (uliczny)
15. 20-22.06 Singapur- Marina Bay Street Circuit (uliczny)
16. 24-26.06 Wlk. Brytania- Rockingham Motor Speedway (owal)

Wypowiedzi:
Mpluta2: „ Na nadchodzący sezon wybór padł na międzynarodową serię Indy Junior, ponieważ w tej serii Paweł ma okazję poznać wiele ciekawych torów na całym świecie i przede wszystkim nowy dla siebie samochód. W tym sezonie będziemy startować na wielu znanych torach całego świata, m.in. Australijskie Gold Coast, Włoska Monza, Holenderskie Zandvoort, czy Monako, znane chociażby z Formuły 1. Jednak najważniejsza będzie dla nas runda tuż za polską granicą, na torze Lausitzring, gdzie liczymy na doping polskich kibiców.”

Paweł Giza: “ W poszukiwaniu wyzwań przenosimy się na ten sezon do Indy Junior International Series, zatem czeka nas sporo podróży po świecie. Już nie mogę się doczekać startów na takich torach jak Gold Coast, Monza, Zandvoort, Monaco, czy Singapur. Nie zapominajmy też, że czeka nas start blisko polskiej granicy- na torze Lausitzring, gdzie oczekujemy wielu fanów. Cel na ten sezon to dziesiąte miejsce na koniec. Trzymajcie za nas kciuki!”

on 2016-04-17 19:21:08 by mpluta2
Likes: 2 | Rating: 3.52