AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Elkezdődött az Ausztrál Kupa Sorozat

Elkezdődött az Ausztrál Kupa Sorozat

Helyi idő szerint vasárnap reggel 8:00-kor vette kezdetét az 5 fordulos bajnokság, melyel egyetlen magyarként versenyzőnk, Őzse István Jr. képviseli a piros-fehér-zöld színkombináciot.
A "szezonnyitonak" az ausztrál F-1-es aszfaltcsík, Melbourne utcai pályája adott otthont. Az előzetes tesztek alapján az első 10-be vártuk pilotánkat, aki minden reményünket túlszárnyalva a 4. rajtkockát szerezte meg az időmérő edzésen, csak olyan joval tapasztaltabb nevek előzték meg, mint az orosz Oleg Petrov vagy az amerikai T. Richmond! Az első, napsütéses időben rendezett futam ennek fényében telt; pártfogoltunk magányosan kocsikázott a dobogosok mögött, befogni őket esélye sem volt, így ebben a pozícioban intették le.
A második futamra felhőszakadást josoltak a meteorologusok, ami be is jött, alaposan megkeverve a lapokat. István jol rajtolt (az előtte indulok ahogy az várhato is volt, elléptek tőle), és bár felzárkozott rá a fél mezőny, tartotta magát. Bíztunk a képességeiben, hogy ha a technika nem szol közbe, akkor nem lesz baj. Ha csak ezen múlik, tényleg simán be is jön ismét negyediknek. Nem is a technika ördöge babrált ki velünk, hanem safety car! A biztonsági auto többször is a pályára látogatott, egyik alkalommal azonban a legrosszabbkor. Az élen haladok egy körrel korábban hajtottak ki kereket cserélni, így őket már érintette a dolog, mi viszont pont elkéstünk. István hiába került az első helyre, ha beragadt az araszolo SC mögé! Mire a boxbol visszahajtott a pályára, a mezőny java elment mellette. István felszívta magát és nagyon beindult, hogy mentse a menthetőt, ám ez lett a veszte. Már a 11. helyen haladt és nem volt messze a már ponto érő 10.-től, amikor elfékezte magát és átrongyolt a felázott kavicságyon. Visszaaevickélve az aszfaltra bemutatott még néhány előzést, de igyekezete már csak a 12. helyre volt elég. Az eslő futamon megszerzett 12 pontjával így most a 6. pozíciot foglalja el a bajnokságban, és izgalommal várjuk a kupa következö forduloját, amely az Indycar szériábol ismerős Surfers Paradise szintén városi ringen lesz!
Őzse István Jr. korábban az Arskap Kupában is versenyzett, ahol végül legjobb magyarként 7. lett a végelszámolásnál! A Le Mans-i nyitányon mindkét futamon dobogora állhatott, de eztán sajnos megtört a lendület. Műszaki hibák sujtották, de így is nagy harcban volt honfitársunkkal, Alan Proszto-val a bajnokság 6. helyéért, ám végül egy orosz vetélytárs lehajrázta őket.
Közben gőzerővel folyik fő "vadászterületünk", Ukrajna F-3-as nemzeti bajnoksága. Nyugodt lelkiismerettel mondhatjuk, hogy itt egyenlőre minden álomszerűen alakul; bár a francia származású bajnok, Romain Louis elérhetetlen ellenfélnek tűnik, hiszen az eddig lezajlott 3 fordulo mind a 6 futamát megnyerte (!), István eddig 5 ezüstöt szerzett és a legutobbi, moszkvai versenyen is ebben a pozícioban száguldott, amikor a LOL-HON motorja kilehelte a lelkét. Versenyzőnk így is toronymagasan 2. a pontvadászatban és tűkön ül, hogy a soron következő smolenski pákyán kiköszörülje a csorbát...
Köszönjük az érdeklődést, szorítsatok nekünk.