Press Releases - Sok helyen megfordultunk - Rayzor Blog #6

Sok helyen megfordultunk - Rayzor Blog #6

Tavaly október óta sok víz folyt le a Dunán, amikor legutóbb jelentkeztem a személyes blogommal. Lássuk, hogyan telt az elmúlt 8 hónap!

44. szezon
Balázs Zoltán egy olyan területen próbálhatta ki magát, amelyre már a Forma-4-es időszakban vágyott - ebben a szezonban ismerkedtünk meg a túraautózás világával. A Benelux széria helyett az ETCR-ben indultunk végül a Repsol által szponzorált Cupraval, ahol Zoli egy kivétellel valamennyi versenyen a top 10-ben végzett. A legjobb helyezésnek a kétszer is elért 6. hely számított, amelyet a brnoi első futamon és a szezonzáró barcelonai forduló záró futamán ért el. A szezont a 9. helyen zártuk 82 ponttal, mindössze egy ponttal lemaradva a 8. helyezett mögött.
Másik versenyzőm, Molnár Zalán a motorosok számára kiírt Újonc Szériában bontogatta szárnyait egy Hondán ülve. A tanuló szezon során kétszer állhatott fel a dobogóra, az összesített ranglistán a 30. helyen rangsorolták.

45. szezon
A következő idényt immáron a TCR Benelux sorozatban kezdtük el Zolival, ahol eredetileg már az előző évadban versenyeztünk volna. Megérte váltani, hiszen az erős és kiegyensúlyozott teljesítménynek köszönhetően elhódítottuk a bajnoki címet. Szám szerint 15-ször tudott nyerni Zoli, 23-szor állhatott fel a dobogóra, 15 pole pozíciót szerzett és egyszer fordult elő, hogy nem szerzett pontot.
Zalán a MotoE bajnokságban tette próbára tudását. Nem volt könnyű dolga a szezon elején, de aztán belejött és jöttek is az eredmények. A legkiemelkedőbb teljesítményt Le Mansban nyújtotta, ahol a 2. helyen intette le a kockás zászló - ugyanitt aratta egyetlen futamgyőzelmét is az egyik európai egyéni bajnokság keretein belül. Ezen kívül még Silverstoneban ért fel a dobogóra, ahol a pódium legalsó fokára állhatott fel. A bajnoki címért nem voltunk csatában, de így is összejött a 4. helyezés, kerek 200 ponttal a tarsolyunkban.

46. szezon
Két szezonnyi túraautózás után ismét kategóriát váltottunk: a GT versenyzésben próbáltunk szerencsét. Zoltán a 911 Szuperkupában állt rajthoz, ahol a 20 verseny alatt 17-szer szerzett pontot. Általában a 7-9. helyek környékén végzett, de itt is sikerült feljutnia a dobogóra: Silverstoneban a 3. helyen futott be. A bajnokságban végül 147 ponttal a 8. helyen zárt. A versenyhétvégékre kapott kevés garnitúra megnehezítette a dolgunkat - emiatt úgy határoztunk, hogy ismét kategóriát váltunk.
Zalán számára viszont ez bizonyult az utolsó szezonnak. A BWT nyomására a Moto3-as világbajnokságban indultunk, ahol visszatértünk a korábban használt Hondához. A szezon során nem volt jó a kvalifikációs teljesítménye, a versenyeken pedig nem tudott a 7. helynél előrébb végezni, amelyet háromszor is megismételt: Losailban, a Sachsenringen és Misanoban. A szezonvégi nullázás miatt végül a 11. helyen, 30 egységet gyűjtve zártuk a szezont. A főszponzor emiatt szerződést bontott, ráadásul Zalánon a motiváció hiánya is egyre jobban meglátszott, aki végül amellett döntött, hogy felhagy a versenyzéssel.

47. szezon
Három szezon után ismét open wheel autóval versenyzik Zoltán, miután az Indy Junior szériába igazoltunk át. Emellett Rayzor GP néven létrehoztam a saját csapatomat is, amellyel a tengerentúli sorozatban képviseltetjük magunkat. Az első két hétvége már le is zajlott: St. Petersburgben a 6. helyen, míg Barberban a 8. pozícióban intették le Zolit. A szezon során többek között olyan legendás amerikai pályákon fogunk még rajthoz állni, mint Indianapolis, Road America vagy Laguna Seca.

Végszóként szeretnék sok sikert kívánni mindenkinek erre a szezonra! Hajrá magyarok!

on 2022-06-08 15:14:39 by rayzor06
Likes: 1 | Rating: 1.92