Details OK
AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - MRC magyar szemmel: 45. szezon, 2. rész

MRC magyar szemmel: 45. szezon, 2. rész

Ugyan a szezon utolsó napján, de itt van a Moto1-es szezonösszefoglaló 2. része. Izgalmas volt a bajnokság második félideje is, de trónfosztással zárult végül az idény. Az utolsó három hétnél ezúttal az akkor aktuális bajnoki állásról is olvashattok.

6.hét
Finnországban vette kezdetét a szezon második fele, ahol Szász Csabi mindössze 6 ezreddel maradt le a pole pozícióról, míg Bachmayer a 7. helyre kvalifikált. Másnap az esős futamon nem volt kérdéses a suzukis győzelme, míg Bachmayer maradt a 7. helyen.
Brnoban is a 2. rajthely jutott Szásznak, míg Bachmayer a 9. lett az időmérésen. A futamon végül az angol bajnoki riválisok legyőzték előbbi versenyzőt, míg Bachmayer egy helyet előre lépve a 8. pozícióban futott be.

7. hét
Ahogy azt már-már "megszokhattuk", Szásznak ezúttal is sikerült keresztbe tennie az egyik riválisának Ausztriában, hogy ne ő induljon az élről, míg Bachmayer ezúttal a 6. helyre kvalifikált. Másnap ismét esőben zajlott a futam, amely Szász győzelmében mutatkozott meg, míg Bachmayer a 7. helyen futott be.
Silverstoneban aztán egy erős kivételnek lehettünk szemtanúi. Hiába szakadt az eső a kvalifikáción, Szász már megint lemaradt a pole-ról - ezúttal Jaworska miatt... Bachmayer a 8. rajthelyet szerezte meg. Másnap mégis utóbbi versenyző volt az, aki a győzelemért csatázhatott Wigzey ellen, aki végül alulmaradt ebben a csatában. Szászt a két küzdő fél mögött rangsorolták.

8. hét
Misanoban ugyanarról a rajthelyekről indulhattak a mieink, mint Silverstoneban. Az első helyért zajló ádáz küzdelemben ismét az angolok diadalmaskodtak másnap. Hiába vezették a versenyt mindketten, Szásznak és Bachmayernek a 3-4. hely jutott.
Aragónban ezúttal a 3. rajtkocka jutott Szásznak, míg Bachmayernek a hetedik. Ezúttal sem mi jöttünk ki a legjobban az első helyért folyó küzdelemben, hiszen Szász "csak" az 5. lett, míg Bachmayer nem tudott javítani a rajthelyén.
Nézzük, hogyan nézett ki a tabella az európai szezon végénél:
1. Rocket 296
2. Szász 295
3. Wigzey 272

9. hét
Motegibe megérkezve még mindig volt remény Szász 6. bajnoki címére. Ezt persze az angolok is tudták, akik ismét legyőzték őt, aki így a 3. helyről várhatta a lámpák kialvását, míg Bachmayer a nyolcadikról. A futamon végül csak utóbbi tudott egy helyet javítani.
Ausztráliában ezúttal egymás mögül indultak a mieink: Szász és Bachmayer a 4-5. rajthelyeket érték el. Miután ismét az angol riválisok vitték el az első két helyet, és Bachmayer éppen Szászt megelőzve lett harmadik, egyre nagyobbá vált az esélye a trónfosztásnak.
A bajnokság állása két futammal az utolsó hét előtt:
1. Rocket 336
2. Szász 324
3. Wigzey 322

10. hét
Sepangban hiába nyerte meg az esős időmérőt, Szász ezúttal az 5. helyen ért célba a másnapi futamon, míg Bachmayer a 9. helyről indulva a 7. pozícióban zárt. Eközben zsinórban harmadszorra is a Wigzey-Rocket páros végzett az élen, ezzel pedig ismét nagyot zuhantak Szász esélyei a bajnoki címre.
A szezonzáró futamon már csak az segíthetett volna a suzukis versenyzőnek, ha behúzza a futamot, miközben a bajnoki ellenfelei nem szereznek pontot. Az időmérőn Szász csak a 4. lett, míg Bachmayer a hatodik. Másnap aztán hiábavalónak bizonyult minden erőfeszítés, ismét Wigzey nyert Rocket előtt, míg Szászt a 3. helyen, Bachmayert a 8.-on intette le a kockás zászló.