AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - MRC magyar szemmel: 43. szezon, 3. rész

MRC magyar szemmel: 43. szezon, 3. rész

Ismét közbejött egy csúszás, de itt van a cikksorozat harmadik része. De mielőtt elkezdődne az összefoglalás, szeretnék egy pár szót szólni a sorozattal kapcsolatban.

Változás a következő szezontól
A 44. szezonban ezúttal csak a Moto1-es bajnokság eseményeiről lesz szó, és csak két cikk fog megjelenni: egyszer a szezon féltávján, egyszer pedig a szezon végén.

8. hét

Moto1
Misanoban Szász kezdhette el az élről a futamot, míg Bachmayer az 5. helyre kvalifikálta magát. A versenyen mindketten csatában voltak a jobb helyezésért, de végül ugyanott intette le őket a kockás zászló, ahonnan elkezdték a futamot.
Aragónban ezúttal Rocket gyorsabbnak bizonyult Szásznál, míg Bachmayer ismét az 5. legjobb időt motorozta meg. A futamon viszont már az erdélyi pilóta nyert, míg Bachmayer ismét elbukta a 4. helyért folytatott csatát.

FEWS
Az elektromos sorozat először teljesítette a monacoi fordulót a pálya teljes vonalvezetésén. Czobor az 5. rajthelyről várhatta a versenyt, ahol végül a 6. helyen intették le a Safety Car mögött befejezett futamot.
Ezután Berlinben volt a folytatás, ahol Czobor az időmérőt és a futamot is a 7. helyen zárta.

9. hét

Moto1
Japánban ismét Szász bizonyult az időmérő edzés legjobbjának, míg Bachmayernek ezúttal a 7- rajthely jutott. A versenyen végül egy pozíciót tudott javítani, miközben Szász megnyerte a versenyt.
Ausztráliába úgy érkezett meg Szász, hogy már ott bebiztosíthatja a negyedik bajnoki címét. Ez végül össze is jött neki: ugyan Rocket 2 ezreddel(!) gyorsabb volt nála az időmérőn, de végül az erdélyi pilótától kikapott, aki ezzel zsinórban negyedszerre is világbajnok lett a motorosok királykategóriájában. Eközben Bachmayer a 6. helyről rajtolva a 4. helyen ért célba.

FEWS
A szezon utolsó egyfutamos hetén Bern utcáin csaptak össze a pilóták. Czobor az időmérőn és a futamon is a 4. helyen végzett.

10. hét

Moto1
A sepangi időmérőn is Szász volt az, aki megállíthatatlannak bizonyult, miközben Bachmayer az 5. rajthelyet szerezte meg. A másnapi zivatarban hiába volt nagy előnye Szásznak, a 14. körben műszaki hiba miatt kiesett. Bachmayer be tudta fejezni a versenyt, a 4. helyen intették le.
A szezonzáró valenciai fordulón is Szászé lett a pole, míg Bachmayer a 7. helyre kvalifikált. A versenyen aztán mindkét angol riválisától kikapott Szász, aki ezzel egy 3. helyezéssel zárta a szezont, közvetlenül honfitársa, Bachmayer előtt célba érve.

FEWS
Az utolsó héten angolszász területeken versenyezett a mezőny. Először Londonban csapott össze a mezőny, ahol Czobor csak a 10. helyen végzett az időmérőn - a futamon pedig a 8. helyig tudott előrejönni.
A new yorki szezonzárón a 7. helyről rajtolhatott, de ezúttal a 3. helyen intették le, így egy dobogós helyezéssel zárta le a szezont.