AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - MRC magyar szemmel: 42. szezon, 3. rész

MRC magyar szemmel: 42. szezon, 3. rész

Az elmúlt 3 héten volt már csak lehetőség a jó szereplésre, hogy minél előkelőbb helyen végezzenek a pilótáink. Nézzük, hogy ki hogyan fejezte be a 42. szezont.

8. hét

Moto1
A motoros királykategória Misanoban csapott össze. Szász mindössze 0,01 másodperccel maradt le a poleról, míg Bachmayer az 5. helyre kvalifikált. A futam végén kettős dobogó született: Szász végül le tudta győzni Rocketet, míg Bachmayert a 3. helyen rangsorolták.
Ezután egy újabb spanyol futam jött Aragóniában, ahol ezúttal Szász volt a legjobb az időmérésen, míg Bachmayer ismét az 5. lett. A versenyen ugyanaz az eredmény született, mint az előző futamon.

F2WS
Interlagos látta vendégül a Forma-2-es mezőnyt. Rozsdás már-már megszokásból a 11. helyet szerezte meg az időmérőn. A szakadó esőben tartott első futam 10. körében motorhiba miatt kiesett. A második futamon így a mezőny végéről rajtolhatott el, ahonnan a 13. helyig küzdötte fel magát. A harmadik versenyen pedig csak 2 kört tett meg, miután az olajnyomás problémája miatt fel kellett adnia a viadalt.

F3WS
A Forma-3-as világbajnokság észak-amerikai fordulói következtek, melyeket a COTA-n bonyolítottak le. Az időmérőn Czobor a 3. lett, míg Tóth-Fodor a 6. helyre kvalifikált. Az első futamon csak utóbbi pilóta tudott egy helyet javítani, egy utolsó körös manővernek köszönhetően. A második versenyt Czobor behúzta, míg Tóth-Fodor ismét csak egy pozíciót tudott előrelépni, így a 4. lett.

9. hét

Moto1
Motegiben folytatódtak a bajnokság küzdelmei. Jött a papírforma eredmény: Szász rajt-cél győzelmet aratott, míg Bachmayer az 5. helyről rajtolva 3. lett a futamon. Az eső áztatta ausztrál fordulón csak annyi különbség volt, hogy Bachmayert a 4. helyen intették le.

F2WS
Dél-Koreában zajlott le az F2-es bajnokság következő fordulója. Rozsdás ezúttal a 10. helyre kvalifikált, amelynek köszönhetően az élről kezdhette meg az első futamot, melyet meg is nyert - ezzel a 3. győzelmet aratta a Forma-2-ben. A második futamon viszont nem ért célba, miután az olajnyomás problémája ismét előjött a 15. körben. A harmadik versenyt be tudta fejezni, a 6. helyen futott be.

F3WS
Az utolsó előtti megálló Argentína volt az F3-asok számára. Az időmérésen 68 ezreddel maradt el a poletól Czobor, míg Tóth-Fodor a 6. helyre kvalifikált. Az első futamon előbbi pilóta egy helyet veszített, míg utóbbi egy pozícióval előrébb zárt a rajthelyéhez képest. A második versenyen pedig helyet cseréltek: Tóth-Fodor lett a 2., míg Czobor az 5. helyen látta meg a kockás zászlót.

10. hét

Moto1
Sepangban egy újabb rajt-cél győzelmet aratott Szász, miután óriási csatát vívott bajnoki riválisával, Rock Rockettal. Ennek köszönhetően bajnokként hagyhatta el Malajziát: sorozatban harmadszor nem talált legyőzőre az erdélyi motoros. Bachmayer pedig a 6. helyről rajtolva egy pozíciót tudott előrejönni.
A szezonzáró valenciai futamon Szász nyert, míg Bachmayer a 4. lett. Ezt az eredményt érték el az időmérőn is. Utóbbi versenyző sem szomorkodhatott, hiszen az ebben a szezonban nyújtott teljesítményével a 3. helyen végzett a tabellán.

F2WS
Az F2-es bajnokság a Yas Marina Circuiten tartotta meg a szezonzáró fordulót. A kvalifikáción Rozsdás a 12. legjobb időt sajtolta ki az autójából. Az első futamot a 11. helyen zárta, míg a másodikat 7 körrel a leintés előtt feladni kényszerült, miután a kopott gumikon rajtoló pilóta motorja bemondta az unalmast. Az utolsó versenyt pedig a 8. helyen fejezte be.

F3WS
A hagyományokhoz hűen a legendás Macau adott otthont a szezon utolsó fordulójának. Az esős időmérőn Czobor a 2. lett, míg Tóth-Fodor a 6. helyre kvalifikált. Czobor az első futamon sem tudott mit kezdeni Nuvolarival, míg honfitársa már az első körben kiesett, miután a Moorish Hillen falazott. Az utolsó verseny pedig bebizonyította, hogy Macau utcáin bármi megtörténhet: Tóth-Fodor talán élete versenyét futva végzett a 3. helyen Czobor mögött, egy 5 Safety Car-fázissal tarkított kaotikus futam végén.