Press Releases - MRC magyar szemmel: 41. szezon, 3. rész

Tovább folytatódtak a nagy szériák küzdelmei, amelyekben többé-kevésbé jó teljesítményt nyújtottak a magyar pilóták. A cikksorozat mostani részében az elmúlt 3 hét eseményeiről lesz szó.

Közlemény
De mielőtt belevágok az összefoglalóba, gyorsan elárulok valamit. Mivel a szezon érdemi részének vége egy nappal megelőzi az előttem álló vizsgaidőszakot, ezért előre bocsátom, hogy néhány napot csúszni fog a cikksorozat utolsó részének megjelenése.

6.hét

F1WS
Ezen a héten került sor a második triplázásra: a szezon elejéhez hasonlóan három versenyt is rendeztek. Elsőként Silverstoneban csaptak össze a nagyok: Szabó a 7. rajthelyet szerezte meg, ám egy futam eleji hiba miatt hátraesett, de így is a 9. helyen ért célba. Magyarország volt a következő állomás, ahol egy újabb hiba miatt a 8. helyezést érő időt autózta meg, és ott is fejezte be a versenyt. Spában megint becsúszott egy hiba, de ezúttal a 4. helyet érte el az időmérőn, a futamon pedig a 2. helyre hozta be a McLarent.

F2WS
A monzai versenypályán folytatódott az F2-es bajnokság. Rozsdás a 10. lett az időmérőn, ezzel az élről vághatott neki az első versenynek, amely esős körülmények között zajlott. Hiába rajtolt esőgumikon, a 2. kör végén értelmetlen módon kihívták a boxba, hogy felrakják neki a slick gumikat... Ezután a 11. és a 16. körökben is kilátogatott a boxutcába(szinte feleslegesen), de a 3 kiállás ellenére így a 14. helyen intették le. A második futamon csak 1 kört tudott megtenni, mert a célvonalon áthaladva megadta magát a motor. A főversenyt pedig a 12. helyen fejezte be.

F3WS
Az F3-as mezőny is egy legendás vonalvezetésen csapott össze. A Spában rendezett időmérőn Hartl a 7. helyet érte el úgy, hogy hibázott a gyors körén. Az első futamon már a verseny elején veszített 5 pozíciót, és emiatt a 12. helyen futott be. A második futamon csak egy pozíciót javítva a 11. helyen intették le.

FEWS
Czobor és a többiek Long Beach utcáin csaptak össze elsőként a héten. Az időmérőn az előkelő 5. helyet szerezte meg a magyar fiú, de a futamon nem tudta tartani a lépést a mezőnnyel, aminek akár a 24. körben bekövetkező motorhibának is lehet szerepe. A stadionban is kanyargó szöuli pályán már nem volt jó időmérője: csak a 11. lett. A szemerkélő esőben zajló versenyen a 9. helyig tudott feljönni.

Moto1
Finnországban a szokásos forgatókönyv játszódott le: Szászé volt a pole, Bachmayeré az 5. rajthely. Amíg előbbi behúzta a győzelmet, utóbbi a 4. helyről dobta el a motort a 13. körben. Brnoban ugyanúgy Szász vitt mindent, míg Bachmayer az 5. helyről rajtolva a 4. lett.

7. hét

F1WS
Monzában az 5. rajthelyet csípte el Szabó, aki a 40. körben feladni kényszerült a futamot motorhiba miatt. Szingapúrban elszúrta a Q3-as körét, de a 10. helyről rajtolva a 4. helyen látta meg a kockás zászlót.

F2WS
Legutóbb a 26. szezon végén, az F2-es EB megszűnésekor versenyeztek Forma-2-es autók Sochiban. Rozsdás ismét a 10. lett az időmérőn, amely egy 1. helyet jelentett az első futamra. A taktikusai viszont megint "jó" munkát végeztek: az esőgumikon rajtoltatták el, és a 3. körben kihívták slick gumikon. Ugyan a 22. helyre esett vissza ezzel, de szerencséjére bent volt a Safety Car is, amely az 5. körben elhagyta a pályát. Ezután úgy ment át a mezőnyön, mint kés a vajon, végül a 4. helyig jutott fel. A második futamot a 7. helyről kezdhette meg kopott gumikon, és ugyan tartotta magát, a verseny végén elmentek mellette egy páran, így a 13. helyen végzett. A főverseny sem telhetett el gond nélkül: a 8. helyen haladt, amikor 4 körrel a verseny vége előtt defektet kapott, és a hosszú balos falában fejezte be a hétvégét.

F3WS
Zandvoortban folytatódott az F3-as bajnokság. Hartl számára az időmérő szokás szerint hibákkal tarkított volt, ami miatt a 12. helyet szerezte meg. A két futamot a 11. és a 12. helyen teljesítette.

FEWS
Róma utcáin csaptak össze az elektromos autók pilótái. Czobor a 11. helyről rajtolhatott, végül 8. lett a futamon.

Moto1
Az osztrák és a brit futamokon ugyanaz volt a rajtfelállás: Szász az első, Bachmayer az 5. helyet foglalhatta el. A végeredmény is ugyanaz volt, annyi különbséggel, hogy utóbbi motoros a 4. helyen fejezte be a silverstonei versenyt.

8. hét

F1WS
Az F2-es mezőny után a királykategória tagjai is Sochiban állomásoztak. Szabó a 4. rajthelyet csípte el, amelyet egy 3. helyre váltott be a futamon, bónuszként ő jegyezte a leggyorsabb kört is. Suzukában pedig mindkét eseményen a 4. lett.

F2WS
Ahol korábban a szezonzárót rendezték, most a szezon 8. helyszíneként szerepel Sao Paolo a versenynaptárban. Az esős időmérőn ugyanott végzett Rozsdás, ahol eddig: a 10. helyen. Ha most azt hittük, hogy megint eltaktikázzák az első versenyét, tévedtünk: Kobylkával meccsben volt az első helyért, de a cseh kollégával szemben alulmaradt. A második futamon a 9. helyről startolhatott, de éppen a 9. körben, a 9. helyen haladva megadta magát a motor(viszont nem a 9-es kanyarban). A főversenyen megint a 9. körben jött a baj: ezúttal csak leszaladt a pályáról, végül a 14. helyen intették le.

F3WS
Az austini aszfaltcsík hagyományosan az észak-amerikei F3-as bajnokság(amelyet korábban az F1-ben is részt vevő HamrHedZ támogatott) szezonnyitó helyszíneként szolgál. A világbajnoki mezőny viszont most látogat ide először, eddig valamennyi szezonban a Road Americán tette tiszteletét a mezőny.
Az időmérőn Hartl a 8. rajthelyet szerezte meg, és mindkét futamot ugyanabban a pozícióban fejezte be.

FEWS
A bajnoki küzdelmek Párizsban és Monte-Carloban folytatódtak. Előbbi helyszínen Czobor a 11. helyről rajtolva lett 9., míg a Hercegség utcáin a 9. helyen zárta az időmérőt és a futamot egyaránt.

Moto1
Ezúttal a Wigzey-Rocket párostól kikapott Szász a misanoi időmérésen, míg Bachmayer szokás szerint az 5. rajthelyet szerezte meg. A futamon végül Szász a 2. lett egy utolsó körös előzéssel, míg Bachmayer maradt az 5. helyen, mivel ugyanabban a körben Giza elvette tőle a 4. pozíciót.
Aragonban tőle szokatlan módon nem tudott tiszta időmérőt menni a bajnoki éllovas, így ismét a 3. helyről várhatta a versenyt. Ugyanekkor Bachmayer a 6. helyen zárta az időmérőt. A futam viszont Szász sikerével zárult, míg Bachmayert az 5. helyen intették le.