AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Pohár národů S41 3. týden - Nový vítr

Pohár národů S41 3. týden - Nový vítr

Ahoj a vítejte u třetího vydání tohoto zpravodaje z dění Poháru národů. První dva týdny zastihly určitou část sestavy v nedbalkách, a proto došlo ke dvěma změnám v sestavě, které byly avizovány již v minulém čísle. Díky tomu se nám ve třetím týdnu ukázal navrátilec Richard Nebeský a mladý Tomasz Przeczek, ale nyní se už pojďme podívat na závody z minulého týdne.

Jako první z našich reprezentantů vyjel na trať opět Rocco Wolf a opět nám předvedl skvělý výkon v kvalifikaci zakončený 3. místem. Páteční sprint dopřál všem ideální podmínky na super závod a Rocco jich využil k zisku dalšího místa v pořadí. Toto jedno předjetí bylo vlastně vše, co se během pátka z pohledu Wolfa stalo, a ten se mohl radovat z krásného 2. místa v cíli. Neděle nemohla odstartovat lépe, protože hned v prvním kole se Rocco dokázal dostat před Rusa na první místo. Na začátku 27. kola ale došlo k tragédii, protože na jeho monopostu odešla převodovka a Rocco musel za závodu odstoupit…velmi smolné DNF ve skvěle rozjetém víkendu.

Richard Nebeský chtěl při návratu ukázat, že si místo v repre zaslouží, a proto předvedl dobrý výkon v kvaldě v podobě 14. místa. Bohužel páteční sprint se našemu borci vůbec nepovedl a dle přehledu závodu to vypadá na jasné možné viníka…přehlédnutí nebo systém. Pro našeho závodníka totiž nebyly ani jednou připravené správné pneumatiky a tohle nemohlo skončit jinak než propadem až na konečné 24. místo. Nedělní závod se začal vyvíjet pro Richarda velmi dobře, ale nehoda v 17. kole to mohla rychle změnit. Naštěstí přišla tato nehoda těsně před plánovaným pitstopem a bylo to opravitelné poškození, takže vlastně došlo jen ke ztrátě času. I zbývající průběh závodu byl plný dramatu, a to hlavně díky neustávajícím bojům o lepší příčky, které Nebeskému nakonec zajistily velmi dobrý návrat na 14. místo.

Adam Kadeřábek předvedl na svůj věk kvalitní výkon v kvalifikaci, ze které si odnesl 15. pozici pro páteční sprint. V něm se Adamovi podařilo nedělat velké chyby, a také bojovat se soupeři o pozice, což nakonec vyústilo v udržení startovní 15. pozice. Nedělní závod také nepřinesl žádné velké drama snad až na velkou chybu po poslední zastávce v boxech, bez které by Adam rozhodně dosáhl na lepší umístění v cíli. Už takhle z toho byl ovšem úspěch, neboť skončil v závodě 12. a uzavřel tím pádem další dobrý týden.

Venca Enge navázal v Chorvatsku na své předešlé kvalifikační výkony a skončil 17. Průběh pátečního sprintu příliš nenaznačoval posun v pořadí závodu vpřed, ale rozhodně to nevypadalo tak špatně, jak to nakonec skončilo. V 95. kole totiž Venca nezvládl výjezd ze 6. zatáčky solinského okruhu a skončil nadobro zahrabaný v kačírku…DNF. Nedělní závod skončil pro Engeho prakticky dříve, než pořádně začal, protože již v prvním kole zavinil kolizi s ukrajinským soupeřem, což vedlo k jeho vyřazení ze závodu a dalšímu DNF. Bohužel velmi nepovedený víkend a doufejme, že to Venca již tento týden otočí k lepšímu.

Pankrác Zatáčka nemusel cestovat daleko, protože ho čekaly závodu v Polsku, kde si v kvaldě zajistil 20. pozici na startu sprintu. V něm předvedl i na několik velkých chyb opravdu dobrý výkon, a vybojoval tak pro sebe posun na konečné 13. místo. Nedělní závod byl pro Zatáčku dílem štěstěny, protože po první relativně poklidné polovině závodu přišel kolotoč. Bohužel ne kolotoč, na které by točil soupeře a předjížděl je zprava i zleva, ale šlo o kolotoč chyb, protože Pankrác udělal takové množství chyb, že i jeho manažer byl rád, že dojel s nepoškozeným vozidlem, a ještě k tomu skončil na velmi dobrém 10. místě.

Jako poslední vtrhl na trať stejně mladý Przeczek, který se chtěl ukázat v lepším světle než jeho konkurent/kolega Johny, a začal tak 18. místem v kvalifikaci. V pátečním sprintu se Tomasz nevyhnul pár větším chybám, které ovšem dokázal vynahradit bojovným výkonem, a tento závod tak mohl zakončit 19. místem. Tomaszův nedělní závod nejvíce ovlivnila častá vyjetí SC, takže přestože udělal Tomasz pár velkých chyb, tak to jeho závod až tolik neovlivnilo. Osudové vyjetí SC přišlo přesně po poslední zastávce v boxech. Mnoho jezdců totiž zajelo při dřívějším SC, a proto Tomasz získal velké množství pozic. Dokonce to vypadalo na TOP 5, o to ale Tomasz přišel v posledním kole tohoto napínavého závodu, což ale nic nezměnilo na výborném úvodním týdnu pro našeho mladíka zakončeném 6. místem.

Tímto velkým úspěchem našeho mladíka skončil ten nejspíš nejlepší týden v podání naší reprezentace, to ale nic nemění na tom, že se zatím nacházíme na 16. místě v celkovém pořadí, a je tudíž třeba pořád bojovat každý týden. Jako téměř vždy se v minulé týdnu nám lepila smůla na paty, ale chlapi bojovali ze všech sil a předvedli ve valné většině parádní výkony. Uvidíme, co nám přinese tento týden za napínavé bitvy a snad i dobré výsledky, ale do příštího týdne se s vámi musím rozloučit…u dalšího vydání na počtenou.

on 2021-03-19 12:20:00 by Koruzi
Likes: 3 | Rating: 5.66