AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Poháru národů S39 6. týden - První vítězství

Poháru národů S39 6. týden - První vítězství

Ve skutečnosti se nám kvapem blíží konec sezóny, ale my se teď ohlédneme za 6. týdnem závodů Poháru národů, u jehož přehledu vás opět vítám. Naše reprezentace chtěla navázat na velmi dobré výkony z minulého týdne, které byly pozlacené tím, že ve všech závodech naši borci dojeli, takže se pojďme podívat, jestli se jim nejen tohle podařilo i tentokrát.

Jako první vtrhla na tratě Laduška, která si vyjela ve středeční kvaldě hezké 8. místo. V pátek byla opět zvolena agresivnější strategie se směsí Soft a vyplatilo se, protože to Ladušku dovedlo k posunu na konečné 5. místo. Nedělní závod nabídl obtížné podmínky, kdy jezdce čekalo náročné rozhodnutí, kdy přejít na sadu pneumatik do mokra. Ladušce tato situace náležitě sedla, protože hned v prvním stintu na sadě do mokra předvedla, že její pravá síla se skrývá právě tam. Po tom, co vedla většinu závodu, si Laduška dojela pro své a pro reprezentační PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ V SEZÓNĚ!!!! Super výsledek

Richard Nebeský mladší začal svůj týden také velmi nadějně, když vybojoval 7. pozici na startovním roštu pro páteční sprint. Páteční sprint byl celou dobu relativně klidný, až na jeden smolný moment v 47. kole. Richard totiž udělal velkou chybu, která ho drahocenné vteřiny a jednu pozici, což na konci závodu vedlo ke konečnému 8. místu. Nedělní závod si musel Richard prakticky celý protrpět, protože byl kvůli zvolené strategii pomalejší než většina špičky. Přesto na konci byla naděje na umístění v TOP 10, ale větší chyba pár kol před koncem ho o tuto naději připravila, a Nebeský mladší tak skončil na 11. místě.

Dominik Kadeřábek se rozhodl držet nastoleného trendu stále se zlepšujících se kvalifikačních výsledů v rámci naší sestavy, a proto skončil na parádním 6. místě. Sprint se jel oproti kvaldě při naprostém suchu a Dominik toho krásně využil k postupu pořadím vzhůru, a nakonec nemohlo být o jeho 4. místě žádných pochyb. Nedá se říct, že by se neděle odehrávala za těžkých podmínek, ale rozhodně to nebylo úplně jednoduché, protože se jezdci museli popasovat s lehce navlhnutou tratí. Dlouhou dobu to vypadalo, že by se náš borec mohl opět posunout, a blížícím se závěrem to dokonce vypadalo na pódium, ale přibližně 20 kol před cílem přišla osudová chyba, po které Dominik spadl z 1. na konečné 5. místo…hrozná smůla, ale přesto parádní týden.

Řekl bych, že už se stává prakticky klasikou oznamovat středeční umístění pana Engeho kolem středu druhé desítky, a tentokrát tomu nebylo jinak, protože si Venca dojel pro 15. příčku. Nevím jistě, co bylo příčinou Vaškových pátečních problémů, ale už od začátku byly jeho problémy s rychlostí kolem okruhu zřetelné. Vašek se bohužel zamotal do 3 nehod během 19 kol, přičemž ta poslední byla osudová pro něj i jeho rakouského soupeře…bohužel opět DNF pro naši repre, moc dlouho nám to nevydrželo. V nedělním závodě se nám už opět představil náš starý dobrý Vašek Enge, neboť se začal probíjet startovním pořadím vpřed. Za celý závod neudělal příliš mnoho chyb, ale jedna velká bohužel přeci jen přišla, a nebýt jí, tak jsme se možná bavili o umístění v TOP 10. Takhle Enge skončila tam, kde celý týden začal…14. místo.

Adam navázal na výborný středeční výkon svého jmenovce Dominika, a také si zajistil pro páteční sprint 6. pozici na startu. Adamův závod probíhal celkem dle předpokladů a díky pozdějšímu pitstopu se na chvíli objevil i úplně na špici, ale po právě zmíněném pitstopu přišla tragédie. Polský soupeř se totiž snažil Adama předjet, ale bohužel si to nespočítal moc dobře a sestřelil našeho borce, čímž mu ukončil nadějný závod…To, co ale Adam předvedl v neděli by možná neměly vidět děti, protože se jednalo o úplné znásilnění startovního pole. Napomohlo mu několikeré vyjetí SC, kterých Adam náležitě využil, propracoval se dopředu, a nakonec dojel na krásném 2. místě.

Dana Babuňka čekala náročná kvalifikace na mokru, ale právě tyto podmínku mu nejspíš sedí, protože si nejspíš připsal své nejlepší středeční umístění…13. místo. Sprint se bohužel nevyvíjel pro našeho mladíka moc dobře, protože v první polovině závodu přišel kvůli velké chybě pád na 18. místo, vše ale změnilo vyjetí SC. Dan toho dokázal hezky využít a po další velké si nakonec dojel pro parádní 8. místo a jedno z mála umístění v TOP 10. Neděle už tak úspěšná nebyla, přestože se závod odehrával dost podobně tomu pátečnímu. Po zajetí do boxů se totiž nejspíš Babuněk nedokázal zcela soustředit na svou jízdu kvůli menšímu roji much v jeho monokoku, a proto také následovala osudná chyba, která ho poslala do bariéry…3. a závěrečné DNF tohoto týdne.

Přestože se naše sestava vrátila k trendu sbírání zápisů DNF ve stylu sbírání vzácných hokejových karet, tak se přeci jen objevily momenty, na které bychom rozhodně mohli vzpomínat jako např. Laduščina výhra, Babuňkovo TOP 10 a samozřejmě neuvěřitelná neděle v podání Adama Kadeřábka. Moje spokojenost s tímto týdnem je opravdu velká a doufám, že se našim podobně dařilo i v následujících týdnech.

on 2020-11-19 17:41:56 by Koruzi
Likes: 4 | Rating: 7.54