Details OK
AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - F1WS magyar szemmel: 38. szezon, 3. harmad

F1WS magyar szemmel: 38. szezon, 3. harmad

Az európai "turné" utáni 7 futamon sem lehetett túl sok panaszunk: 3 dobogós helyezés jött össze, így a magyarok 8 alkalommal végeztek a dobogón a szezon során. Hogy miként alakult a hazai pilóták sorsa a bajnokság hajrájában, azt most a szezönösszegző utolsó részében fogom részletezni. A cikk végén pedig lesz egy gyorselemzés és kitérek a következő szezonra is.

Szingapúr
Az éjszakai viadal helyszínén Szabó autózta a legjobb időt a magyarok közül, ami a 3. helyre volt elég, 6 századra lemaradva a pole-ról. A két Szalonna a Q2-ben vérzett el: Szixtusz a 12. lett önerőböl, míg Szilveszter hibázott, így csak a 20. lett. Szász pedig a 25. rajthelyet szerezte meg a Koenigseggel.
Egy ideig vezette is a versenyt, de aztán Szabó lemaradt a dobogóról, a 4. helyre hozta be a McLarent, míg III. Szalonna maradt a 12. helyen. A többiek számára idő előtt befejeződött a futam. A 28. körben II. Szalonna Szybki agresszivitása miatt balesetbe keveredett a 15-ös kanyarban, ami nek köszönhetően a biztonsági autó a pályára hajtott. Szász versenye a 45. körben, a célegyenesben ért véget, miután tönkrement a felfüggesztése.

Oroszország
A két Szalonna a Q2-es kiesés után odaértek a Q3-ba: Szilveszter a 6., Szixtusz a 8. helyről várhatta a lámpák kialvását. Szabó ezúttal csak a 21. lett, míg Szász a 26. rajthelyet szerezte meg.
A futamon ismét volt kieső: III. Szalonna a 2-es számú, hosszú balos kanyarban dobta el a Fordot a 14. körben, de nem esett baja, és a Safety Car-t sem kellett beküldeni. A többiek közül egyedül II. Szalonna szerzett pontot, aki a 9. helyen zárt. Szabó a 16., Szász pedig a 23. helyre jött fel.

Japán
Belgium után ismét három pilóta jutott be a Q3-ba. Szabó a 4. helyre kvalifikált a McLarennel, III. Szalonna a 6. lett, míg II. Szalonna egy elrontott körrel a 10. helyen zárt. Szász pedig a 25. rajthelyet csípte el.
Az esővel tarkított futamon aztás Szabó révén ismét összejött a magyar dobogó, a McLaren pilótája a 3. lett, közvetlenül III. Szalonna Fordja előtt. II. Szalonna maradt a 10. helyen, míg Szász visszacsúszott a 27. helyre.

Egyesült Államok
Japánnal ellenben ezúttal nem jött össze a Q3-as szereplés II. Szalonnának, aki egy kisebb hiba miatt a 11. lett, 8 ezreddel lemaradva a továbbjutástól. Szabó és III. Szalonna a 8. és 9. helyen zártak, de ők is belehibáztak a gyorsköreikbe. Szász a 24. helyre kvalifikált.
A futamon aztán kárpótolt minket a sors, hiszen egyik pilóta sem hibázott jelentőset. Szabó az 5. helyre zárkózott fel, míg II. Szalonna a 8. helyen futott be, miután az utolsó körben megelőzte a leggyorsabb kört megfutó, ám a végén 2 pozíciót vesztő III. Szalonnát. Szászra sem lehetett panaszunk: a Koenigseggel a 19. helyre küzdötte fel magát.

Mexikó
Az angliai forduló után ismét volt egy magyar pilóta, aki a 2. helyen zárt II. Szalonna révén, míg a Q3-ban szintén résztvevő Szabó a 10. lett, miután egy óriási hibát követett el a körében. III. Szalonna a 11., Szász a 27. helyen zárta az időmérőt.
Utóbbi pilóta a 19. körben ismét felfüggesztés-hiba miatt esett ki, míg a többiek pontszerző helyen értek célba. A két Szalonna az 5-6. helyen zárta a futamot, kettejük közül Szilveszter végzett előrébb. Szabó a 8. heyre hozta be a McLarent.

Brazília
Számtalan kedves emlék fűződik az interlagosi vonalvezetéshez. Csak hogy egy párat megemlítsek: Torghelle ezen a pályán szerezte meg az első magyar győzelmet még a 19. szezonban, 8 évaddal később fantasztikus versenyzéssel lett 7. Bachmayer a Trabanttal.
Az időmérőn Szabó végzett a legelőkelőbb helyen, miután az 5. helyre kvalifikálta magát. A két Szalonna az 5. soron osztozkodott, közölük Szilveszter szerezte meg a jobb rajthelyet. Mindketten hibáztak a Q3-ban, pedig Szilveszterben megvolt a potenciál, hogy ott legyen az elején. Szász pedig "szokás szerint" a 25. helyen végzett.
A futamon aztán II. Szalonna nagy versenyzést bemutatva megszerezte szezonbeli 3. dobogóját, miután a 3. helyen intették le. Szabó maradt az 5. helyen, de III. Szalonna sem tudott elmozdulni a 10. helyről. Szász pedig feljött a 23. helyre.

Egyesült Arab Emírségek
A szezonzáró időmérőjét ezúttal hiba nélkül teljesítették a Q3-ba bejutó pilóták. Szabó a 4. lett, őt közvetlenül II. Szalonna követte a rajtrácson. III. Szalonna a 9. helyre kvalifikálta magát, míg Szász ismét a 25. helyen zárta az időmérőt, amely helyezést 8. alkalommal ért el a szezonban.
A futam végén ismét dobogóra állt II. Szalonna, a leggyorsabb kört jegyző pilóta egy 2. helyezéssel zárta a 30. F1WS szezont. A rajtot elrontó Szabó az 5. helyen zárt, míg III. Szalonna csak egy helyet javított a rajtpozíciójához képest. Szász pedig a 24. helyen futott be.