We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Slovenský pohár

Slovenský pohár

Takže máme za sebou druhý ročník Slovenského pohára a tak sa poďme sa sériou obzrieť.
Séria znova pozostávala z 10 okruhov, na ktorých sa išli dva preteky. Prvý bol kratší, druhý pretek dlhší. Pretekalo sa na okruhoch, ktoré si zvolila top10 z minulého ročníka.
Kalendár pretekov vyzeral nasledovne:
1. Daytona GP
2. Indianapolis GP
3. Montreal
4. Vodochody
5. Brno
6. Grobnik
7. Red Bull Ring
8. Hockenheimring
9. Aintréé
10. Magny Cours

Nasadený bol bodovací systém FIM.

Túto sezónu pretekalo 18 pretekárov, čo je o jedného viac ako minulú sezónu. Nastali však menšie zmeny. Oproti vlaňajšej sezóne do série nenastúpil Dušan Demko, ktorého účasť by určite viac zamotala poradím v prednej časti tabuľky. Pevne verím, že v budúcej sezóne sa vráti, radi ho privítame. Túto sezónu nepretekal ani Mikuláš Majtenyi a Tomáš Blaz. Do súťaže sa nám však vrátil skúsený Miki Raikonen, taktiež sa do súťaže prihlásili aj Mirec Chemko, Lukáš Zlatohlavý a Daniel Pokorný. Všetci nováčikovia boli pre súťaž veľkým prínosom a rátam s ich pravidelnou účasťou. Menný zoznam pretekárov teda vyzeral nasledovne (zoznam zoradený podľa ratingu):
1. Terka Petrová
2. Miroslav Vlček
3. Robert Nigutt
4. Miki Raikkonen
5. Mirec Chemko
6. Viktor Feher
7. Ivan Morec
8. Peter Krupka
9. Luboš Urbanič
10. Juraj Salata
11. Jozef Popelka
12. Martin Dudek
13. Lukáš Zlatohlavý
14. Feri Filip Szcirka
15. Simonka Halepová
16. Patrik Valach
17. Daniel Pokorný
18. Ondrej Kincses


V momentálnej situácii máme na Slovensku tzv. top trojku (niečo ako v tenise Federer - Djokovic - Nadal), tak u nás je trojka Petrova - Vlček - Nigutt, ktorí si to na trati rozdávali fantastickým spôsobom a ich dominancia je momentálne veľká. Svedčí o tom aj fakt, že všetky víťazstvá si rozdelili medzi sebou a dokonca len v jednom prípade pustili niekoho iného na stupeň víťazov. To však ostatných nech v žiadnom prípade neodrádza, naopak sú vzorom pre ostatných dostať sa na ich úroveň. Veľmi dobrým príkladom sú pretekári Fehér, či Morec, ktorí čakajú na svoju šancu a tá zas tak ďaleko už nie je. Ostatní pretekári musia mať viac trpezlivosti.
Veľmi pekné súboje však boli aj za top trojkou, o čom svedčí aj fakt, že až 10 pretekárov sa aspoň raz umiestnila v TOP 5.
Teraz si dajme trochu porovnania z tejto a minulej sezóny u pretekárov, v zátvorke uvádzam údaje z minulej sezóny.
1. Robert Nigutt - obhájil titul a získal druhý triumf za sebou. Zaknihoval 12 víťazstiev (7) a 19 pódií (19), celkovo 436 (389) bodov, čo je fantastický výkon. Čiže zlepšenie v každom ohľade. Momentálne náš líder.
2. Miroslav Vlček - vlani tretí, teraz druhý. 5 víťazstiev (4) a 20x bol na stupni víťazov (18). S počtom bodov sa dostal z vľaňajších 358 bodov na terajších 393. Výkony budú len stúpať.
3. Terka Petrová - Síce zaknihovala len 3 víťazstvá (9), no na každých pretekoch sa postavila na stupeň víťazov, čiže 20x (17). Bodovo si pohoršila z 387 na terajších 375.
4. Viktor Fehár - prvý za top trojkou. Posunul sa oproti minulej sezóne o dve priečky vyššie. Zaknihoval aj svoj prvý stupeň víťazov v tejto sérii. bol 13x v TOP5 a z vľaňajších 175 bodov sa dostal na terajších 211.
5. Ivan Morec - Síce celkovým postavením ostal na 5. mieste, ale bodovo si polepšil na 194 zo 181. V Top5 bol až 11x, vlani 7.
6. Miki Raikonen - po návrate výborné výkony hodné pozícií za top trojkou. Do top5 sa prepracoval 6x.
7. Peter Krupka - aj on zostal na zhodnom mieste ako minulú sezónu, no bodovo bola táto sezóna slabšia. Z vlaňajších 160 bodov, klesol na 143. Dôvodom, ako u viacerých pretekároch však bude silnejšia konkurencia. Napriek tomu skončil triktrát v top5.
8. Feri Fili Szcirka - konečné postavenie si polepšil o dve miesta, no čo sa týka bodov získal o 10 bodov menej ako minulú sezónu. Vtedy 130, teraz 120. Jeho výkony však idú jasne hore.
9. Mirec Chemko - nováčik, ale skúsený pretekár si počínal veľmi dobre. Získal 110 bodov a do top5 nakukol trikrát.
10. Lukáš Zlatohlavý - ďalší nováčik, ktorý podal veľmi dobré výkony. Získal 102 bodov a 11x bol v top10.
11. Juraj Salata - klesol síce z ôsmeho miesta vlani a aj bodovo to bolo slabšie, vlani 160, teraz 91, ale stále sa jedná o mladého a perspektívneho pretekára.
12. Jozef Popelka - oproti vľaňajšku si polepšil o jednu priečku. Aj bodovo si polepšil na terajších 91 bodov (87). V top10 bol 8x.
13. Simonka Halepová - Klesla o jednu priečku nižšie, aj bodovo spadla z 99 bodov na terajších 88. Hľadal som príčinu, jej mierneho pádu, a dôvod budú silní nováčikovia, ktorí výrazne zvýšili konkurenciu. Je však mladá a trpezlivá, verí v dobrú kariéru.
14. Patrik Valach - udržal si svoju vľaňajšiu pozíciu, aj keď si celkovo pohoršil o jeden bodík na súčasných 73. Bol však 7x v top10, vlani len 5x.
15. Luboš Urbanič - klesol z 11. miesta až na terajšie 15ste, aj bodovo to bol pokles na 64 bodov (105). Aj v jeho prípade, je jasné, že silnejšia konkurencia robí svoje.
16. Ondrej Kincses - ostal na svoje vľaňajšej pozícii, no oproti minulej sezóne si polepšil o 6 bodov na súčasných 58 bodov. Aj v top10 bol teraz 5x, kým vlani len 2x.
17. Martin Dudek - oproti minulej sezóne spadol až z deviateho miesta. Bodovo si pohoršil zo 149 na terajších 47 bodov. V jeho prípade, však zohráva veľkú rolu aj vek.
18. Daniel Pokorný - veľmi mladý, iba 18 ročný pretekár. Jeho čas príde neskôr.

Každému pretekárovi chcem poďakovať za účasť v sérii, a verím, že aj v budúcej sezóne sa takto stretneme v hojnom počte.

on 2020-08-22 13:38:15 by gabrielkosztur
Likes: 5 | Rating: 9.21

Top Press Releases

Italiano Italia chiamò
English Summary of the Series "30^ Anniversary Tribute to Senna"
Italiano Italiani nel mondo: Indy e non solo
Italiano Chissà cosa ne pensano i Finlandesi...
Català Daniel Esteban Jr. arriba a la Nascar Gold
Español Daniel Esteban Jr. llega a la Nascar Gold
Italiano Messico (Canada) e nuvole