We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
We use cookies to improve your game experience and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Details OK
AboutBlogTerms of ServicePrivacy Policy

Press Releases - Pohár národů S37 7. týden - Unlimited = alfa a omega úspěchu?!

Pohár národů S37 7. týden - Unlimited = alfa a omega úspěchu?!

Tentokrát se zpožděním, ale nakonec přeci jen vychází přehled ze sedmého týdne dění v Poháru národů, u kterého vás opět vítám. Tento týden přinesl další bitvy ať už v jednotlivých závodech, tak potom ty na dálku v celkovém pořadí. Nesmíme také opomenout fakt, že jsme do tohoto týdne vstoupily s jednou změnou v sestavě a tou byl Mirek Brabec III.

Tento týden zahájila jediná dáma v naší sestavě a zahájila ho opravdu velkolepě, když si dojela pro 2. místo ve středeční kvalifikaci. Páteční sprint nezačal pro Ladušku úplně ideálně a musely tak následovat velkolepé bitvy o přední příčky a už to vypadalo, že z nich vyjde s bronzem na krku. 3 kola před ovšem přišla chyba společně s pádem o 3 pozice níže, ale Paboučková ukázala svoji extratřídu a ještě dokázala zachránit 4. místo. Ač se neděle neobešla bez nějaké té chyby a tuhých bojů, Laduška i přes to všechno dokázala vybojovat skvělé 5. místo a nezbývá než pogratulovat k parádnímu víkendu.

Gustíkovi se kvalifikace nepovedla úplně tak, jak jsme u něj zvyklí, ale bylo také způsobené velkou vyrovnaností a navíc se ve středu moc bodů neuděluje, takže 15. místo nic moc nekazí. Páteční sprint nabídl krasojízdu českého reprezentanta a nebýt chyby v 51. kole, která znamenala značnou časovou ztrátu, tak bych možná psal o vítězství. Takto z toho bylo stejně tak úžasné 2. místo. Je ale vidět, že šílené počasí našemu Gustíkovi velmi svědčí, protože i neděle si pro něj přichystala pořádný marast a Gustík se s ním i tentokrát vypořádal na výbornou a tentokrát z toho byl „bronz“. A tento výsledek dokázal urvat i přes kolizi s vítězem v závodu, která ho stála 46% poškození. Super výkony od naší dvojice v kategorii Unlimited.

Mirek Brabec oživil svoji repre kariéru v srbském Navaku 15. místem v kvalifikaci. Páteční sprint bohužel moc velký posun nepřinesl, ale zase nemůžeme chtít od nováčka hned v prvním závodě úplné zázraky ještě k tomu, když má určitou část závodu poškozený vůz…14. místo. Neděle už přinesla výraznější posun a především velmi důležité zkušenosti s autem a i samotnou soutěží, kdy Mirek nedělal žádné velké chyby, či se ani nepřipletl do žádné nehody a dojel si v poklidu pro 10. místo. Kvalitní začátek v repre.

Jako druhý z U25 dvojice se zapsal do tabulek závodu Vláďa Kobylka a to konkrétně 13. místem v kvalifikaci. V pátečním sprintu se vše důležité odehrálo v jeho první polovině, neboť ve druhé nedošlo k jediné změně pozice, a přesto si Vláďa zajistil posun na 10. místo. Nedělní závod byl už o poznání zajímavější, když Vláďa úspěšně atakoval lepší pozice v TOP 10. Tomu všemu ale mohly zamezit dvě velké chyby krátce po sobě v druhé polovině závodu, Vláďa ovšem zareagoval ještě větší bojovností a připsal si body za velmi dobré 7. místo.

Vašek Enge začal svoji brazilskou pouť nejtěsněji za TOP 10, co to jde…11.místo. Páteční sprint bohužel přinesl další DNF v této sezóně a tentokrát to bylo způsobeno čistě chybami našeho jezdce. V 18. kole nejdříve střet se Španělem a v 30. kole osudný střet s Argentincem a je velká škoda, že k němu došlo, protože šlo o bitvu o 7.místo. Nedělní závod skončil pro Vaška dříve, než začal a pro změnu nešlo o Vaškovu chybu. Jeho účast v závodech byla ukončena belgickým závodníkem už ve 2. kole a začínám si říkat, že by to byla celkem zajímavá statistika ohledně zavinění Vaškových nehod. V kolika případech to byl on a v kolika soupeři, protože tohle začíná být opravdu neuvěřitelné.

Jako poslední vtrhl na scénu Venca Vašík a v kvalifikaci si pro sebe jako klasicky připravil pozici, ze které nás může ohromit v závodech…16.místo. A Vašík s tím začal rovnou v pátek, když předvedl velmi ucelený výkon bez většího množství, který mu přinesl posun v podobě zisku 10.místa. V neděli už sice nějaké ty chyby přišly, žádná ovšem nebyla natolik závažná, že by znamenala poškození formule, či v tom nejhorším případě samotné DNF. Neděle se nesla v duchu udržení dříve tvrdě vybojovaných pozic, a proto Vašík dokončil svůj tam, kde ho začal, a to na 10. místě. Vyrovnaný víkend od našeho mladíka.

Tento týden nám opět přinesl neuvěřitelné výkony od našich zástupců v kategorii Unlimited a za současnou pozici v pořadí národů můžeme děkovat především jim, ale samozřejmě nemohu opomenout většinově velmi stabilní a kvalitní výkony, které předvedl i zbytek sestavy a Vašek Enge si bohužel opět vybral jeden ze svých smolných víkendů. Po tomto týdnu jsme figurovali na 5. místě a doufám, že vás brzy zpravím o výkonu našich borců i v týdnu 8. Do té doby přeji hodně štěstí na kolbištích jak závodních, tak těch reálných životních.

on 2020-06-15 01:07:00 by Koruzi
Likes: 6 | Rating: 9.44

Top Press Releases

English Porsche Racing: Coins for Voting Points
Italiano Italia chiamò
Italiano Italiani nel mondo: Indy e non solo
English Summary of the Series "30^ Anniversary Tribute to Senna"
Español Entrevista con Miguel Llorens
Slovenščina Sporočila za javnost
Português, Brasil É... vai chegando o tempo em que...
Italiano NASC CaMex Series - Coliseum 150
Italiano Italiani nel mondo: WPS
Nederlands persberichten