详细信息 OK
详细信息 OK
关于博客服务条款隐私政策

新闻 - Primele cuvintele ale lui Lorenzo, după ce a câştigat pentru a treia oară titlul mondial la Moto GP

Jorge Lorenzo este noul campion mondial la Moto GP, după ce s-a impus în ultima cursă a sezonului, la Valencia, în direct la Digi Sport.

Ibericul a tranşat duelul cu Valentino Rossi în favoarea sa, beneficiind de faptul că "Doctorul" a plecat ultimul de pe grila de start. Cursa a fost însă una foarte palpitantă în prima sa jumătate, când Rossi a recuperat senzaţional, urcând până pe locul 4.

Din fericire pentru el, Lorenzo nu a cedat presiunii şi a demonstrat încă o dată că are un psihic de fier. Deşi Marquez şi Pedrosa au "ţinut" mereu aproape, niciunul nu a pus în pericol victoria lui Lorenzo.

"Sunt extrem de fericit că am reuşit să câştig acest titlu. Am câştigat pentru Yamaha şi pentru ţara mea, Spania. Îi mulţumesc echipei, a făcut o treabă foarte bună. Sunt foarte mândru de performanţa mea", a spus la cald Jorge Lorenzo.

Lorenzo şi-a adjudecat, astfel, al treilea titlu mondial la Moto GP, după cele din 2010 şi 2012.

on 2015-11-10 08:11:46 by DoRuF1
点赞: 0 | 等级分: 0.00