详细信息 OK
关于博客服务条款隐私政策

Doigravanja dolaze!

Dugo očekivano doigravanje i stupnjevi za NASC Gold debitovat će u sezoni 35!

Dakle, za sezonu 35 imat ćemo doigravanje i etapne utrke SAMO u NASC Gold. Ako sve bude u redu, plan je da Silver i Truck dobiju doigravanje i etape u 36 sezoni.

Ovdje su promjene:

Manje vozača: Smanjeno sa 43 na 40

Promjena bodovanje: pobjednik će sada dobiti 40 bodova, 35 bodova za drugo mjesto, 34 za treće itd. Svako mjesto od tada je jedan bod manje do 36. mjesta, koje dobije 1 bod. Ostatak poretka će također dobiti 1 bod.

Etapno utrkivanje: kao i u stvarnom životu, tijekom utrke bit će dodijeljeni bodovi zahvaljujući etapama. U svakoj će se utrci nalaziti dvije etape (3 u Charlotte 600), a najboljih 10 vozača u tim stupnjevima utrke dobit će 10-9-8-6-5-4-3-2-1 bodova.
Dok ovo pišem, još uvijek nije potvrđeno hoće li se bodovi dodjeljivati s oprezom ili ne. Pitao sam Debika o tome.

Doigravanje: kao u stvarnom životu, pobjeda će donjeti kartu za doigravanje! Također, bonus bodovi za pobjede u utrkama (svaki po 5 bodova) i etapne pobjede (svaki po 1 bod) dodaju se onima koji su se kvalificirali za svaku fazu osim finalne utrke.

-Stupanj od 16: nakon 26. utrke, svi pobjednici utrke + tko nije pobijedio u utrci, ali završi u top 16, kvalificirat će se za doigravanje i dobiti bodove do 2000. Pobjednici utrka i pobjednici etapa također će dobiti bonus bodove.

-Stupanj od 12: nakon 29. utrke tko pobjedi u stupnju 16 ili završi u top 12, prijeći će u 12. stupanj i dobiti bodove do 3000 sa dodanim bonus bodovima.

-Stupanj od 8: nakon 32. utrke, tko pobijedi u utrci u 12. stupnju ili završi u top 8, preći će u 8. stupanj i dobiti bodove do 4000, uz dodavanje bonus bodova.

-Prvenstvo 4: nakon pretposljednje utrke, onaj tko je osvojio utrku u 8. stupnju ili je završio u top 4, dobit će bodove do 5000. Nema dodatnih bodova, tako da su preostala 4 natjecatelja započela utrku s 5000 bodova, a tko prvi završi od 4 će biti prvak!

Znači to je to. Jedino što se razlikuje od stvarnosti je da nakon što eliminiraju vozače doigravanja, njihovi bodovi neće biti vraćeni na 2000, umjesto toga će stupanj od 8 vozača zadržati svojih 4000, a stupanj od 12 svojih 3000.

Nadamo se da ćete uživati u ovoj promjeni koja NASC Gold približava stvarnosti!