Očekávané playoff a fáze pro Nascar Gold jsou nyní ve hře.

Tyto novinky se týkají pouze série NASC Gold, pokud by vše bylo v pořádku, přidáme je do Silver a Truck série pro další sezonu.

Zde jsou změny:

Méně jezdců: Sníženo z 43 na 40

Změny v bodování? Vítěz bere 40 bodů, další pak 35,34,atd až po 36., který bere bod, stejně jako i ti za ním.

Fáze závodu: Stejně jako v reálu, za každou fázi budou také přidělovány body. V každém závodě budou 2 fáze (v Charlotte 600 budou 3) a top10 jezdců dostane na konci fáze 10-9-8-6-5-4-3-2-1 bodů.
Ještě je otázkou, zda bude následovat žlutá fáze či nikoli.

Playoff: Tak jako v reálu, vítězství znamenají postup do Playoff. Také bonusové body za výhru v závodě (za každý 5) a výhry ve fázích (1 za každou) budou přidány každému, kdo se kvalifikuje do každé z fází, kromě závěrečného závodu.

Kolo pro 16 jezdců: po 26. závodě budou všichni vítězové závodů + ti, kdo se aspon umístili v top16 postoupí do Playoff a získají 2000 bodů, Vítězové závodu a fází dostanou bonusový bod

Kolo pro 12: po 29. závodě vítězové a ti kdo skončili v top 12 v předchozím závodě postoupí a dostanou 3000 bodů.

Kolo pro 8: po 32. závodě, všichni vítězové a ti kdo skončili v top 8 postoupí dál, dostanou 4000 bodů.

Šampionát 4: po předposledním závodě, opět vítězové a ti kdo skončili v top4 dostanou 5000 bodů a v tomto závodě se určí finální pořadí celého šampionátu.

A to je vše. Jediný rozdíl oproti reálnu je, že jakmile jsou jezdci eliminování v playoff, neresetují se jim body na 2000, ti v kole pro 8 si nechají 4000 a ti pro 12 svých 3000 bodů.