Na zlepšenie herného zážitku a pre analýzu návštevnosti používame cookies. Taktiež zdieľame informácie o používaní našich stránok s našimi sociálnymi médiami, reklamách a u partnerov pre analýzu.
Detaily OK
Na zlepšenie herného zážitku a pre analýzu návštevnosti používame cookies. Taktiež zdieľame informácie o používaní našich stránok s našimi sociálnymi médiami, reklamách a u partnerov pre analýzu.
Detaily OK
HRAJO hreBlogPodmienky služiebOchrana osobných údajov

Dokončevanje F1 motorjev za sezono 42

Dokončevanje F1 motorjev za sezono 42

Trenutna realnost razvoja novih motorjev nas sili da naredimo nekaj sprememb pri predlaganem sistemu. Tukaj je celotna razlaga tega in mogoče še nekaj zanimivih informacij za F1 ekipne menedžerje.

1. Če šibkejša ekipa nima toliko denarja kot najboljše ekipe in si ne more privoščiti toliko zaposlenih, lahko zgradijo en del naenkrat z vsemi zaposlenimi in ne da naredijo 3 projekte in razdelijo resurse. 2 sezoni nista dovolj za izgradnjo celotnega motorja? Zakaj menite da sem napisal da bodo v prvih nekaj sezonah motorji od dobaviteljev boljši in se bodo ekipe izboljšale po nekaj sezonah? Da, ker 2 sezoni nista dovolj… Ampak 4 sezone so veliko boljše za to, ekipe ne bodo imele tako dobrega avta, ker bodo morale porabiti zaposlene za razvoj motorja in zgraditi ostale dele ko ne bo projekta za motor in ne tako dobrega motorja v the prvih sezonah, ampak bi morali profitirati po nekaj sezonah.
Dati ves trud v šasijo ko je motor blizu potenciala. To je BILA odlična (a zamujena) priložnost za šibkejše ekipe ko so močnejše poskušale zgraditi motorje v the 2 sezonah (in izgubile potencial hitreje zaradi deljenih resursov med temi projekti). Tako lahko ta manj bogata ekipa pride na enak ali boljši nivo kot najboljša ekipa po nekaj sezonah.

2. Znano je že, da je zmanjšanje potenciala bazirana na intelektualnih napakah dizajnerjev. Torej na to ne vpliva proračun projekta ali objekti, ampak samo kvaliteta dizajnerjev. To pomeni da če boljši dizajnerji delajo na projektu, potencial počasneje pada, med tem ko s slabimi zaposlenimi potencial pada mnogo hitreje. To naredi moje beside iz točke 1 močnejše (1 projekt naenkrat vzame več časa za dokončanje celotnega motorja, AMPAK zmanjša potencial počasneje on daje boljšo priložnost za izgradnjo dobrega motorja). Ta argument je pomemben samo ko ekipe resnično poskušajo maksmirati kvaliteto čim bližje potenciala kot je mogoče, če na primer delate aerodinamične dele in vam ni potrebno maksimirati kvalitete, potem ni tako pomembno kako hitro potencial pada.

3. Še ena možnost za optimizacijo stroškov/rezultata je, da najdete kateri del ima največ vpliva na končen motor in kateri del je najlažje zgraditi. Mogoče je kje del, ki ga je bolj smiselno zgraditi šibkejšega (ne preko 95%, apak raje samo 90%), prihraniti denar in investirati drugje. In ko rečem “mogoče”, to očitno pomeni da je eden od 4 delov motorja težji za razvoj in stane več, med tem ko daje manj končnemu motorju.

4. So nekatere ekipe, ki nimajo možnosti za izgradnjo dobrega motorja, razen če pričnejo projekte od začetka, saj je njihov potencial že sedaj slab. Med tem so tu ekipe, ki bodo imele kvalitetne motorje na začetku sezone 42, in tu so tudi ekipe ki bodo imele dobre motorje nekoliko kasneje.

5. Zelo dober motor, zgrajen s strain ekip, bi po pričakovanjih bil 95,5%-96% - Možno je, da ena ali mogoče 2 ekipi gresta malenkost čez 96%. V tem trenutku je najboljši razvit motor v razponu okoli 92,5-93,5% (vključno z deli, ki se trenutno razvijajo), ampak lahko pričakujemo izboljšave do konca sezone.
POSODOBITEV (2021-03-31 16:34 CET): Najboljši zgrajen motor je pričakovan malo nad 97%.

6. Ker na voljo ne bo resnično “poceni” motorja, mislim da pravilo da mora ekipa uporabiti motor istega dobavitelja za vsaj 5 sezon ni resnično potrebno. In ker ni ravno poželo ovacij menim da ne bo nihče proti odločitvi za preklic tega.

7. Tu so sledeče možnosti za motorje dobaviteljev in bodo dodane na uraden seznam dobaviteljev v naslednjih nekaj dneh.
- 95& visokokakovosten motor za visoko ceno – 10M na sezono (stane malo več ali približno enako kot bi ekipe plačale za izgradnjo lastnega motorja z vsemi 4 deli na 95%, kar vključuje proračun projektov, stroški oddelka za motor za 8 sezon, del stroškov zaposlenih)
- okoli 94% dobri motorji, ki bodo močnejši na nekaterih dirkališčih in šibkejši na ostalih – 8,5M na sezono (ta cena je rahlo cenejša ali enaka kot cena ki bi jo ekipe plačale za razvoj takšnih motorjev)
- okoli 92,5% ne slabi / ne dobri motorji – 6,5M
- “poceni” motor s kvaliteto 90,5% - 5M (veliko cenejši kot kar bi ekipe morale plačati za izgradnjo tekšnega motorja – da časovno veliko prednost za izgradnjo boljše šasije ali ostalih delov – ampak bolj razumna priložnost za varčevanje denarja za prihodnost).

8. Ker so nekatere ekipe že investirale denar v motorje ampak nimajo možnosti da bi izenačili kvaliteto tistega 92,5% motorja bi to zanje bilo tragičnih 8 sezon dirkanja zato bot u priložnost za izboljšavo. Tudi če rezultat razvoja ni vodil do kvalitetnih F1 motorjev, so tu še vedno iznajdbe ki imajo vrednost za proizvajanje avtomobilskik proizvajalcev itd… Ekipe lahko prodajo znanje tretjim subjektom in dobijo nazaj proračun projektov (brez kakršnegakoli dela plač zaposlenih ali stroškov vzdrževanja objektov). Ekipe lahko naredijo to in podpišejo pogodbo z dobaviteljem motorjev po njihovi izbiri. Rok za to odločitev je pred dnevom 72 te sezone.

9. Tankanje je sprejemljivo, ampak samo v razumnih mejah in za razumno kazen. Lahko pomaga prihraniti denar za boljši razvoj po nekaj sezonah in doseganje kratkotrajnega uspeha, ampak v tem primeru, sponzorji nočejo plačati toliko denarja ekipam, ki so povsem na začelju ali povsem nekonkurenčna. Trenutno imamo omejitev na rating ekipe na minimalno 500. Ta limit abo ignorirana če bo ekipa imela oba avta počasnejša kot 104% najboljšega časa v Q1.
Če vzamemo to limito na kvalifikacijah te sezona na dirkališču Paul Richard, kjer je bil najboljši Q1 čas 1:35.119m bi bila limita 1:38.923.
To bo začelo biti veljavno od začetka sezone 43. Če ekipa z ratingom pod 500 postane konkurenčna, ne more iti nižje z ratingom ekipe kot je v tistem trenutku…

10. Delamo na novem F1 finančnem sistemu, po inspiraciji resnične F1 – Omejitev stroškov. Resnična F1 se spreminja in naša različica se bo prav tako spremenila. To pomeni da tankanje v prihodnosti ne bo imelo več veliko smisla. Ker nočemo povsem odstraniti pridobljene prednosti z dobrim upravljanjem v preteklih sezonah, bomo porabili veliko časa za iskanje dobre rešitve pri sprejemanju vseh aspektov v sistem. In eden od ciljev bi bil poenostavitev finančnega Sistema da bi ga naredili bolj razumljivega. Ostanite na vezi!

by DebiK
Prekladateľ: Darac
Článok si tiež môžeš prečítať v týchto jazykoch:
Català Čeština English Español Français Magyar Indonesia Nederlands Português, Brasil Polski Português Русский Svenska Slovenščina Українська