Na zlepšenie herného zážitku a pre analýzu návštevnosti používame cookies. Taktiež zdieľame informácie o používaní našich stránok s našimi sociálnymi médiami, reklamách a u partnerov pre analýzu.
Detaily OK
Na zlepšenie herného zážitku a pre analýzu návštevnosti používame cookies. Taktiež zdieľame informácie o používaní našich stránok s našimi sociálnymi médiami, reklamách a u partnerov pre analýzu.
Detaily OK
HRAJO hreBlogPodmienky služiebOchrana osobných údajov

A Formula 1 pénzügyi rendszere

A Formula 1 pénzügyi rendszere

Olvassátok el figyelmesen a következő cikket, hiszen kulcsfontosságú elemeket taglalunk benne a Formula 1 pénzügyi rendszerét illetően, amely a későbbiekben is nagy szerepet játszik!

Először is, egy kis idővel az első F1-es szezon indulása előtt olyan menedzsereket verbuválunk, akik közvetlenül nem érintettek a F1-ben. Egy bizottságot alakítunk majd, amely minden, a F1-es rendszerrel kapcsolatosan felmerülő problémával foglalkozik. A problémák megoldásában 3 véletlenszerűen kiválasztott csapat menedzser is részt vesz.

Mi a helyzet akkor, ha a költségvetési egyenleg negatív?
A bizottság foglalkozik ezzel a problémával. A csapatmenedzser és a tulajdonosok elmondják azon elképzelésüket, amelyek szerint a problémát meg kellene oldani. Erre 77 nap (1 szezon) áll rendelkezésre maximum, ezt követően a csapat csődbe megy, és egy árverést hozunk létre annak érdekében, hogy a csapatnak új tulajdonost találjunk. A bizottságnak joga van ahhoz, hogy az árverést hamarabb megindítsa, ha úgy dönt, hogy az érintett csapat nem képes megoldást találni a problémákra.

Mi a csapat imázs?
A csapat imázs egy érték, amely azt mutatja, mennyire népszerű az adott csapat az MRC világában. Ezt az értéket nem befolyásolják a csapat által elért eredmények, ugyanakkor a pilóta karizmája és értékelése hatással lehet rá. Minden csapat 0 értékkel indul, amelyek a sikeres marketingnek és a kereskedelmi részlegnek köszönhetően emelkedhet. A maximum csapat imázs értéke az összes csapatot együttvéve 15000 pont.

Hogyan hozzunk létre sikeres marketing kampányt annak érdekében, hogy fejlesszük a csapat imázsunkat?
A kampány eredménye attól függ, mennyire jók az alkalmazottak, milyen az épületek minősége, mennyi a napi költségvetés, emellett nagyban függ a többi csapat kampányától is. A való életben sem zúghat bele nyilvánvalóan egy ember 15 csapatba. Például ha minden csapat egy milliós napi költségvetéssel dolgozik, akkor az eredmény ugyanaz lesz, mintha az összes csapat ezer eurós napi költségvetéssel dolgozna. Azt ajánljuk, figyeljétek meg jól a többi csapat kampányát, ne pocsékoljátok feleslegesen a pénzt, mert szükségetek lesz rá!

Mikor csatlakoznak szponzorok a csapathoz?
A kiadásokat fedező kezdő költségvetést az első szezon megkezdése előtt megkapják a csapatok. A szponzorok fizetnek azért, hogy a logo-juk a versenyek alatt az autón szerepeljen. A következő szezonra vonatkozó szponzori szerződéseket az adott szezont megelőzően bármikor meg lehet majd kötni. (Kivéve a mostani szezont, mert ez a lehetőség egy kicsivel később érkezik majd.)

Hogyan néz ki egy szponzorokkal megkötött szerződés?
Alapvetően van egy aláírási bónusz, aztán van egy - a szponzorok által hetente fizetett - összeg, amelyet a csapat a szezon folyamán kap. Az aláírási bónusz körülbelül a szerződés értékének 25-30%-át teszi ki, a hetente folyósított összegek pedig a szezon első 10 hetében hétfőnként érkeznek meg. Három "szezonális" szponzor lesz, emellett lesz 3 kisebb szponzor pár hetes időszakokra.

Mi befolyásolja a szponzorok ajánlatának értékét?
A fontosabbak például a csapatok értékelése (amelyek az elért eredményeken alapulnak - és ez a legfontosabb), valamint a pilóták jellemzői.

Hogyan zajlik a szponzorokkal való tárgyalás?
Egy nappal azután, hogy a kereskedelmi részegen beállítjátok a "szponzorok keresése" lehetőséget, 3 "szezonális" szponzor jelenik meg. Ezt követően 3 választási lehetőségetek van:
- elfogadjátok az ajánlatot, ami azt jelenti, hogy azonnal megkapjátok az aláírási bónuszt, emellett a szezon kezdete után a hetente folyósítandó összegek is megérkeznek;
- tovább tárgyaltok a szponzorral, ami azt jelenti, hogy a kereskedelmi részleg tovább dolgozik az ajánlaton, amely egyúttal jobb ajánlathoz is vezethet, ugyanakkor ha ezt túl sokszor ismétlitek meg, az kedvezőtlenebb eredményekkel járhat;
- elutasítjátok az ajánlatot, és a következő nap mástól kaptok ajánlatot.


Mi a helyzet a kisebb szponzorokkal kapcsolatos tárgyalásokkal?
Ezen esetben csak két választási lehetőség létezik. Vagy elfogadjátok az ajánlatot, vagy más szponzori ajánlatra vártok.

Mi a megfelelő időpont a szerződés megkötésére?
Nagyon fontos a csapat értékét szem előtt tartani. Ha úgy érzitek, a csapat értékelése magas, és ez az értékelés a következő pár napban csökkenhet, olyan hamar kössétek meg a szerződést, amilyen hamar csak lehet. Más esetben kivárhattok, ha olyan pilótákat szerződtettek a következő szezonra, akik jobb értékeléssel bírnak. Az adott szezon pilótapárosítása nem befolyásolja a következő évi szponzorokat! Talán az jó taktika, ha megnézitek, hogyan változnak a szponzorok ajánlatai, aztán elfogadjátok a legmegfelelőbbet.

Ez minden mára, a következőkben a fejlesztésekről lesz szó.

by DebiK
Prekladateľ: argo001
Článok si tiež môžeš prečítať v týchto jazykoch:
Čeština Deutsch English Français Magyar Italiano Polski Português Română Русский Српски Українська