Vysvětlení k novým strategiím
Vysvětlení k novým strategiím
K novým možnostem ve strategii pro závod přišlo mnoho dotazů. Pokusíme se na vše odpovědět a vysvětlit v článku.
Agresivita na startu je asi nejvíce choulostivá či problematická. Kompletně totiž nahrazuje klasické nastavení v době od startu po konec první sekce během prvního kola. Bylo tu určité znepokojení kvůli extrémním výsledkům (průběhům) během závodů na konci sezony, ale nemáme z toho obavy. Vše je ale ok. Byl sice nalezen jeden menší bug, který způsoboval vyšší ztrátu po startech, byl ale již opraven. Mějte na paměti, že když už se jezdec dostane do souboje o pozici, oba zúčastnění jezdci mohou ztratit čas a není to tedy důsledkem pokaženého startu jako takového, ale důsledek souboje. Ztráta po startu tedy nemusí být způsobena jen nastavenou agresivitou.
Zde je menší analýza současného systému. Průměrný čas na startu je prakticky stejný pro agresivitu 1 i 100, jen extrémy se liší. Nejlepší možný startovní čas při testování byl s agresivitou 1 asi o 0,01s lepší než průměr a nejhůře se podařilo odstartovat o 0,2s pomaleji než průměr. Ale je velmi malá pravděpodobnost chyby. Pro agresivitu 100 můžete získat oproti průměru 0,14s, ale můžete také ztratit až 0,57s. Chyby jsou zde poměrně časté.
Malý vliv mají jezdcovy reakce a velmi malý vliv technické vlastnosti. Odhady průměru vycházeli pro vůz F3, kde do první zatáčky to je 7 sekund.
Předjížděcí a blokovací agresivita mohou ovlivnit mohou ovlivnit i další nevinné jezdce, přesto je jejich vliv poměrně malý. Nemusíte tedy mít obavy, že by na trati řádil virtuální Maldonado.
Översättare: FBednar