over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - F2: Atelšek ohranja vodstvo

F2: Atelšek ohranja vodstvo

Dare Atelšek je v drugem tednu sezone 36 prišel do zmage in 2. mesta.
Na kvalifikacijah v Marrakechu je Atelšek postavil najhitrejši čas kvalifikacij in v petek začel iz prvega mesta. Petkova dirka je potekala brez pretresov in Atelšek je vodil od začetka do konca. S tem si je privozil še 3. zmago v tej sezoni in 7. zapored v seriji F2.
Na nedeljski dirki Atelšek ni delal nobenih napak, ampak dirko vseeno končal "le" na 2. mestu. Razlog je bil v drugačni strategiji. Atelšek je dirko odpeljal z dvema postankoma, med tem ko je zmagovalec dirke, I.Szabo, šel kar na 3 postanke in bil na dirkališču toliko hitrejši, da je na koncu slavil s prednostjo skoraj 10 sekund.

S tem rezultatom je razmerje v seštevku med Atelškom in Szabom ostalo nespremenjeno.

Vrstni red F2 po 4/20 dirk:

1. D. Atelšek (SLO), 93 točk
2. I. Szabo (HUN), 79 točk
3. J. Paulposichon (FRA), 50 točk
4. F. Kowalski (FRA), 41 točk
5. F. Frapace (ITA), 28 točk

V 3. tednu se dirkači selijo v Evropo, na Hungaroring.

op 2020-02-19 11:31:32 door Darac
Vind ik leuks: 5 | Waardering: 9.55
Dit is een reactie op het volgende persbericht:

F2: Atelšek začel po pričakovanjih

op 2020-02-11 11:47:57 door Darac - Vind ik leuks: 6 | Score: 11.478

Začetek sezone 36 je Atelšek začel po pričakovanjih - na vrhu. Dirkači svetovne serije F2 so se zbrali na prvem prizorišču nove sezone. To je bil Avstralski Surfers Paradise. Že na sredinih kvalifikacijah je Atelšek svoje delo opravil z odliko. O...