Details OK
over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - F2: Atelšek začel z dvema zmagama

F2: Atelšek začel z dvema zmagama

Dare Atelšek je že prvi dirkaški vikend tudi v praksi pokazal kaj želi skozi to sezono.
Na kvalifikacijah v avstralskem Surfers paradiseu je že postavil najhitrejši čas. Dobri 2 desetinki je bil hitrejši od Madžara I.Szabo in že 4 desetinke od Norvežana P.Solberg.
Petkova dirka je bila nekoliko vlažna, ampak je minila brez kakšnih pretresljivih trenutkov in Atelšek je dirko odpeljal na 1. mestu od štarta do cilja in zmagal s prednostjo 9 sekund. Do grand chelema ga je ločil najhitrejši krog na dirki.
Na drugi, nedeljski dirki smo že videli nekaj več dogodkov. Atelšek se ni mogel odlepiti od zasledovalcev in je ob koncu 11. kroga napravil napako, nakar ga je po ciljni ravnini prehitel Szabo.
Tako je Atelšek ostal na 2. mestu vse do 38. kroga (od skupno 42-it) ko je uspešno prehitel Madžara.
Po dirki je bil Atelšek razumljivo zadovoljen z rezultatom, ampak nekoliko razočaran nad tem, da je bila taktika pred dirko skovana nekoliko napak, saj naj bi načrtovali postanek prepozno v dirki. To bodo v njegovi ekipi skušali odpraviti v naslednjih dirkah.