over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - Formula 1: Graff presenetljivo do naslova

Formula 1: Graff presenetljivo do naslova

Sezona Formula 1 se je sklenila z razburljivo dirko v Abu Dabiju, na njej pa je presenetljivo novi svetovni prvak postal Julius Graff. Ruski dirkač je pred zadnjimi štirimi dirkami imel kar 27 točk zaostanka za moštvenim kolegom in do zadnje dirke mu je to prednost uspelo zmanjšati samo na 17 točk. Vse je kazalo, da bo Poucette osvojil naslov v svoji premierni sezoni, saj je na kvalifikacijah zanesljivo osvojil najboljši štartni položaj. Tudi na dirki je francoz začel dobro, a v 8. krogu so se zanj začele težave, ko je zaradi dveh napak moral prepustiti vodstvo Graffu, nekaj krogov za tem mu je za vrat dihal že Graffov sorojak Lutiy. Borba za drugo mesto je doživela vrhunec v 12. krogu, ko je Poucette nespametno poskušal na silo zadržati Lutiya. Trk je obema dirkačema pokvaril dirko Poucetta pa je to celo stalo naslova, saj je z poškodovanim dirkalnikom zmogel priti le do 17. mesta.

Tudi med konstruktorji je bilo zelo vroče saj so se kar štiri moštva borila za mesta od štiri do sedem. Na koncu je z odlično predstavo na zadnji dirki 4. mesto osvojil Williams, 5. je bil Porsche, za njim pa sta se razvrstila še Mercedes in WAR.

11. Trabant F1 Racing Team 6

Na koncu lahko rečemo, da smo v ekipi Porsche zelo zadovoljni z razpletom sezone, čeprav smo na zadnji dirki izgubili 4. mesto med konstruktorji. Zagotovo je bil vrhunec sezone premierna zmaga Atruminsa, poleg tega pa smo bili konkurenčni na veliki večini dirk. Radi bi se tudi zahvalili vsem, ki ste nam pomagali z donacijo glasovalnih točk in upamo, da bomo z vašo pomočjo v prihodjih sezonah lahko posegli še višje.

op 2017-12-18 23:10:05 door toxic
Vind ik leuks: 5 | Waardering: 8.82