Details OK
over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - Trputec prvak Europe u Formuli 3!!!

Trputec prvak Europe u Formuli 3!!!

Prije nekoliko minuta Hrvatska je dobila novog prvaka Europe. To je pošlo za rukom 28.-godišnjem Zagrepčaninu Denisu Trputecu. Ovo je tek drugi put da je neki hrvatski vozač osvojio ovo prvenstvo. Prvi je bio legendarni Pero Šević kojem je to pošlo za rukom prije 7 sezona.

Iako je Trputec vodio gotovo čitavo prvenstvo, naslov je osigurao tek u posljednjoj utrci na stazi Le Mans-Bugatti u Francuskoj. U zadnje dvije utrke je ušao bodovno poravnat sa portugalcem Jose Pereirom te je u prvoj utrci osvojio 3. mjesto, dok je Pereira završio tek sedmi. To je našem junaku donijelo 9 bodova fore pred rivalom i to je značilo da ukoliko Trputec odustane, Pereira mora završiti u prvih pet.

U posljednjoj utrci Trputec gubi jednu poziciju na startu utrke, dok Pereira agresivnom vožnjom dolazi do 5. mjesta i gleda Trputecu u leđa. Portugalac tada u silnoj želji da ga prestigne čini grešku i pada natrag na 7. poziciju i od tada pa do kraja utrke njegove greške se nastavljaju te Trputec mirno kontrolira cijelu utrku. Kako bi pokazao da taj naslov i zaslužuje odličnom vožnjom probija se do 2. mjesta. Pereira je u tom trenutku deveti.
A tada u 37. od 41 kruga Trputecov bolid ostaje bez snage i zaustavlja se pored staze. Muk. Volkswagenov motor ga je još jednom izdao...
Portugalski navijači na nogama gledaju svog mladog vozača kako u zadnjim krugovima pokušava doći do toliko željene 5. pozicije, al već u 38. krugu čini veliku grešku te do kraja utrke prestiže tek jednog vozača i na kraju završava tamo gdje ju je i počeo, na sedmom mjestu, i Trputec postaje prvak sa svega 3 boda prednosti.