over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - 2. Slovensko prvenstvo (3. dirka)

2. Slovensko prvenstvo (3. dirka)

Tretji krog slovenskega državnega prvenstva se je odvijal na dirkališču Prince George Circuit. Dirkališče, ki leži v bližini južnoafriškega mesta East London je med letoma 1962 in 1965 je gostilo dirko Formule 1 za Veliko nagrado Južne Afrike.

Na kvalifikacijah je bil kljub težavam na prostem treningu najhitrejši Klun. V prvi vrsti je poleg njega začel dirko Ožbolt, za njima pa sta se uvrstila Zakrajšek in Zupančič.

Dirko so dirkači odpeljali v izredni vročini, saj je termometer kazal kar 38°C, temperatura steze pa se je povzpela vse do 47°C. Na uvodu dirke smo videli zelo slab začetek vodilnega v prvenstvu, saj je Ter zdrsnil vse do desetega mesta. Poleg njega je za največ akcije na stezi poskrbel Mejak, ki je na začetku izgubil eno mesto, nato pa pridobil dve, tako da je 4. krog zaključil na šestem mestu. V ospredju smo videli tesen dvoboj med Klunom in Ožboltom, do napake v 8. krogu pa jima je uspel slediti tudi Zakrajšek. Do 10. kroga je Teru uspelo ujeti in prehiteti Mejaka in si po slabem začetku priboriti 6. mesto. Do zamenjave je v tem krogu prišlo tudi povsem na vrhu, saj je Ožboltu uspelo na stezi prehiteti Kluna. Da ena točka ni dovolj je Ter pokazal v 13. krogu, ko mu je uspelo še eno prehitevanje. Tokrat je za peto mesto prehitel Kosa, ki pa je že v naslednjem krogu poskušal nemogoče in pred ovinkom Cocobana je nasadil Tera. Slednji je zaradi poškodovanega dirkalnika moral odstopiti, Kos pa je navkljub poškodbam lahko nadaljeval z dirko. V 20. krogu je večina dirkačev zavila v bokse, medtem ko je Klun tja zavil šele tri kroge pozneje. Omeniti je potrebno, da je Zupančič s hitrejšim postankom v boksih prehitel Zakrajška, a je tam zdržal le do 29. kroga, ko je naredil napako in zletel s steze. Po dvajset sekundnem postanku je Zupančič padel na 7. mesto, a do 4. mesta ga je ločilo le 6 sekund. Do nekaj krogov pred ciljem je odlično kazalo tudi Tomasu, ki je zasedal 5. mesto. A prve točke mu je preprečila majhna napak, ko je z dirkalnikom zapeljal na travo ter tako izgubil dve mesti. V predzadnjem krogu je za dramo poskrbel Klun, ki mu je uspelo prehiteti Ožbolta za zmago na dirki. Tretje mesto je osvojil Zakrajšek, četrti pa je bil s prehitevanjem v zadnjem krogu Zupančič. Točke sta na koncu osvojila še peti Mejak in šesti Prosenik.

Kljub dobri dirki in prevzemu vodstva v skupnem seštevku je bil na odru za zmagovalce vidno razočaran Ožbolt. S 18imi točkami ima lepih 5 točk prednosti pred Terom na drugem mestu, a razlika do največjega konkurenta znaša samo 8 točk. V primeru zmage Ožbolta bi bila ta razlika precej večja in sicer kar 14 točk.

op 2016-05-06 12:50:33 door torbar4life
Vind ik leuks: 4 | Waardering: 6.49