over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - 1. tjedan - Rezultati Hrvatskih vozača

1. tjedan - Rezultati Hrvatskih vozača

F2 Europe Series
Najbolji hrvatski vozač Pero Šević nije imao najbolji tjedan u britanskom Doningtonu na otvaranju sezone. U prvoj utrci osvojio je solidno 3. mjesto, nakon što je i startao sa iste pozicije. Nažalost u drugu utrku nije prenio brzinu iz prve te je utrku završio na 7. mjestu. Šević se tako nakon prvog tjedna nalazi na trećem mjestu u ukupnom poretku sa 21 bodom. Vodeći je Belgijac Spinette sa 50, a prati ga Talijan Pace sa 22 boda, a iza Ševića su Finci Maki i Hakkinen sa 20, odnosno 19 bodova. Napomenuo bih da Šević ulazi u sezonu kao jedan od glavnih favorita za osvajanje prvenstva nakon što je prošle sezone ostvario sjajno 3. mjesto.

Indy Junior International Series
Na otvaranju sezone u novozelandskom Hamiltonu imali smo uzbudljivu utrku u kojoj je sigurnosni automobil izlazio na stazu čak četiri puta. Davor Kolar startao je i završio utrku na solidnom 16. mjestu. U utrci je pobijedio Dan Daniel iz Češke.

F3 Mediterranean Series
Standardni hrvatski reprezentativac Denis Trputec se nakon 3. i 2. mjesta u ukupnom poretku Hrvatske serije F3 odlučio za iskorak u svojoj karijeri. Na otvoranju sezone u Maroku izborio je drugu startnu poziciju, da bi istu i obranio u utrci. Druga utrka je bila nešto uzbudljivija - na pola utrke Trputec je izgubio svoju drugu poziciju od strane mladog talijana Alberta Chinellata te je dvojac nakon toga iz kruga u krug vodio bitku za poziciju na stazi. Kao pobjednik je izašao Trputec nakon što je Chinellato napravio veliku pogrešku u predzadnjem krugu čime nije izgubio samo drugo mjesto već i mjesto na postolju. U obje u utrke je pobijedio 35-godišnji Sergio Lourenço koji vodi u prvenstvu sa 109 boda. Slijede ga Trputec sa 93 boda, te Taruffi i Chinellato sa 73 boda.

F3 Croatian Series
Po starom dobrom običaju trkači tjedan na stazi Preluk nije razočarao. Nakon i ne baš uspješnih kvalifikacija za Hrvate gdje su se samo Orion (4.), Katalenić (6.) i Buza (7.) uspjeli ugurati u prvih pet startnih redova slijedila je utrka u kojoj su vozači, od ukupnih 15, čak 10 krugova proveli iza sigurnosnog automobila. U kaotičnoj utrci najbolje se snašao Francesco Jonus, a sjajno drugo mjesto zauzeo je mladi hrvatski reprezentativac Daniel Buza ml. Vrlo dobar 4. završio je Šime Horvat, a u prvih 10 svoje su mjesto još našli i Lisjak-Lasić (7.), Čuk (8.) i Penezić (10.). Orion i Katalenić su odustali nakon što su u utrci bili sjajno plasirani. U drugoj utrci pobijedio je Kenny Ramirez startavši sa 28. mjesta, a na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja se našao Danijel B. Orion koji je s taktikom sa dva ulaska u boks nadmudrio svoje protivnike. Horvat je ponovno bio 4., a 18-godišnji Lisjak-Lasić sjajan 5. Jedan od favorita, po mom osobnom mišljenju, za osvajanje ovogodišnjeg prvenstva Draž Katalenić bio je 7. a top 10 je zatvorio Buza ml.