over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - Start la antrenamente în MotoGP! Marc Marquez a fost cel mai rapid la Sepang

Start la antrenamente în MotoGP! Marc Marquez a fost cel mai rapid la Sepang

30 de piloți s-au aliniat, miercuri, pe circuitul de la Sepang (Malaezia), acolo unde s-au desfășurat primele antrenamente din MotoGP în 2015.

Campionul mondial din ultimii doi ani, Marc Marquez (Repsol Honda), a fost cel mai rapid și la prima acțiune colectivă din 2015. 2:00.262 a fost cel mai bun timp al său, stabilit în turul 62 din cele 63 parcurse la Sepang.

Pe locul al doilea s-a clasat Valentino Rossi (Movistar Yamaha), cu 2:00.380, urmat de colegul său de echipă, Jorge Lorenzo. Andrea Dovizioso (Ducati Team) a ocupat locul al patrulea (2:00.617), iar Top 5 a fost completat de Dani Pedrosa, colegul campionului mondial de la Honda (2:00.745). Acesta din urmă a căzut pe unul dintre ultimele tururi, fără să sufere vreo accidentare.

Stefan Bradl, clasat pe locul al 8-lea (2:01.556), a avut ceva probleme electronice la motocicletă și timpul său a avut de suferit.

Yonny Hernandez (Pramac Racing), aflat în recuperare după o accidentare, a fost singurul absent, dar revenirea lui este așteptată la sesiunea a doua. La prima sesiunede antrenamente din acest an au participat și 5 piloți de teste de la diferite echipe, care au adunat date pentru constructorii lor.

op 2015-02-04 18:55:47 door DoRuF1
Vind ik leuks: 0 | Waardering: 0.00