over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - Ako sa darí Slovenským jazdcom v sezónnych sériách.

Ako sa darí Slovenským jazdcom v sezónnych sériách.

BRATISLAVA - Dnes sme si v našom magazíne posvietili na úspechy i neúspechy Slovenských jazdcov v prebiehajúcej ôsmej sezóne.
V prvej časti si povieme o sériách Indy a Nascar. Slovensko má v Indy Series zastúpenie v dvoch závodníkoch Silvestrovi Mrázovi a Jakubovi Haluškovi. Obaja skúsení, dnes už 33-roční pretekári majú veľké problémy presadiť sa v silnej konkurencii a bez väčších úspechov okupujú stred priebežnej tabuľky. Jakubovi Haluškovi patrí so 162 bodmi 17.priečka a Silvester Mráz, so skúsenosťami z Grand Prix Racing sa potáca na nelichotivom 22.mieste priebežného poradia so ziskom 139 bodov.
V Indy Junior zarezáva 25-ročný Maja Tatala. Získal už 212 bodov a vybojoval i jedno umiestnenie na "bedni", priebežne okupuje 7.pozíciu.
Indy Junior International je sezónnou sériou pre Ľuba Štofana, ktorý napriek mladému veku (21 rokov) získal i jedno víťazstvo a so 192 bodmi drží 11.miesto. 26-ročný Peter Nosický získal 115 bodov a patrí mu 32.priečka.
Nascar je sériou pre najrýchlejšie "plechové" autá. Tu robí Slovensku skvelé meno Dominik Dán. Tento 25-ročný závodník zvíťazil v tejto sezóne už v piatich závodoch a svoju rýchlosť dokazuje hlavne v kvalifikáciách so ziskom 9 pole-position.
V druhej časti predstavíme Slovenských pretekárov v šampionátoch Formuly 2.
24-ročnému Vifgasovi Mačangovi patrí priebežná 14.priečka v sérii F2 World so ziskom 25 bodov.
F2 Europe eviduje na 5.mieste 27-ročného Maťo Ďurindu, na 13.mieste 25-ročného Mária Durdíka. Maťo Ďurinda získal 2 pódiá a Mário Durdík jedno najrýchlejšie kolo v závodoch. V rebríčku figuruje i Fritz Wallner, ktorý sa však po ťažkej nehode a následných zdravotných komplikáciách rozhodol vo svojich 25.rokoch ukončiť závodnú kariéru.
Formula 2 Oceania Series je našim periodikom úzko sledovaná, nakoľko v nej úspešne pôsobí 25-ročný Peter Leysek. 4 víťazstvá, 8 pódiových umiestnení, 2 najrýchlejšie kolá a 195 získaných bodov je jeho tohtoročná vizitka, priebežne mu patrí tretia priečka ale všetci veríme, že sa mu podarí získať v ťažkej konkurencii titul.
Sledujte náš magazín naďalej. Už zajtra Vám prinesieme informácie ako sa darí našim Slovenským jazdcom v sériách Formuly 3.

op 2014-04-25 20:18:29 door Dusha
Vind ik leuks: 5 | Waardering: 8.39