over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - MRC magyar szemmel: 43. szezon, 2. rész

MRC magyar szemmel: 43. szezon, 2. rész

Némi csúszással, de íme a mostani szezonnal foglalkozó cikksorozat 2. része!

4. hét

Moto1
Szász Mugellóban és Barcelonában is rajt-cél győzelmet szerzett. Bachmayer az előbbi futamon a 6. helyről rajtolva lett 7., míg Spanyolországban a 7. helyről rajtolva esett el a 9. körben.

FEWS
Az új mexikói helyszínen Czobor egy erős 5. helyet szerzett az időmérő edzésen. A 4. helyen haladt, amikor a 30. körben egy alvázprobléma miatt feladni kényszerült a versenyt.
Chilében is az 5. helyet érte el az időmérőn, de mindössze 9 század volt a hátránya a legjobb időhöz képest. A versenyen is végül az 5. pozícióban rangsorolták, és Moore után ő futotta meg a verseny második leggyorsabb körét.

5. hét

Moto1
Szász ezúttal sem talált legyőzőre a Sachsenringen zajló időmérőn, míg Bachmayer a 7. pozícióba kvalifikált. A versenyen azonban Wigzeynek sikerült legyőznie a Suzukival versenyző motorost, míg Bachmayer már az 5. körben kiesett önhibájából.
Assenben már Rocket bizonyult a leggyorsabbnak az időmérésen Szász előtt, míg Bachmayer a 6. legjobb időt érte el. A versenyen is ugyanazon helyezéseket érték el, viszont az erdélyi előtt Rocket honfitársa, Wigzey nyerte meg a futamot.

FEWS
Páratlan hét révén ezúttal csak egy verseny volt, amelyet Hong Kongban bonyolítottak le. Czobor ezúttal a 7. lett az időmérőn és a versenyen is, és ismét közel járt ahhoz, hogy övé legyen a leggyorsabb kör.

6. hét

Moto1
Mindössze 9°C volt a hőmérséklet az esős finn időmérőn, de ez sem akadályozta meg Szászt, hogy megszerezze a pole pozíciót, miközben Bachmayer a 7. helyet szerezte meg. A futamon Wigzey ismét legyőzte Szászt, míg Bachmayer az 5. helyig jött fel.
Brnoban mindössze 4 ezreddel, de Szász gyorsabbnak bizonyult Rocketnél, míg Bachmayer a 6. helyre kvalifikált. Az esős futamon egy izgalmas csata végén nyert az erdélyi srác, míg honfitársa a 4. helyen zárt.

FEWS
Az elektromos bajnokság is megérkezett Európába, ahol elsőként a bajnokság számára némileg átalakított Ricardo Tormo versenypályán csapott össze a mezőny. Czobor a 8. legjobb időt autózta meg az időmérőn, de a futamon csak a 12. lett, miután az utolsó előtti körben kerékcserére kényszerült.
Párizsban aztán rendesen odapörkölt a kvalifikáción: a 3. rajthelyről vághatott neki a francia versenynek, és csak 54 ezreddel maradt el a leggyorsabb pilótától. Hiába őrizte ezt a pozíciót, a 16. körben csütörtököt mondott az erőforrás, ami miatt egy potenciális dobogót bukott el.

7. hét

Moto1
A motorosok királykategóriája a szomszédban versenyeztek a hét első fordulóján. Ausztriában Wigzey volt a leggyorsabb az időmérőn Szász előtt, míg Bachmayer az 5. lett. Az angolt másnap sem tudta legyőzni a Suzukis, míg utóbbi pilóta a 4. helyig jött előre.
Silverstoneban is egy brit pilótától kapott ki Szász a kvalifikáción, aki ezúttal Rick Rocket volt - eközben Bachmayer a 7. rajthelyet szerezte meg. Egy rendkívül izgalmas csata alakult ki a futamon, amelyen végül a britek kettős győzelmet arattak Szász előtt, míg Bachmayer a 7. helyen maradt a leintéskor.

FEWS
Rómában folytatódott a szezon, ahol Czobor ismét a 3. rajthelyről vághatott neki a versenynek, és végül ott is intették le a versenyen.