over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - Pohár národů S42 2. týden - Výrazné zlepšení

Pohár národů S42 2. týden - Výrazné zlepšení

Omlouvám se za dlouhou pauzu mezi články způsobenou leností autora, ale také výlety či MS v hokeji. Doufám, že se vám po článcích moc nestýskalo, ale už se bát nemusíte, čekání je u konce. První týden byl menším zklamáním, protože se naše reprezentace nacházela téměř na chvostu celkového pořadí, což rozhodně není hezký pohled. V druhém týdnu tudíž bylo co napravovat, ale nyní se již podívejme, jak si naši borci vedli.

Jako první začal bojovat se soupeři Rocco Wolf a vůbec si nevedl špatně, protože v kvalifikaci vybojoval parádní 3. místo. V pátek byla zvolena taktika se 2 zastávkami v boxech a přinesla úspěch v podobě udržení startovní 3. pozice pro neděli. Co se nepovedlo v pátek, stalo se v neděli. Tehdy Rocco totiž ukázal díky své rychlosti všem záda a mohl slavit první vítězství naší sestavy v této sezóně, a to už v 2. týdnu…super týden od naší jedničky.

Radek Svoboda bojoval v tomto týdnu o flek v sestavě a nezačal až tak špatně, když si pro pátek vyjel 13. příčku. Pro sprint ovšem Radek nezvolil úplně ideální taktiku, protože musel až úplně na poslední chvíli zachraňovat svoji původní pozici. Nedělní taktika už ovšem byla mnohem úspěšnější a přinesla našemu harcovníkovi posun v pořadí, přestože se Radek dopustil dokonce 3 velkých chyb. I tak se ovšem nevzdal a všem ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa, protože se dokázal posunout na konečné 7. místo.

Adamovi se středa bohužel moc nepovedla, když se v obou kolech dopustil větších chyb, a musel se tak spokojit s 21. místem. Sprint mohl pro Adama kvůli nehodě skončit už v 1. kole. Jím způsobená nehoda mu ovšem způsobila jen minimální poškození, ale bohužel znamenala konec pro argentinského soupeře. Adam se kvůli ní i lehce propadl pořadím, ale nevzdal se, a odměnou mu byla konečná 19. příčka v cíli. Nedělní závod přinesl velikánský úspěch pro našeho borce, protože všem kolem sebe ukázal, jak rychlý dokáže být. Celý závod se propracovával dopředu, nezastavila ho ani nehoda v druhé polovině závodu, a Adam se tak v cíli mohl radovat z výborného 7. místa.

Dan Babuněk zavítal na obtížný okruh v okolí švýcarské Ženevy a odstartoval svůj týden solidním 18. místem. Začátek Danova závodu byl obzvlášť divoký kvůli počtu soubojů i jeho velké chybě, ale i přes náročné podmínky ovšem Dan neztratil svoji pozornost a dokázal si dojet pro mírné zlepšení v podobě 16. příčky v cíli. Pátkem ovšem Danův posun vpřed neskončil. Dan se vehementně pral se soupeři o důležité pozice bez velkých chyb a tento styl boje mu přinesl slušné body za 12. místo.

Tomasz napodobil v kvalifikaci svého staršího kolegu, když si ve středu připsal 18. místo. Páteční sprint skončil pro našeho mladíka už ve 24. kole chorvatského sprintu, neboť ho v něm sestřelil argentinský soupeř, který se nejspíš chtěl pomstít za svého kolegu, ale tímto docílil naneštěstí pro něj i svého DNF. V nedělním závodě už ale Tomasz mohl předvést své rostoucí kvality a stále lepší závodní tempo. Dokázal také využít všelijakých problémů soupeřů a díky své obezřetnosti si nakonec připsal 13. místo v cíli nedělního závodu.

Jako poslední vtrhnul do kolotoče závodů Pankrác svým 20. místem v kvalifikaci na okruhu Road America. Pankrácův sprint skončil prakticky okamžitě, neboť hned na startu zavinil nehodu, která znamenala konec jeho působení v tomto závodě. V neděli nám ovšem všem ukázal, jaký potenciál se v něm skrývá. V 6. kole se dokázal dostat na 15. pozici a nezastavila ho ani chyba o kolo později. Po vyjetí Safety Caru se už Zatáčka vyvaroval jakékoliv velké chybě, a když k tomu přidal své luxusní závodní tempo, tak z toho přímo úžasné třetí místo a neuvěřitelný závod v jeho podání.

Druhý týden byl rozhodně lepší než ten první, přestože se nám nevyhnulo pár DNF. Naše sestava to ovšem dokázala přebít výbornými výkony, které si zaslouží pochvalu a uznání. Doufejme, že nám to takhle půjde i v dalších týdnech, protože jsem se rozhodl ponechat naši reprezentaci v nezměněné podobě i pro další týdny. Doufám, že se vám můj přehled líbil, a u dalšího se na vás budu opět těšit…na počtenou.

op 2021-06-08 17:53:07 door Koruzi
Vind ik leuks: 1 | Waardering: 1.96