Details OK
over:BlogService Voorwaarden Privacybeleid

Persberichten - F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 1. harmad

F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 1. harmad

Szám szerint a 31. F1-es szezon kezdődött meg Ausztráliában, amelyben magyar szempontból csak két különbség van az előző idényhez képest: III. Szalonna Szixtusz csapattársa Wolf R II Woeger lett, illetve Szász Csabi Koengseggje új köntösben gurul pályára. És hogy milyen volt számukra az első hét futam? Elöljáróban annyit, hogy egy régóta várt sikernek lehettünk szemtanúi, de a cikksorozatom 2. évadának első felvonásában nem csak arra az eseményre fogok kitérni.

Ausztrália
Szokás szerint az Albert Parkban futották le a szezonnyitó futamot. A legjobb magyar időt Szabó Iván II(McLaren) autózta, aki egy apró hibát vétett, de így is az 5. helyen rangsorolták. A két Szalonna a 4. sort foglalták el, Szilveszter(Ferrari) és Szixtusz(Ford) sorrendben. Szász Csabi(Koenigsegg LKR) a 24. helyet érő időt autózta meg.
A futamon aztán egymás hegyén-hátán értek be a fiúk a célba. II. Szalonna az utolsó körben vette el Szabótól a 4. helyet, őket III. Szalonna követte a 6. helyen. Szász pedig a 23. helyen zárta a futamot.

Bahrein
A sivatagi pályán már közel nem szerepeltünk olyan jól az időmérőn, mint Melbourneben. A Q1-ben II. Szalonna óriásit hibázott, ami miatt az előző idényhez hasonlóan ismét kiesett az első szakaszban, és a 25. helyről kellett rajtolnia. Ráadásul Szász Csabi mögül várhatta a lámpák kialvását, aki a 23. helyet érő időt autózta meg. III. Szalonna a 10., Szabó a 14. helyre kvalifikálta magát.
A kalandos futam végén aztán ketten is pontot szereztek: III. Szalonna a 7. helyen futott be, míg Szabót a 10. helyen intette le a kockás zászló. II. Szalonna egészen a 12. helyig jött fel, és 6 ezredre maradt le attól, hogy övé legyen a leggyorsabb kör. Szász sem ment rosszul: ő a 18. helyre küzdötte fel magát.

Kína
Az eső áztatta pályán III. Szalonna a 4. helyet szerezte meg a Forddal. II. Szalonna és Szabó azonban ismét a legrosszabbkor hibáztak. Előbbi pilóta a 7. lett, míg a McLaren versenyzője a 14. helyre kvalifikálta magát. Szász pedig az eddigi legjobb rajthelyét szerezte meg: a 21. helyen zárta az időmérőt.
A futamon aztán II. Szalonna a 4. helyen ért célba, míg Szabó a 9. helyen ért célba. Szászt pedig a 20. helyen rangsorolták. III. Szalonna nevéhez kötődik az első magyar kiesés a szezonban: 14. körben megadta magát a felfüggesztés.

Azerbajdzsán
Baku utcáin ismét hárman jutottak be a Q3-ba. II. Szalonna a 3., III. Szalonna az 5. helyet szerezte meg. Szabó újfent egy hiba miatt bukott sokat, a 10. helyről várhatta a lámpák kialvását. Ekkor viszont nem sokan gondolták volna, hogy másnap ő lesz a verseny főszereplője... Szász pedig ismét a 21. helyre kvalifikálta magát.
A verseny 38. körében ezúttal II. Szalonna adta fel idő előtt a futamot: ő is a felfüggesztés meghibásodása miatt esett ki, mint az előző futamon III. Szalonna. Ez azonban nem változtatja meg azt a tényt, hogy Szabó Iván révén új győztest avattunk! Torghelle Sanyi 20 szezonnal ezelőtti, Interlagosban aratott győzelme óta először csendült fel a Himnusz a futamot követően. Ráadásul Szabó futotta meg a leggyorsabb kört, így a McLaren pilótája 26 ponttal hagyhatta el Bakut. III. Szalonna egy kalandos futamot követően lett 6., míg Szász a 24. helyen fejezte be a versenyt.

Spanyolország
A harmadik sort a friss futamgyőztes Szabó és III. Szalonna foglalták el. II. Szalonna egy komolyabb hiba miatt a 19. rajthelyet szerezte meg. Szász a 23. helyet csípte el.
Utóbbi pilóta a 30. körben, olajnyomás-probléma miatt feladni kényszerült a versenyt. Szabó az utolsó körben előzte meg Wirdheimet a 4. helyért, míg III. Szalonna maradt a 6. helyen. II. Szalonna pedig a 14. pozícióban futott be, ezúttal nem sikerült felzárkóznia a pontszerző helyekre.

Monaco
Az esős időmérőn a két Szalonna jutott be a Q3-ba, azonban mindketten elszúrták a körüket, emiatt Szixtusz-Szilveszter sorrendben az 5. sorból várhatták a rajtlámpák kialvását. Szabó a 12. helyen végzett, míg Szász a 27. helyen zárta az időmérőt.
Az előző szezonnal ellenben ezúttal kevésbé voltak balszerencsések a fiúk. A 8-9. helyen II. Szalonna és Szabó futottak be, míg Szász a 19. helyen zárta a futamot. III. Szalonna az 55. körben lekoccolta a falat az Anthony Noghes-ban, de folytatni tudta a futamot. Viszont az autó sérülése miatt kicsúszott a pontszerzők közül és a 13. helyen intették le.

Kanada
Ezúttal Szabó és III. Szalonna rajtolhattak az 5. sorból: előbbi pilóta egy, míg utóbbi három hibát is elkövetett a gyorskörén. II. Szalonna is egy hiba miatt lett csak 16., míg Szász a 23. helyet szerezte meg.
Az esős körülmények között zajló futamon aztán ismét nagy felzárkózást mutatott be II. Szalonna. A Ferrari pilótája az utolsó körben fosztotta meg a Windsor csapatát a meglepetésdobogótól, összesen 13 helyet javítva ért fel a 3. helyre. III. Szalonna a 11. helyen végzett, míg Szabó a 14. helyig csúszott vissza. Szász ugyanott futott be, ahonnan elrajtolt.

A bajnokság állása 7 futam után:
1. Atelsek 117
6. Szabó 53
7. II. Szalonna 43
8. III. Szalonna 30
25. Szász 0

Legközelebb az olasz futam után jön a következő beszámoló. Bízzunk abban, hogy a döcögősebb kezdet után ismét nagy eredményeket fognak elérni a magyar F1-esek! Sok sikert kívánok nekik, valamint a magyar MRC közösségnek!

op 2020-10-16 19:56:38 door rayzor06
Vind ik leuks: 4 | Waardering: 7.67