Dettagli OK
AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - Podsumowanie sezonu 73 Polska

Podsumowanie sezonu 73 Polska

W podsumowanie postaram się ująć wyniki najważniejszych serii sezonowych z udziałem Polaków oraz ich miejsca w klasyfikacji końcowej.

Formuła 1:
Sempre Senna Racing jest w trakcie mocnej przebudowy i ich występy z góry były skazane na porażkę. Można było liczyć jedynie na jakiś szczęśliwy występ w deszczu, jednak i to nie dało żadnych punktów.
W klasyfikacji konstruktorów nasz zespół zajął 12 miejsce.
Edyta Górniak zajęła 23 miejsce, Robert Kubica Jr. był 24

Indy Series:
Franciszek Maurer prowadzony przez coraz rzadziej logującego się superhafta zajął w klasyfikacji generalnej miejsce 20 ani razu nie meldując się w top10.

Indy Junior:
Występ Arkadiusza Wrony można uznać za przyzwoity, mogło być lepiej, mogło być gorzej. Arkadiusz zajął 7 miejsce i stanął 3 razy na podium. Był to ostatni występ Arkadiusza Wrony - kierowca przeszedł na emeryturę.

Formuła 2 World:
Tutaj mieliśmy 3 kierowców z czego 2 skończyło sezon na pudle! Franciszek Bum zajął 2 miejsce, Tomek Biernacki był 3 (podium zapewnił sobie dopiero w ostatnim wyścigu!), a Antek Żarski 23. Gratulacja dla podiumowiczów!

Formuła Superb:
3 naszych rodaków nie odegrało większej roli w tym sezonie. Artur Tabor był 16, Emil Torbicki 22, a Tomasz Ślusarz 25. Żadnemu kierowcy nie udało się ani razu awansować do Top10.

Nasc Gold Cup:
2 Polaków w tej serii spisywało się całkiem nieźle. Bartek Szybki zakończył sezon na miejscu 11 (z najlepszym osiągnięciem na P3) i Dawid Melnarowicz zajął miejsce 14 w klasyfikacji generalnej.

World GT
13 miejsce zajął Kamil Speedowski Jr. jeden raz meldując się w TOP 5, Adam Frzdek był 20.

TCS Europe:
Paweł Giza zajął 13 miejsce 2 razy zajmując dobre lokaty w TOP5.

To na tyle jeśli chodzi o ważniejsze serie, jednak błędem byłoby pominięcie naszej krajowej F3 Poland:
Zwycięzcą Polskiej serii F3 został Grzegorz Sabkiewicz, kóry przeszedł na emeryturę, gratulujemy. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Andrzeja Babinicza. 6ty był W. Bartoszewski a 8 A. Mazur. Pozostali Polacy znaleźli się poza TOP10.

Przepraszam jeśli pominąłem kogoś w wyższych seriach!!

il 2018-08-08 12:41:48 da piekarz87
Mi piace: 10 | Valutazione: 16.78