Utilizziamo i cookies per migliorare la vostra esperienza di gioco e per analizzare il nostro traffico. Inoltre condividiamo informazioni sull'utilizzo del nostro sito con i nostri partners dei social media, pubblicità e di analisi.
Dettagli OK
Utilizziamo i cookies per migliorare la vostra esperienza di gioco e per analizzare il nostro traffico. Inoltre condividiamo informazioni sull'utilizzo del nostro sito con i nostri partners dei social media, pubblicità e di analisi.
Dettagli OK
AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - Podsumowanie II edycji 15 Way Series

Podsumowanie II edycji 15 Way Series

W tym sezonie po raz drugi rozegrano organizowany przez LittleLMO turniej narodów 15 Way Series, będący kontynuacją 10 Way Series, w którym- jak wskazuje nazwa- zmierzyło się 15 państw, podzielonych na trzy klasy. Rywalizacja ta po raz kolejny okazała się być bardzo udana dla reprezentacji Polski ale szczegóły poniżej.


CLASS A

W najbardziej prestiżowej klasie po raz drugi w 15 Way Series najlepsza okazała się być reprezentacja Polski, mimo że w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Włoch Jack Lavabo Jr. Jednak równa forma wszystkich naszych kierowców, a do tego pięć zwycięstw drugiego w klasyfikacji Roberta Kubicy Jr. i 13 pozostałych miejsc na podium (oprócz Kubicy na podium stawali również Rysiu Kubik i Arkadiusz Wrona) zapewniła Polsce mistrzowski tytuł z 4088 punktami. 312 punktów mniej zgromadzili Włosi, którzy wygrali najwięcej wyścigów i najczęściej stawali na podium- Jack Lavabo Jr i Marco Aurelio zapewnili swojej drużynie 10 zwycięstw i łącznie 23 podia ale byli to jedyni Włosi w czołowej dziesiątce. Podium uzupełnili nasi sąsiedzi- Czesi, z dorobkiem 3648 punktów, z czego najwięcej zdobył Ludek Valenta Jr. Reprezentacja Czech wprawdzie nie wygrała żadnego wyścigu, ani razu nie stała nawet na podium ale równa jazda zagwarantowała im utrzymanie w tej klasie, choć przewaga nad Brazylią wyniosła tylko 21 oczek. W ten sposób Brazylijczycy zostali zdegradowani do klasy B, a ich los podzieliła reprezentacja Austrii, której nie pomogło 5 zwycięstw trzeciego w klasyfikacji Wolfa Woegera.




CLASS B
Rywalizacja w klasie B okazała się być najbardziej zacięta, ponieważ czołową czwórkę rozdzieliło mniej niż 100 punktów. Mimo tylko dwóch zwycięstw (odniesionych przez Joao Moreirę, który pewnie wygrał w klasyfikacji indywidualnej), siedmiu innych podiów i tylko dwóch zawodników w TOP10 to zdegradowana po poprzedniej edycji Portugalia okazała się być najlepsza, kończąc turniej z 3892 punktami, o 25 wyprzedzając reprezentację Wielkiej Brytanii, dla której 10 zwycięstw odnieśli czwarty w klasyfikacji kierowców Paul Dover i szósty Jackson Storm, którzy na podium stali łącznie 23 razy. Podium uzupełnili Kanadyjczycy, którzy nie wygrali żadnego wyścigu ale 5 razy stali na podium (7 w turnieju Samuel Bellamy trzy razy, a 14 Dem Riddick dwa). Niewiele do utrzymania w tej kategorii zabrakło reprezentacji Słowacji, która do Kanady straciła 15 punktów, mimo 7 zwycięstw i trzech zawodników w czołowej dziesiątce. Stawkę ze sporą stratą zamknęli natomiast Australijczycy, Harvey Evans zajął wprawdzie drugie miejsce, wygrywając po drodze jeden wyścig ale był jedynym reprezentantem tego kraju w TOP10.




CLASS C
W klasie C dwie pierwsze pozycje zajęli Finowie Lumi Vaara i Voitto Ritari ale w klasyfikacji narodowej rywalizację zdominowali Amerykanie, mimo tylko dwóch zwycięstw- odniesionych przez czwartego w klasyfikacji indywidualnej Jonathana C. Goble i łącznie 10 podiów. Równa jazda zapewniła im jednak końcowe zwycięstwo, z 4114 punktami na koncie. 225 punktów za nimi uplasowała się debiutująca w turnieju reprezentacja Finlandii, dla której 14 zwycięstw i w sumie aż 29 podiów zapewnili wspomniani już Vaara i Ritari, pozostali Finowie uplasowali się daleko poza czołową dziesiątką. Trzecie miejsce zajęli Niemcy, którym do awansu zabrakło 172 oczek. Stali oni na podium sześć razy, a jedyne niemieckie zwycięstwo odniósł Toni Mang. Poza podium znalazła się reprezentacja Francji, która musiała stoczyć zacięty bój z Rosją o utrzymanie w 15 Way Series, ostatecznie pokonując ją o 17 oczek i eliminując z kolejnych rozgrywek. Najwyżej sklasyfikowanym Francuzem był Bruce Louis, który zakończył turniej na piątym miejscu, zapewniając swojej reprezentacji 3 podia, w tym jedno zwycięstwo. Stawkę zamknęła Rosja, dla której dwa zwycięstwa odniósł sklasyfikowany na trzeciej pozycji Aleksandr Suvorov, który dołożył jeszcze 10 innych miejsc na podium.




2 edycja turnieju 15 Way Series jest już historią ale spokojnie, LittleLMO już planuje następną i po raz kolejny udział w turnieju weźmie reprezentacja Polski, z oczywistym celem. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas ale poza jednym miejscem wiadomo, które kraje wystąpią w 3 edycji, oczywiście o ile nic się nie zmieni. Na chwilę obecną wygląda to następująco:



Po więcej informacji zapraszam na strony o turnieju:

Oficjalny wątek na forum: https://www.myracingcareer.com/pl/forum/3689/

Polski wątek na forum: https://www.myracingcareer.com/pl/forum/3837/

Wyniki turnieju: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wGpk97FRWjlPyiYkds4dLrokE_6zNVOdl-oqDJ0h-24/edit#gid=1294908871


il 2018-07-15 19:09:53 da mpluta2
Mi piace: 9 | Valutazione: 16.53

Top Comunicati Stampa

Español Resumen de la temporada 57 para Jan Bonmatí
Català Resum de la temporada 57 per a Jan Bonmatí
Italiano CaMex stagione 58
Italiano Prima Stagione in MotoE!
Italiano Ultim'ora...a sorpresa Minì passa in Formula 2!
Italiano NASCAR CaMex Mosport 130
Italiano F4 Central European - Anderstorp
Italiano NASCAR CaMex Coliseum
Français La Coupe du Normand
Català Resum del 73è Campionat d'Espanya de Fórmula 4