AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - Novinky z Asijské F3

Novinky z Asijské F3

Máme za sebou další dva víkendy v Asijské sérii F3 a jak už sme slíbili přinášíme vám přehled toho nejdůležitějšího z obou podniků.
Ještě než přejdeme k samotnému víkendu připomeňme že Čech Jakub Bejr po prvním víkendu vedl pořadí s počtem 43 bodů.Druhý Čech v sérii Michal Dostál byl bohužel bez bodu na posledním místě s dvěma nedokončenými závody, ale to všechno se mělo změnit.
2.závod se jel v Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty).
Ve středeční kvalifikaci se nejlépe dařilo Italovy De Peppisovi.Skvěle si vedli ale i oba Češi , protože se dostali do první desítky.Bejr se kvalifikoval na 5. a Dostál na 10.místě.
První závod po tuhém boji vyhrál Rakušan Diesel a druhý za ním dojel De Peppis.Pro české barvy také výborný závod , protože Dostál dovezl svůj vůz na 5.příčce a Bejr dojel dokonce třetí !
Druhý závod nejlépe zvládl vítěz kvalifikace De Peppis , který si s velým náskokem dojel pro 25 bodů.Nejen pro nejrychlejší kolo závodu ale i pro 2.místo si dojel Jakub Bejr a upevnil si vedení v šampionátu !Nezapomeňme na Michala Dostála ten však musel 7 kol před cílem odstavit svůj vůz kvůli problémům s motorem.Škoda , Michal jel na dobrém 8. místě.

Po tomto víkendu vedl Jakub průběžné bodování se 76 body a Michal byl na dělené 10.pozici s 10 body.

Třetí víkend v Indii otevřel nejrychlejším časem v kvalifikaci znovu Italský jezdec De Peppis.Náši Bejr a Dostál se umístili na 3. respektive 12.místě.
V prvním závodě se však již ve čtvrté zatáčce po startu dostal Bejr mimo trať a propadl se ze 3.pozice až na 24.! Zahájil stíhací jízdu a za 3 kola se posunul o 6 míst ale pak se před ním zjevil Fin Tura a po kolizi Jakub musel odstoupit ze závodu.Závod nakonec vyhrál Rakušan Diesel který se po tomto závodě dostal před Jakuba na první pozici v bodování.Skvělý výsledek zaznamenal Michal Dostál který dojel na 7.místě !

Druhý závod se jel v pořádném lijáku a poprvé se ukázalo jak je kdo dobrý na vodě.Bejr sice startoval z 29.pozice ale ukázal že na vodě umí hodně a během prvního kola se posunul o neuvěřitelných 19 pozic a posouval se dál ale v souboji o 3.místo do něj vletěl Rakušan Diesel a i druhý závod pro smutného Jakuba skončil karambolem.Vítězem se nakonec stal Fin Saarinen.Bohužel závod nedokončil ani Dostál který vypadl po kolizi se Švédem Ismanem.Musíme dodat že ani jeden z Českých jezdců nemohl za své vypadnutí.