Dettagli OK
AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - "Szarża Husarii": Sezon 17

"Szarża Husarii": Sezon 17

Czas na małe podsumowanie sezonu 17. Nasi rodacy reprezentowali Polskę w przeróżnych seriach sezonowych i z różnym efektem końcowym. Zaczynamy od Formuły 1, gdzie w dwóch „stajniach” ścigało się 3 rodaków. Najlepiej z nich wypadł kierowca zespołu Sempre Senna Racing Kamil Speedowski zajmując 9 miejsce (60 punktów), a jego partner z zespołu Marcin Lupa uplasował się na 12 miejscu (53 punkty). Dorobek obydwóch kierowców dał zespołowi Sempre Senna Racing 5 miejsce w klasyfikacji zespołowej. Trzecim kierowcą w F1 był Stanisław Bum, który reprezentował barwy zespołu Mercedes AMG F1. Zakończył on sezon na 25 miejscu bez dorobku punktowego. Wielka szkoda, że w takim stylu w wieku 35 lat przeszedł on na emeryturę. Jedno jest pewne, że tak jak i w realu bez porządnego bolidu nie ma sukcesów w F1.
W Indy Series mieliśmy jednego reprezentanta. Mieczysław Gnojarzowski zdobył tytuł wicemistrza z dorobkiem 563 punktów wygrywając 5 wyścigów, a w 4 innych stając na podium. Natomiast w Indy Junior USA startował Paweł Ladziak. Zakończył on sezon na 24 miejscu (212 punktów, a najlepszy wynik to miejsce w TOP 10). Dwóch rodaków startowało w Indy Junior International Series. Karol Pietrzak uplasował się w końcowej tabeli na 5 miejscu z dorobkiem 389 punktów stając trzykrotnie na podium. Natomiast Adam Frzdek zajął 17 miejsce (245 punktów, dwa miejsca w TOP 10). Kaziu Nakajima reprezentował Nasz kraj w NASC Gold Cup Series. Zakończył on sezon na 13 miejscu z dorobkiem 956 punktów, a jego najlepszy wynik to miejsce w TOP 5.
Przechodzimy teraz do wyścigów samochodów turystycznych. Tytuł mistrzowski w DTWS zdobył Franciszek Maurer (381 punktów) obecny Nasz „the best driver in the country”. W 15 wyścigach stawał on na podium, z czego w 12 na najwyższym stopniu. W WTCS także mamy mistrza a został nim Gerard Berger Jr. zdobywając 531 punktów. Tylko w jednym wyścigu w ciągu całego sezonu nie stanął on na podium, a 18 z nich zakończył zwycięsko.
W F2 Africa Series reprezentował Nasz kraj Bartek Niziołek (25 miejsce bez dorobku punktowego). Aż pięciu rodaków ścigało się w F2 Asia Series. Najlepszym z nich okazał się Andrzej Makulec kończąc sezon na 3 miejscu z dorobkiem 231 punktów (9 wyścigów ukończył na podium w tym 7 wygrywając). Tylko 14 punktów mniej od niego zdobył Robert Kubica Jr. co mu zagwarantowało 4 miejsce (1 zwycięstwo i 6 miejsc na podium). Edyta Górniak zajęła 6 miejsce z dorobkiem 130 punktów, a Ziemowit Chmielewski był tuż za nią na 7 miejscu (128 punktów). Największym sukcesem dla obojga było ukończenie jednego wyścigu na podium. I ostatnim reprezentantem w tej serii był Karol Jessa, który może się pochwalić ukończeniem jednego wyścigu w TOP 10 i z 1 punktem zajął 21 miejsce. Dwóch Polaków ścigało się w F2 Europe Series. Obaj kierowcy zakończyli sezon bez dorobku punktowego: Lukas Lewandowski na 20 miejscu a Lukas Wrobel na 28 miejscu. Krzysztof Nowicki ukończył F2 Oceania Series na 27 miejscu bez dorobku punktowego. F2 South America Series ukończył na 5 miejscu Mateusz Kowalski Jr. Jego dorobek to 163 punkty i może się pochwalić ukończeniem 3 wyścigów na podium w tym jeden na najwyższym stopniu podium.
Przegląd serii F3 zaczynamy od Afryki, gdzie Pawel Szychalski zajął 25 miejsce bez dorobku punktowego. W F3 Europe Series ścigał się Mirosław Łuniewski kończąc sezon na 15 miejscu (24 punkty, 6 miejsc w TOP 10). Henryk Sienkiewicz ukończył na 3 miejscu F3 South America Series. Jego dorobek to 207 punktów wygrywając 4 wyścigi, a w 3 innych stając na podium. W F3 Alpine Series mieliśmy dwóch reprezentantów. Patryk Twardowski z dorobkiem 604 punktów ukończył sezon na 3 miejscu (3 zwycięstwa i 5 miejsc na podium), a Sebastian Kaszelek na 29 miejscu (200 punktów a największy sukces to miejsce w TOP 10). W Arabii ścigał się Daniel Kula, który zajął 19 miejsce z dorobkiem 279 punktów (2 miejsca w TOP 10). Takie same miejsce zajął Staszek Dziad w F3 Baltic Series (279 punktów i również może pochwalić się 2 miejscami w TOP 10). Kolejnych dwóch reprezentantów mieliśmy w F3 Central European Series. Michał Cichy zajął 9 miejsce (467 punktów i 1 miejsce na podium), a Marcin Jacek 14 miejsce (363 punkty i 6 miejsc w TOP 10). Kolejną dość mocno obsadzoną serią była Czechoslovakian F3. Z 5 rodaków najlepiej wypadł Paweł Giza zajmując 3 miejsce z dorobkiem 705 punktów (6 razy stawał na podium). Na 13 miejscu uplasował się Damian Polwicz (320 punktów i 5 razy wskoczył do TOP 10). Z niewielką stratą 12 punktów do niego na 15 miejscu zakończył sezon Leon Król (3 wyścigi ukończył w TOP 10). Rysiu Kubik zajął 21 miejsce (228 punktów i również 3 wyścigi ukończył w TOP 10), a Adi Peluś 25 miejsce (205 punktów i może pochwalić się jednym miejscem w TOP 10). W F3 Eastern European Series mieliśmy dwóch reprezentantów. Paweł Szczelina z dorobkiem 648 punktów zajął 4 miejsce (10 wyścigów ukończył na podium w tym 2 jako zwycięzca). Natomiast Grzegorz Nowak zakończył sezon na 23 miejscu (223 punkty). Krajową F3 Czech Series w sezonie 17 wybrał Tomek Miszczak. Ukończył sezon na 18 miejscu zdobywając 271 punktów (raz stanął na podium). Jacek Balcerowicz ukończył na 19 miejscu F3 Greek Series (278 punktów i 2 miejsca w TOP 10). W F3 Russian Series startował Radek Pilarski, który zajął 23 miejsce z dorobkiem 260 punktów (raz ukończył wyścig w TOP 10). Dwóch rodaków wybrało F3 Slovenian Series. Najlepszy z nich Tomasz Szybki ukończył sezon na 4 miejscu zdobywając 561 punktów (11 razy stawał na podium). Natomiast Daniel Porucznik zajął 26 miejsce (226 punktów i raz ukończył wyścig w TOP 5).
Na koniec została Nasza krajowa F3 Polish Series. W sezonie 17 startowało w niej 29 Polaków i jeden Niemiec. Przedstawię tylko tych z TOP 10. Tytuł mistrzowski zdobył już chyba etatowy kolekcjoner tytułu mistrzowskiego z tej serii Dariusz Trzcziński (935 punktów, 12 wygranych wyścigów i 6 innych ukończonych na podium). Tytuł vicemistrza niestety przypadł Niemcowi (Andreas Bonk), który również specjalizuje się już od paru sezonów w Naszej serii krajowej F3. Poniżej przedstawiam pozostałych rodaków z TOP 10:
3) Maurycy Kręgiel - 604 punkty, 3 zwycięstwa i 4 miejsca na podium,
4) Tomasz Wesołowski - 552 punkty i 5 wyścigów ukończonych na podium,
5) Arkadiusz Wrona - 549 punktów i zdobył 6 razy miejsce na podium,
6) Jacek Schwenkowski – 494 punkty, 1 zwycięstwo i 2 miejsca na podium,
7) Paweł Bublewicz – 492 punkty, 1 miejsce na podium,
8) Tomek Biernacki – 456 punktów i może się pochwalić ukończeniem 1 wyścigu na podium,
9) Paweł Pożerski – 445 punktów, 4 miejsca w TOP 5,
10) Macio Pierwszy – 438 punktów i zdobył 3 razy miejsce na podium.
Podsumowując w minionym 17 sezonie zdobyliśmy 3 tytuły mistrzowskie, 1 tytuł wicemistrza i 4 trzecie miejsca. Mam nadzieje, że w sezonie 18 będziemy mogli pochwalić się większą liczbą zdobytych tytułów. Całej Naszej społeczności graczy w imieniu Naszego stowarzyszenia życzę jak największej liczby zwycięskich wyścigów w sezonie 18!

il 2016-04-28 11:32:05 da Mirmil
Mi piace: 7 | Valutazione: 12.59