Dettagli OK
AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - Denny Hamlin a câştigat cursa off-season de la Daytona

Denny Hamlin a câştigat cursa off-season de la Daytona

Denny Hamlin a câştigat evenimentul off-season de la Daytona, la capătul unei curse cu multe incidente şi care a avut nevoie de prelungiri.

Jimmie Johnson a condus un singur tur în întrecerea de la Daytona. Plecat din pole position, cel mai titrat pilot din pluton a fost depășit de Brad Keselowski.

Reprezentantul Ford Penske a condus 26 de tururi, însă nu s-a bucurat de victorie. Incidentele de pe traseu au făcut ca doar patru piloți să scape fără avarii la mașini.

După 22 de tururi s-a produs cel mai dur accident al evenimentului premergator Daytona 500. Şapte piloți au avut de suferit în urma incidentului cauzat de Brian Vickers.

Un alt accident a fost evitat în ultima clipă, în turul 43 când Jimmie Johnson s-a lovit cu Mears şi a fost nevoit să iasă pe iarbă.

Întrecerea de 75 de tururi a marcat o premieră - cursa a fost decisă în prelungiri. Au mai fost completate patru tururi, iar la final Denny Hamlin a fost cel mai bun.

Sezonul Nascar începe duminica viitoare cu întrecerea celebră Daytona 500, transmisă de Digi Sport. Ultimul pilot care a câştigat la Daytona atât în cursa off-season, cât ţi în celebra 500 a fost Dale Jarrett, în 2000.

il 2016-02-22 11:28:08 da DoRuF1
Mi piace: 0 | Valutazione: 0.00