AboutBlogTermini di serviziopolitica sulla riservatezza

Comunicati Stampa - Podsumowanie minionego sezonu i plany na kolejny sezon Pawła Gizy

Podsumowanie minionego sezonu i plany na kolejny sezon Pawła Gizy

Miniony sezon
Swój drugi sezon startów Paweł Giza spędził w Polskiej Serii F3. Debiutował na torze Poznań, gdzie w kwalifikacjach wywalczył całkiem niezłe 11 pole startowe, pierwszy wyścig zakończył w czołowej dziesiątce, niestety drugi wyścig nie był zbyt udany, ponieważ po kilku kolizjach finiszował dopiero na 14 miejscu. Druga runda sezonu miała miejsce na torze Sachsenring w Niemczech. W kwalifikacjach Paweł spisał się świetnie i zdobył pole position. Niestety dramat nastąpił już w pod koniec pierwszego okrążenia pierwszego wyścigu, kiedy to Paweł musiał zatrzymać się na torze z powodu usterki skrzyni biegów. Polak nie poddał się jednak, zaryzykował strategię dwóch pit-stopów i po szaleńczym pościgu zdołał dojechać na 11 miejscu (wykonał niewiarygodne 37 udanych manewrów wyprzedzania. Swoją wysoką formę podtrzymał także na torze w Kielcach, gdzie wywalczył 5 pole. Wprawdzie pierwszy wyścig nie ułożył się najlepiej, bo ukończył go na 8 miejscu, jednak w drugim wyścigu udało mu się wyprzedzić kilku rywali i finiszować na świetnym drugim miejscu. Kolejna runda to Litewskie Numuno Ziedas, którego jednak Giza nie wspomina najlepiej. W kwalifikacjach zajął odległe 23 miejsce, w pierwszym wyścigu po niezawinionej kolizji stracił 5 pozycji i finiszował na 16 miejscu, natomiast drugiego wyścigu nie ukończył po wypadku. Chyba najbardziej udaną rundą była ta na torze znanym chociażby z World Touring Car Series- Slovakiaringu. W kwalifikacjach wywalczył miejsce w drugim rzędzie, w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, w drugim wyścigu po kilku błędach finiszował na 6 miejscu. Ostatnia runda sezonu to powrót na tor Poznan. To również była udana runda. W mokrych kwalifikacjach zajął 3 miejsce, w pierwszym wyścigu był 4, a w drugim 5. Ostatecznie sezon w F3 Polish Series zakończył na siódmym miejscu, z dorobkiem 510 punktów, 2 wizytami na podium i 1 pole position.
Oprócz startów w Polskiej F3 ma na koncie również starty w seriach specjalnych. W La Vuelta Espana LIV nie zdobył punktów i zajął 18 miejsce, Yelow Cup IV zgromadził 4 punkty i był 17, Hungarian Trophy XC to 30 punktów i 8 miejsce, w European Tour X był 19 z dorobkiem 9 oczek, a w Russian Challenge LXXIV był 13 z dziesięcioma punktami.

Plany na następny sezon
Na przyszły sezon Paweł Giza wraz ze swoim menadżerem podjęli decyzję o kontynuowaniu startów w samochodzie Formuły3, jednak tym razem będzie to regionalna F3 Mediterranean Series. Celem jest co najmniej 10 miejsce na koniec sezonu. A co dalej? W planach na 17 sezon jest przesiadka do Formuły2, lub Indy Junior, jednak na razie skupiają się na nadchodzącym sezonie. Będzie się ścigał wówczas m.in. w Hiszpanii, Turcji, we Francji, Włoszech, a nawet w Maroku. Paweł Giza będzie jedynym reprezentantem Polski w mistrzostwach.

Wszystkie wyścigi i sesje kwalifikacyjne o 17:30

Mpluta2: „Początkowo wraz z Pawłem planowaliśmy którąś z serii głównych, jednak ostatecznie postawiliśmy na F3 Mediterranean Series, gdzie dalej będzie nabywał doświadczenia. Doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie powoli i stopniowo przechodzić przez szczeble kariery. Na 17 sezon planujemy większą zmianę, prawdopodobnie na Formułę 2, lub Indy Junior. Celem na nadchodzący sezon jest czołowa dziesiątka.”

Paweł Giza: „W swoim trzecim sezonie będę kontynuował starty za kierownicą bolidu F3, jednak w zupełnie innej serii. Tym razem będzie to międzynarodowa seria- F3 Mediterranean Series, gdzie będę chciał ukończyć sezon w TOP10. Miło byłoby stanąć kilka razy na podium. Największym wyzwaniem będą przede wszystkim wyścigi uliczne w Maroku, Monako i w Walencji. Trzymajcie za nas kciuki!”

il 2015-11-15 19:52:02 da mpluta2
Mi piace: 5 | Valutazione: 8.75