Comunicati Stampa - MRC magyar szemmel:43. szezon, 1. rész

MRC magyar szemmel:43. szezon, 1. rész

Szám szerint a 43. szezon kezdődött meg három hete, amelyben az eddigiekhez hasonlóan a virtuális pilóták tapossák és húzzák a gázt. Ezúttal két sorozatról lesz szó ebben az idényben: a Moto1-ről és az FEWS-ről.

Változások az előző szezonhoz képest

A Moto1-ben semmi nem változott: ugyanúgy Szász Csabi(Suzuki) és Bachmayer Ferenc(Honda) képviseltetik a magyar színeket, és ugyanaz a versenynaptár maradt életben. Az eddigiek alapján Szásznak szoros küzdelme lesz a bajnoki címért, míg Bachmayer ismét jobb szezont produkálhat, mint amilyen az előző volt.
Czobor Sankó viszont egy átdolgozott versenynaptárra tért vissza az FEWS-be. Többek között Valencia és Hong Kong került be/tért vissza a versenynaptárba, valamint a valósághoz hasonlóan a monacói pálya teljes verziója használatba lesz véve.

1. hét

Moto1
Nem véletlen írtam, hogy Szásznak szoros meccse lesz a bajnoki címért. A szezonnyitó időmérőjén Rick Rocket gyorsabbnak bizonyult nála, míg Bachmayer a 7. helyre kvalifikált. A verseny elején láthattunk egy kis csatát, de a futam Szász győzelmét hozta, míg Bachmayer maradt a 7. helyen.
Thaiföldön már az erdélyi érte el a jobb időt - 18 ezreddel győzte le Rocketet. Bachmayer pedig az 5. lett az időmérésen, amelyet egy 2. helyre váltott be a futamon. Szász pedig a 12. körben egy balszerencsés műszaki hiba miatt feladni kényszerült a viadalt.

FEWS
Szaúd-Arábia maradt a szezonnyitó helyszín, ahol Czobor a 6. rajthelyet csípte el az időmérőn. A versenyen végül ugyanabban a pozícióban intették le.

2. hét

Moto1
Az amerikai kitérő első fordulójában Rocket ismét legyőzte Szászt az időmérő edzésen, míg Bachmayer a 7. helyet szerezte meg. A COTA-t viszont Wigzey hagyhatta el a legboldogabban, de közvelenül mögötte Szász haladt át a célvonalon, míg Bachmayert a 4. helyen intették le.
Argentínában ezúttal Szász rajtolhatott a pole-ból, Bachmayer pedig a 6. helyről. A balszerencse ezúttal utóbbi pilótára sújtott le: a 13. körben elesett a 4-es kanyarban, így véget ért számára a verseny. Cserébe viszont láthattunk egy hosszabb Szász-Rocket ütközetet a győzelemért, amelyből a mi fiúnk került ki győztesen.

FEWS
Sanya adott otthont a 2. fordulónak, amely az első debütáló helyszín a szezonban. Czobor a szezonnyitóhoz hasonlóan ismét a 6. helyen végzett az időmérőn és a futamon is. Ezután pedig Marrakesh volt a következő állomás, ahol az időmérésen a 7. lett, míg a futamon a 6. pozícióban intették le.

3. hét

Moto1
Az első spanyol fordulón megszakadt az eddigi Rocket-Szász sorminta, hiszen az erdélyi motoros sorozatban másodszor gyűrte le bajnoki riválisát az időmérőn. Bachmayernek pedig ismét a 7. rajthely jutott. Másnap ugyanazon helyezéseken értek célba.
Le Mans-ban is Szász szerezte meg a pole pozíciót, míg Bachmayer a 4. helyen állhatott fel a rajtrácsra. Az esős futamon a briteknek nem ment annyira, Szász és Bachmayer viszont az első két helyen futott be.

FEWS
Uruguayban folytatódott a szezon, ahol Czobor nagyon jó időmérőt produkálva a harmadik helyről várhatta a futamot. Hiába vezette egy időben a versenyt, a 25. körben hibázott, és az aktív Támadó Mód ellenére sem tudott előrébb jönni a 6. helynél.