Keterangan Pers - F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 2. harmad (+Vilanova győzelméről)
F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 2. harmad (+Vilanova győzelméről)
Szokás szerint az Öreg Kontinensen folytatódtak a királykategória küzdelmei a kanadai kitérő után. Összességében nem lehetett panasz a mieinknek, sőt! Szász Csabinak nem egyszer sikerült elérnie, hogy a Q2-ben szerepeljen. Emellett egy váratlan spanyol tarolásnak is szemtanúi lehettünk, amelyre rendhagyó módon egy magánvéleménnyel térek ki a szezonelemző sorozat második részében, ha nem bánjátok.
Franciaország
Le Castellet látta vendégül a mezőnyt az "európai turné" kezdetén. Számunkra rögtön egy meglepő jelenettel kezdődött az időmérő: Szász Csabi beverekedte magát a Q2-be! Az erdélyi pilóta értelemszerűen karrierje legjobb rajthelyét érte el a 19. hellyel. A leggyorsabb magyar Szabó volt, aki a 4. helyre kvalifikálta magát. A 4. sort foglalta el a két Szalonna Szixtusszal az élen, mindketten egy apróbb hibát vétettek az utolsó körükön.
Másnap ugyan de Saint-Germain fölényes győzelmet aratott, de a McLaren pilótáját intették le a francia mögött. Szilveszterrel ellenben Szixtusz két helyet javított, így az 5. lett. Szász pedig a futamon is jól szerepelt: a 17. helyen futott be.
Ausztria
A soron következő futamot a hegyvidékes tájon elhelyezkedő Red Bull Ringen tartottak. Nem elég, hogy ismét bejutott a Q2-be, de Szász az eddigi legjobbján javítva a 18. helyre kvalifikálta a Koenigsegget, 17 ezreddel megverve a tapasztaltabb Pietrzakot. Szabó viszont kikapott a csapattársától, de így is a 2. helyről rajtolhatott. Szixtusz az 5. helyet foglalhatta el a rajtrácson, míg Szilveszter kiesett a Q2-ben és a 11. lett.
Szabó és III. Szalonna végül ott futottak be, ahonnan elrajtoltak, II. Szalonna pedig a 8. helyre jött fel. Szászt a 22. helyen intette le a kockás zászló. A McLaren kettős győzelemmel távozott a Red Bull Ringről.
Egyesült Királyság
Silverstoneban ezúttal nem volt jó időmérője Szabónak: a McLaren pilótája egy kisebb hiba miatt csak a 14. helyet szerezte meg. A két Szalonna sem volt teljesen jó formában: Szixtusz a 7. helyet csípte el, míg Szilveszter 3-szor is hibázott, ami miatt a 10. lett. Szásznak pedig 2 egymás utáni Q2-es szereplés után be kellett érnie a 21. hellyel.
Ahogy az lenni szokott, a futamra összeszedték magukat a srácok. II. Szalonna egy utolsó körös előzésnek is köszönhetően jött fel az 5. helyre, míg III. Szalonna a 7. helyre hozta be a Fordot. Szabó futotta meg a leggyorsabb kört, de mivel nem tudta megelőzni Pasek Pegasoját, így lecsúszott arról, hogy 2 ponttal hagyja el Silverstone-t. Szász pedig maradt a 21. helyen.
Németország
Valamilyen szinten "visszaállt a világ rendje" Hockenheimben. Szász Csabi immáron harmadszorra jutott be a Q2-be: a Koenigsegg pilótája ezúttal a 17. helyet szerezte meg, ismét javítva az eddigi legjobb rajthelyezésén. Szabó is remekül szerepelt, Ausztria után ismét odaért a 2. helyre. A két Szalonna ezúttal sem tudott jó időmérőt produkálni. III. Szalonna a 12. lett, míg a Ferrari pilótája, II. Szalonna csak a 21. lett, ezzel idén másodszorra kapott ki Szásztól.
Másnap aztán csapnivaló futamot produkáltak a mieink. Szabó a rajt után 4 pozíciót bukott, valamint a 26. körben egy buta hibát is elkövetett a 2-es kanyarban. Ennek ellenére így is behozta az autót a 6. helyre. II. Szalonna a 15. helyre küzdötte fel magát, valamint ő futotta meg a verseny leggyorsabb körét. Szászt a 21. helyen rangsorolták, míg III. Szalonna versenye a 30. körben, a Mobil 1 kanyarnál lévő gumifalban ért véget.
Magyarország
Remek kárpótlást kaptunk a hazai pályára érkező fiúktól, hiszen hárman is ott voltak a Q3-ban. II. Szalonna volt a leggyorsabb, aki az 5. helyről várhatta a rajtot. Közvetlenül Szabó és III. Szalonna rajtolhatott mögötte, már ha a rajtrács páratlan oldalát nézzük. Szász pedig a 25. helyet szerezte meg.
Az előző idényben dobogóra állt, de ezúttal Szilveszter számára a 6. hely jutott. Ezúttal közvetlenül mögötte futott be Szabó és III. Szalonna, nem volt a srácok között egyetlen autó sem. Szász pedig a 22. helyre jött fel.
Belgium
A legendás Spa-Francorchampsban ismét összejött Szabó számára az első soros indulás, viszont 17 ezred híján megint lemaradt az pole pozícióról. (Érdekesség, hogy Atelsek ugyanazt a köridőt futotta, mint ő: 1:50.677.) A két Szalonna Szilveszter vezetésével a 3. sorból várhatták a lámpák kialvását. Szász pedig a 21. lett az időmérőn, de egy igazán szürreális dolgot vitt véghez azzal, hogy 11 másodperccel volt gyorsabb a Red Bull pilótáinál, akik valamiért 2:03-as körökkel kvalifikálták magukat.
A futamon aztán nem történt semmi érdemleges magyar szempontból. Mindenki ugyanott futott be, ahonnan elrajtolt, egyedül Szixtusz bukott egy pozíciót a rajthelyéhez képest, miután Wirdheim megelőzte őt a 16. körben.
Olaszország
A Sebesség Templomaként számon tartott aszfaltcsíkon III. Szalonna volt a leggyorsabb magyar, aki a 7. helyen lett rangsorolva. II. Szalonna a 10. lett, míg Szabó csak a 14. rajthelyet szerezte meg. Szász a 24. helyet csípte el a Koenigseggel.
A futamon aztán a nagy versengést követően Szilveszter és Szixtusz kéz a kézben jöttek be a 6. és 7. helyen, míg Szabó a 9. helyre jött fel. Szász pedig két helyet javítva lett leintve a 22. helyen.
Vilanova győzelméről(magánvélemény)
És itt szeretnék egy kitérőt tenni a versennyel kapcsolatban. Marc Vilanova hatalmas sikert vitt véghez azzal, hogy rajt-cél győzelmet aratott Monzában. Ennek köszönhetően a Pegaso lett a 18. konstruktőr, aki futamgyőzelmet tudott szerezni a királykategóriában, Vilanova pedig a 49. pilóta lett, aki futamgyőztesnek mondhatja el magát. A jelenlegi mezőnyből(ha a jogelődöket is figyelembe vesszük) egyedül a Koenigsegg LKR-nek nincs még futamgyőzelme, bár Monzából már volt egy 5. rajthelyük Andi Bernie Jr révén(S21).
Mindig jó egy ilyen győzelemről beszélni, hiszen nem mindennap látjuk azt hogy egy kisebb csapat futamot tud nyerni, ráadásul a Pegaso számára ez az első volt. Legutóbb a 35. szezonban avattunk győztes csapatot, amikor Thorin Eichenschild végre megszerezte a hihetetlen formát mutató Trabant első győzelmét. De emlékszek arra a Monacoi Nagydíjra is a 26. szezonból, amikor a Ford istálló sokkoló győzelmet aratott Wolf Woeger révén, ami végül aztán az egyetlen pontszerzésük volt abban az idényben. De az is nagyot szólt, amikor Richard Nebesky Jr(S22 Kanada és Olaszország) hosszú évek után szerzett győzelmet a szebb napokat is látott Ferrarinak(a mai Pegaso jogelődje), majd a 24. idényben Lenny Baralair meglepetésgyőzelmet aratott Ivan Lutiy Trabantja előtt.
Mással nem is tudnám lezárni ezen kitérőt, mint ezzel a mondattal, amit Vilanovának és a menedzserének, valamint a komplett Pegaso csapatnak szánok: Felicidades! :)
A bajnokság állása 14 futam után:
1. de Saint-Germain 190
5. Szabó 123
7. II. Szalonna 87
9. III. Szalonna 72
23. Szász 0
Most, hogy a rekordhosszú cikk végére értem, már csak egy dolgot szeretnék mondani. Bízzunk abban, hogy sikeresen zárják a srácok a szezont, és hogy minél előrébb végeznek a bajnokságban! Azt hiszem, hogy a szurkolásra ránk, magyar MRC játékosokra nyugodt szívvel számíthatnak, hiszen számunkra is nagy öröm, hogy a királykategóriában is nagyon jól áll a szénánk. Hajrá magyarok! :)