Nous utilisons les cookies pour améliorer votre expérience de jeu et d'analyser notre trafic. Nous partageons également des informations concernant votre utilisation de notre site avec nos partenaires des réseaux sociaux, de la publicité et d'analyse.
Détails OK
Nous utilisons les cookies pour améliorer votre expérience de jeu et d'analyser notre trafic. Nous partageons également des informations concernant votre utilisation de notre site avec nos partenaires des réseaux sociaux, de la publicité et d'analyse.
Détails OK
A proposBlogConditions d'utilisationPolitique de confidentialité

Communiqués de presse - F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 3. harmad(+kitekintés a 40. szezonra)

F1WS magyar szemmel: 39. szezon, 3. harmad(+kitekintés a 40. szezonra)

Az ázsiai-amerikai véghajrát követően 3 új csapatot köszönthetünk(az egyiket az utolsó futam során), viszont nem csak ezekről lehetett beszélni az utóbbi hetekben. Novikov uralmát nyögte a mezőny, aki Monza után hat futamot nyert meg, és könnyedén behúzta a 3. bajnoki címét. Ismét voltak meglepetésként ható eredmények, magyar szempontból pedig viszonylag gyengén alakultak a maradék versenyek. Az összefoglaló végén pedig a cikksorozat jövőjéről és a következő szezonról is szó esik. Lássuk, hogyan is ért véget a szezon!

Szingapúr
A miniállam utcáin az esővel tarkított időmérőn dőlt el a rajtsorrend. A két Szalonna a 3. sorba kvalifikált, míg Szabó csak a 23. lett. Szász viszont ismét egyéni rekordot döntött: a 14. helyet csípte el az LKR-rel.
A futamon aztán II. Szalonna egy pozíciót bukva a 6. lett, Szabó a 14. helyen futott be, míg Szász a 19. helyre esett vissza. III. Szalonna pedig önhibából kiesett a 48. kör végén.

Oroszország
Az időmérőt követően ez a sorrend alakult ki a magyar pilóták között:
6. II. Szalonna Szilveszter
7. III. Szalonna Szixtusz
8. Szabó Iván II
...
20. Szász Csabi
A versenyen nem sokat változott a pilóták között a sorrend. III. Szalonna két helyet bukott, Szász pedig egyet jött előre.

Japán
Az időmérőn ezúttal Szixtusz volt a gyorsabb, aki közvetlenül II. Szalonna elé kvalifikált a 6. helyre. Szász ismét meglepett mindenkit a 13. rajthelyével, míg Szabó újfent csapnivalóan teljesített, aminek a 18. hely lett a jutalma.
A McLaren pilótája csak 5 kört tudott megtenni, miután a visszafordítóban tönkrement a felfüggesztése. II. Szalonna ismét ugyanott futott be, ahonnan elrajtolt, míg III. Szalonna 3 pozíciót vesztett. Szász pedig F1-es karrierje legjobb eredményét érte el a 12. hellyel.

Egyesült Államok
Szabó végre tudott egy jó időmérőt is produkálni, a 4. rajthelyet szerezte meg a McLaren magyarja. III. Szalonna ismét a 6. helyről rajtolt, míg II. Szalonnának a 15., Szásznak a 23. rajtkocka jutott.
Ugyan Szabó két helyet bukva, III. Szalonna mögött ért célba a 6. helyen, az ő nevéhez kötődik a verseny leggyorsabb köre. Jó szokásával ellenben II. Szalonna csak a 12. helyig jutott előretörni, Szászt pedig a 24. helyen intették le.

Mexikó
A leggyorsabb időt autózó magyar ismét a 4. helyre kvalifikált, aki ezúttal II. Szalonna volt. Szász ugyanis megint pocsék időmérőt futva a 17. lett. III. Szalonna a 7. rajthelyet foglalhatta el a rajtrácson, Szász a 24.-et.
Belgium óta ismét dobogót szereztünk II. Szalonna révén, aki a 2. helyen futott be a zsinórban 3. bajnoki címét bezsebelő Novikov mögött. III. Szalonna egy helyet esett vissza a rajthelyéhez képest, a többiek 3-3 hellyel végeztek előrébb.

Brazília
A számunkra szép emlékeket idéző Interlagosban a 3. helyről rajtolhatott Szabó, rajta kívül az ismét 6. helyre kvalifikáló III. Szalonna jutott be a Q3-ba. Szász(22.) mellett ugyanis II. Szalonna is elvérzett a Q1-ben, a 25. helyről várhatta a lámpák kialvását.
Dare Atelsek volt az a pilóta, aki egy futam erejéig meg tudta szakítani Novikov győzelmi szériáját, emellett a McLaren immáron 11. alkalommal szerezte meg a konstruktőri bajnoki címet.
Magyar szempontból nagy mozgolódás ezúttal sem volt: nagy meglepetésre II. Szalonna a 26. lett, míg a Q3-ba bejutó pilóták ugyanott futottak be, ahonnan elindultak. Szász pedig egy 20. hellyel búcsúzott el a (papíron) utolsó futamát teljesítő LKR-től.

Egyesült Arab Emírségek
Az edis10 által alapított, a 32. szezontól a Koenigsegg által támogatott Ljuti Krajišnici Racing ugyanis megszűnt létezni. A kezdetek óta jelen lévő csapatot a brazilok vették át(aminek köze lehetett a WAR későbbi átalakulásának) DiogoSchwinn vezetésével, és Lotus néven rebootolták az egyletet. Hiába voltak mindig a mezőny végén, azért tudtak kiugró eredményeket elérni(pl. Andi Bernie Jr 5. rajthelye - S21 Monza), és hiányozni fog a csapat, ahová trollkodásból én is küldtem egy pilótát. :D
Viszont hagyjuk a nosztalgiázást a cikk végéig, és térjünk rá a hétvége történéseire. Szabó ismét jó kvalit futott és a 4. helyről várhatta a másnapi futamot. III. Szalonna a 7. lett, míg II. Szalonna egy hiba miatt csak a 10. helyet szerezte meg. Szász a 22. pozíciót csípte el a Lotussal.
A futamon végül Szabó maradt a 4. helyen, míg Szixtusz vezetésével a két Szalonna egymás mögött ért célba a 8-9. helyeken. Szász pedig a 23. lett az első futamát teljesítő Lotussal.

A bajnokság végeredménye:
1. Novikov 355
5. Szabó 164
7. II. Szalonna 129
9. III. Szalonna 101
22. Szász 0

A szezon vége
Nem véletlenül utaltam a Windsorra az imént: az eredetileg angol licenccel induló, mára portugálnak számító csapat nagy meglepetésre Tesla Racing Team néven folytatja tovább. Ezzel már csak 4 csapat van a jelenlegi mezőnyben(a cikk írásakor), akik a kezdetek óta ugyanazon a néven versenyeznek(Red Bull, Jordan, Trabant, Williams). A WAR számára nem megy már olyan jól, mint régebben, amikor győzelmeket is tudtak aratni néha napján. Utoljára Thor Viking tudott velük nyerni a kaotikus Silverstone-ban tartott futamon a 33. szezonban. A legjobb konstruktőri helyezésüket a 28. évad végén érték el, amikor az összeszokott Klauss-Dover duóval a 4. helyen végeztek 379 ponttal a tarsolyukban. Természetesen hozzájuk is köthető magyar érdekesség: Ifj. Tök Ödön és Torghelle Sanyi náluk kezdték az F1WS-es karrierjüket. Az LKR-hez hasonlóan ők is hiányozni fognak ebben a formában.
Emellett a Skoda is kiszáll a bajnokságból, akik a WAR-ral ellenben nem sokat tudtak letenni az asztalra. A helyüket az Alpine veszi át, ami a bajnokságokat is nyerő Odissea néven induló egylet szám szerint 4. utódcsapatává vált a Lamborghini, az Alfa Romeo és a Skoda után. A cikk megjelenésekor 10 autógyártó van jelen a királykategóriában, akik a "nevüket adják" a sorozathoz. A további esetleges csapatváltozásokról majd a következő összefoglaló cikkben számolok be.

A 40. szezon elé + változások a cikksorozatban
A Lotus új pilótapárossal vág neki a 31. F1WS szezonnak, így Szász Csabi számára véget ért a Forma-1-es kaland. Szabó Iván II továbbra is a McLarent erősíti, míg a két Szalonna csapattársak lesznek a Trabantnál. Legutóbb a 16. szezonban fordult elő, hogy két magyar származású pilóta egy csapatban legyen: akkor az Ifj. Tök-Torghelle Sanyi páros az Audi csapatát erősítette. Az egyetlen változás a cikksorozatban a pilótapiacról való beszámolás lesz: ha magyar pilótát igazol egy csapat, a cikk végén arról is beszámolok majd. Terveztem, hogy a görög színekben induló Szalonnákról kevesebbet írjak, de ez nem lett volna fair velük szemben, hiszen mégiscsak magyar vér csörgedez bennük, valamint Szabóhoz hasonlóan ugyanúgy szót érdemelnek. :)

Végszónak csak annyit szeretnék mondani, hogy mindenki használja fel a feltöltődésre ezt a hetet, hogy a jövő héten jó formában kezdjük meg a soron következő, immáron 40. évadot. Mindenkinek jó pihenést és sikerekben gazdag szezont kívánok a következő szezonra! :)

le 2020-12-01 15:32:18 par rayzor06
J'aime: 5 | Score: 9.62

Meilleurs Communiqués de presse

Italiano CIP stagione 58 - il riassunto
Español Lucha por la copa de naciones
English Erik Rosberg´s 5 Season Domination
Español Todo decidido en las Superbikes
Nederlands Rally, een nieuwe uitdaging.
Nederlands Het kiezen van de juiste serie