Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - Pohár národů S37 2.týden - Boj o přední pozice

Pohár národů S37 2.týden - Boj o přední pozice

Zdravím všechny čtenáře tohoto týdeníku o závodech z Poháru národů. Minulý týden byl druhým v nové sezóně a naši hoši chtěli ukázat, že si pódiové umístění po prvním týdnu skutečně zaslouží. Pro tento týden změním styl psaní reportů, kdy každý jezdec bude mít svůj odstavec.

Gusťa Zatáčka vstoupil týdne kvalitním 6. místem v kvalifikaci, které se snažil v pátek vylepšit. Rozhodně ještě stojí za zmínku fakt, že 20. Ital Nannini ztratil na vítěze 85 tisícin sekundy. Gusťa sáhl jako jeden z mála ke strategii s 2 pitstopy a ta mu vynesla udržení původní 6. příčky. V neděli ještě přidal pár pitstopů navíc, ale bohužel to k posunu ani k udržení pozice nevedlo a následoval pád na 11. místo. Kvalitní týden od našeho repre-veterána.

Laduška začala týden stejně kvalitně jako Gušta a to 6. místem v kvalifikaci. Laduška odjela velmi kvalitní sprint, ve kterém se nenechala předjet až na situaci po chybě, která ji možná stála pódium, přesto Paboučková dojela na výborném 5. místě. Nedělní vytrvalostní závod opět potvrdil kvality naší elitní závodnice. Škoda jen, že opět přišly chyby, které ji stály pódium, a proto skončila 5….Super víkend.

Vláďa Kobylka měl nelehké podmínky v „Zeleném pekle“ a vyjel si ve středu 11. pozici na startovním roštu. Nürburgring ani v pátek nezklamal a přinesl jedno náhodné kolo na mokru. To ovšem Kobylku nezastavilo a ten si tak dojel pro výtečné 6. místo. Ano, tento týden je plný 6. Vytrvalostní závod zvládl náš reprezentant na jedničku, nenechal se rozhodit dvěma SC na konci závodu a dojel si pro konečné 5. místo. Jen tak dál, Vláďo.

Mokrá kvalifikace v Assenu nebyla pro Dominika nejmenší problém a dojel si pro velmi solidní umístění v TOP 10. V pátečním sprintu se toho až tolik nestalo a Dominik si dojel bez větších chyb pro 12. místo. Nedělní závod se bohužel neobešel bez 3 velkých chyb, které zastavily rozlet našeho jezdce, a Dominik tak zakončil víkend na 13. místě.

Venca Enge chtěl ukázat, že DNF z prvního týdne byla jen otázkou smůly a začal nám to dokazovat 13. místem v kvalifikaci. V pátek ale bohužel došlo opět k nejhoršímu. Celkem 3 nehody, ale Enge způsobil pouze tu závěrečnou, kterou se také vyřadil ze závodu. V neděli přišel rychlý vzestup na dvanácté místo, ale co čert nechtěl…Ve 14. kole přišel Chorvat a sestřelil Vaška z trati. Sám manažer už vyjádřil svůj smutek nad těmito incidenty na českém fóru, ale problémem je, že chyba není v něm, ale v jeho okolí, které nemůžeme ovlivnit. Snad se konečně začnou soupeři Engemu vyhýbat, nebo budou aspoň trochu opatrní.

Náš poslední zástupce a benjamínek naší repre vstoupil do týdne ucházejícím 18. místem. Páteční sprint byl velmi divoký, ale Vašek se ve zmatku dokázal zorientovat, uklidnit a dojet si pro 15. místo. V neděli předvedl Vašík nejspíš svůj nejlepší dosavadní výkon v A1, kdy i přes opět velký zmatek se dokázal zkoncentrovat a vyjet výborné 8. místo. Neděle byla pro našeho nováčka výborným dnem, který by mu mohl dodat sebevědomí do dalšího průběhu jeho MRC kariéry.

Velmi se omlouvám, ale bohužel nevím, jaké bylo průběžné umístění naší repre po druhém týdnu, neboť jsem se na pořadí národů podíval a po včerejších sprintech. V každém případě vím, že jsme tento týden měli více smůly než v tom prvním, což se projevilo na výsledcích, takže doufám, že se nám tato smůla začne vyhýbat. Závodům a MRC zdar.

on 2020-05-09 01:37:49 by Koruzi
Tykkäykset: 3 | Luokitus: 5.55