Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - F2: Atelšek zmagal v Belgiji

F2: Atelšek zmagal v Belgiji

Atelšek je na osmi dirki sezone v Belgijskemu Spaju vendarle okusil tudi zmago.
Sedmič od osmih dirk je Dare končal na odru za zmagovalce, pa je bila to šele prva zmaga v sezoni.

Vse se je začelo v kvalifikacijah. Atelšek je na sredinih kvalifikacijah ponovno dosegel tretji najhitrejši čas, kar se je zgodilo že tretji teden zapored.
V petek smo videli prvo mokro dirko v sezoni. Dare je na začetku izgubil mesto, ko ga je pred Eau Rouge-om prehitel P.Solberg. Ostal je zbran in Norvežanu sledil v manj kot sekundi vse do 6. kroga (od 16-ih). Takrat ga je napadel na Kemmel Straight in dobil nazaj 3. mesto. Na istem mestu je tri kroge kasneje prehitel še Madžara, S. III. Szalonna. Za vodilnim Švedom K. Wirdheim pa je zaostajal že preveč in tako je končal dirko na 2. mestu.

V nedeljo pa se je Dare odločil za bolj drzno taktiko in odlično splaniral dva postanka na dirki dolgi 33 krogov.
V prvem krogu je najprej prehitel Šveda K. Wirdheim in prevzel vodstvo, ampak Šved ga je že v naslednjem zavoju prehitel nazaj. V tretjem krogu je napad ponovil, takrat pa je bil uspešnejši in ostal spredaj. Vodstvo pa tudi tokrat ni trajalo dolgo, saj ga je že v 5. krogu po majhni napaki prehitel Norvežan P. Solberg. V 6. krogu pa je Dare že tretjič na dirki na ravnini Kemmel prišel v vodstvo in tokrat ostal spredaj do prvega načrtovanega postanka, ki ga je izvedel ob koncu 13. kroga.

Po prvem postanku je Dare prišen na stezo na 4. mestu, ampak že ko je prvič peljal po ravnini Kemmel že pridobil eno mesto. Od tam naprej je bila to le še dirka s časom, ki pa jo je Atelšek odlično izpeljal. Po 2. postanku ob koncu 23. kroga je namreč bil na drugem mestu, ampak takrat vodilni Madžar S. III. Szalonna je prav tako poskušal z dvema postankoma, ampak je postanke razporedil drugače. Tako je v 26. krogu Atelšek prišel nazaj v vodstvo in ga ohranil do konca - za piko na i pa je svojo prednost še povečal in v zadnjem krogu odpeljal še najhitrejši krog dirke.

V seštevku je Atelšek zmanjšal zaostanek za vodilnima, ampak še vedno zaostaja preveč da bi se resno vmešal v dvoboj: